Dizi Haberleri

Mavi Boncuk filminin konusu ne, oyuncuları kim? Mavi Boncuk filmi nerede çekildi?

Mavi Boncuk filminin konusu ne, oyuncuları kim? Mavi Boncuk filmi nerede çekildi?, Dizi ve film severler için Mavi Boncuk filminin konusu ne, oyuncuları kim? Mavi Boncuk filmi nerede çekildi? konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Mavi Boncuk filminin konusu ne, oyuncuları kim? Mavi Boncuk filmi nerede çekildi? ile alakalı tüm detaylar yazımızın içinde..

Mavi Boncuk filminin konusu ne, oyuncuları kim? Mavi Boncuk filmi nerede çekildi?

Yönetmenliği ile yapımcılığını Ertem Eğilmez’in yaptığı MaviBoncuk isimli film, kaç kere izlenirse izlensin her seferinde aynı tadı veren Yeşilçam’ın efsane filmlerinden. TV’de her yayına girdiğinda beğenerek izlenen film, sosyal platform platformunda da en fazla konuşulanlar içinde yer alıyor. Türk sinemasının usta oyuncularını buluşturan film, yeni nesil aracılığıyla da bi hayli seviliyor.

Mavi Boncuk filmi ne zaman çekildi?

1 Ocak 1974 tarihinde vizyona girmiş olan filmin, IMDB puanı 10 üzerinden 7.9’dur.

Mavi Boncuk filmi oyuncu kadrosu

Filmin yapımcılığını Arzu Film, senaristliğini Ertem Eğilmez, Sadık Şendil, Zeki Alasya, yönetmenliğini ise Ertem Eğilmez yaparken film müziklerini Emel Sayın ile Rıza Silahlıpoda yapmıştır. Mavi Boncuk filminin oyuncu ekibinde bulunan ise; Emel Sayın, Tarık Akan, Zeki Alasya, Metin Akpınar, Halit Akçatepe, Münir Özkul, Kemal Sunal, Adile Naşit, Perran Kutman gibi usta oyuncular yer almıştır.

Mavi Boncuk filminin konusu ne?

Altı arkadaş (Baba Yaşar, Kamil Usta, Süleyman, Necmi, Cafer ve Mıstık) Emel Sayın’ın çalıştığı bir gazinoya eğlenmek için giderler. Ceplerinde olan  paranın gazete ilanında bulunan fiks menüyü karşılayacağını düşünürler. Lakin hesap ilandaki paraya uymayınca, önce yüksek gelen hesaba itiraz ederler ve ardından kötü muamele görürler. Gazinonun sahibinden intikam almak isteyince de gazinonun assolisti Emel Sayın’ı kaçırma kararı alırlar.

Planlarını başarılı bir biçimde gerçekleştiren altı arkadaş, Emel Sayın’ı Baba Yaşar’ın evinin çatı katında gizlemeye başlarlar. Zamanla Emel Sayın ile onu kaçıranlar içinde bir yakınlaşma olur. Gazino patronu istedikleri fidyeyi ödemiş olsa da Emel Sayın bir türlü o evden ayrılmayı istemez. Ekip bu sefer de Emel Sayın’ı yine zorla halıya sarıp geri teslim etmek zorunda kalır. Emel Sayın bu olayın kinini güderken filmin sonunda dayanamaz ve 6’lının Boğaz’a bakan bir tepede açtıkları restorana gider ve böylece film biter.

Mavi Boncuk filmi çekim yeri

Filmin çekim yerleri, İstanbul Avrupa Yakası Yeşilköy Gazi Evrenos Caddesi’nde bulunan Stavro’nun Eski Köşkü olarak anılan köşkte yapılmıştır. Kimi sahneler de Beyoğlu’nda çekildi.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu