Dizi Haberleri

Lucifer Dizisinin Yapımcıları, 6. Sezon Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Lucifer Dizisinin Yapımcıları, 6. Sezon Hakkında Açıklamalarda Bulundu, Sinema ve dizi takipçileri için Lucifer Dizisinin Yapımcıları, 6. Sezon Hakkında Açıklamalarda Bulundu konusunu ele aldık.. Yazımızda Lucifer Dizisinin Yapımcıları, 6. Sezon Hakkında Açıklamalarda Bulundu ile alakalı tüm ayrıntı kısmı siz değerli okurlarımıza anlatmaya çalıştık.

Lucifer Dizisinin Yapımcıları, 6. Sezon Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Lucifer dizisinin yürütücü yapımcıları Joe Henderson ve Ildy Modrovich, hazırlık aşamasındaki 6. sezon ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Neil Gaiman, Sam Kieth ve Mike Dringenberg aracılığıyla yaratılan ve ilk kez The Sandman çizgiromanlarında boy gösteren Lucifer kişiliğine odaklanan aynı adlı dizi, bu hafta 5. sezonunun 2. kısmıyla seyirci karşısına çıktı. FOX aracılığıyla iptal edildikten sonra Netflix aracılığıyla kurtarılan ve kısa bir sürede Netflix’in en fazla izlenen dizilerinden biri hâline gelen Lucifer’ın 5. sezonu da alakayla karşılandı. 5. sezonun sekiz bölümden bir araya gelen ikinci kısmının yayına girmesinın ardından dizi, aralarında Türkiye’nin de olduğu birden fazla ülkede Netflix’te en fazla izlenenler listesinin ilk sırasına yerleşti.

Lucifer, Netflix’te böylesine büyük bir başarıya imza atmış olsa da 6. sezonuyla ekranlara veda etmeye hazırlanıyor. Yapım ekibi, popüler diziyi noktalayacak 6. sezon için şimdiden çalışmalara başlamış durumda. Lucifer’ın yürütücü yapımcıları ve dizi sorumluları olan Joe Henderson ve Ildy Modrovich, bir önceki günlerde Colönder’a verdikleri röportajda, çalışmaları devam eden final sezonu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Lucifer 6. Sezon, 10 Bölümden Oluşacak

Covid-19 salgını sebebiyle belli kısıtlamalar altında çekilen 6. sezonun bi hayli gösterişli bölümlere sahip 5. sezona kıyasla daha içten, daha sade olduğunu söyleyen Modrovich, tüm karakterlerin hikâyelerinde daha derine kaldıklarını açıkladı. Henderson da 6. sezonun daha içten bir yapısı olduğunu vurguladı ama bunun yanı sıra dizinin şimdiye kadarki fiyatı yüksek bölümüne sahip olduğunu belirtmeyi de ihmal etmedi. Görünen o ki yeni sezonda 5. sezonda olduğu kadar büyük hikâyeler, gösterişli bölümler olmayacak ama final bölümünde eldeki imkânlar sonuna kadar zorlanacak.

Son sezonda bölüm rakamının neden 10’a indirildiğine de değinen Henderson, kendilerini arayıp “Bir sezon daha yapmak ister misiniz?” diye sorulduğunda yalnızca doğru hikâyeyi buldukları takdirde yapacaklarını dile getirdiklerini ve sonunda o hikâyeyi bulduklarında, bunun 10 bölümlük bir hikâye olduğunu düşündüklerini dile getiriyor. Henderson bunun bunun yanında diziyi gereğinden fazla uzatmak istemediklerini, bu yüzden daha sıkı, daha kuvvetli bir sezon çekmeye karar verdiklerini açıkladı.

Dizinin temelde kendini sevmek, kendi değerini anlamak ve kefaret ile ilgili olduğunu söyleyen Henderson, son sezonda da bu temaları işlemeye devam edeceklerini açıkladı.

En son Lucifer kişiliğinin The Sandman dizisinde de bulunacak olmasına değinen Henderson, Netflix’in Neil Gaiman uyarlamasında Lucifer’a hayat verecek olan Gwendolyn Christie’den övgüyle söz etti. Ayrıca The Sandman’deki Lucifer’ın bi hayli değişik bir karakter olduğunu, Christie’nin de karaktere değişik bir ton getireceğini açıkladı.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu