Dizi Haberleri

Lucifer 6. Sezon, Chloe Decker İçin Yeni Bir Rota Çizebilir

Lucifer 6. Sezon, Chloe Decker İçin Yeni Bir Rota Çizebilir, Sinema ve dizi takipçileri için Lucifer 6. Sezon, Chloe Decker İçin Yeni Bir Rota Çizebilir konusunu ele aldık.. Yazımızda Lucifer 6. Sezon, Chloe Decker İçin Yeni Bir Rota Çizebilir ile alakalı tüm ayrıntı kısmı siz değerli okurlarımıza anlatmaya çalıştık.

Lucifer 6. Sezon, Chloe Decker İçin Yeni Bir Rota Çizebilir

Lucifer dizisinin senaristlerinden Chris Rafferty, Chloe Decker kişiliğinin 6. sezon bölümlerinde nasıl bir yol izleyebileceğinden bahsetti.

Neil Gaiman, Sam Kieth ve Mike Dringenberg aracılığıyla yaratılan ve ilk kez The Sandman çizgiromanlarında boy gösteren Lucifer kişiliğine odaklanan dizi geçmiş sezonlarında olduğu gibi 5. sezonuyla da alakayla karşılandı. FOX aracılığıyla iptal edildikten sonra Netflix aracılığıyla kurtarılan Lucifer, kısa bir sürede Netflix’in en fazla izlenen dizilerinden biri hâline geldi. 5. sezonun sekiz bölümden bir araya gelen ikinci kısmının yayına girmesinın ardından dizi, aralarında Türkiye’nin de olduğu birden fazla ülkede Netflix’te en fazla izlenenler listesinin ilk sırasına yerleşti.

Aslını söylemek gerekirse Lucifer’ın 5. sezonu ile finalini yapması bekleniyordu. Lakin Tom Ellis ve Netflix içindeki anlaşma yenilenince, dizi sürpriz bir 6. sezonla yayın yaşamına devam etme kararı aldı. Bu sezon ile Lucifer, seyircinin 5. sezondan beri hazır olduğu vedayı kesinlikle gerçekleştirecek. Dizinin 6. ve final sezonunda Lucifer yeni Tanrı olarak karşımıza çıkarken, Chloe Decker ile içindeki ilişkinin 5. sezonda yaşananlardan sonra devamına tanıklık edeceğiz.

Chris Rafferty: “Chloe Decker’ın İstifa Ederek Kimliğinden Vazgeçtiğini Düşünmedik.”

5. sezonun sonunda dizinin gidişatını etkileyecek değişikliklerden biri Lucifer’ın yeni Tanrı konumuna gelmesiydi. Dedektiflikten istifa eden Chloe (Lauren German) ise ölüp tekrar hayata geri döndü ve kendi işini yapan, kuvvetli bir dedektifken Lucifer’ın gölgesine girerek onun danışmanı oldu.

Dizinin senaristlerinden Chris Rafferty, Neural Cluster ile yaptığı bir röportaj sırasında aslında dizinin 5. sezonunun final bulunacağını düşünerek hikâyeyi bu biçimde yazdıklarını, final için daha büyük değişiklikler yapmak istediklerini ve böylesine büyük kararları sonraki sezonlar ile ilgili endişelenmeden aldıklarını dile getirdi. Ayrıca bu kararı alırken Chloe’nin kimliğinden ödün vermediğini düşündüklerini hatta aksine insanlara yardımcı olabilmek için yeni ve daha büyük bir yol bulduğunu düşündüklerini dile getirdi. Rafferty kelimelerine ikili içindeki ilişkiyi daha müşterek bir hâle getirmek ve Chloe’nin Lucifer’ın çabalarının kıymetinin farkına varmasını istediklerinden bahsetti.

Rafferty kelimelerine, Chloe’nin istifa kararından sonra dizinin bir sezon daha devam edeceği haberini aldıklarında Chloe’nin bir dedektif olmadığı durumda dizinin hikâyesini destekleyen suç vakalarını senaryoya nasıl dâhil edeceklerini düşündüklerini dile getirdi. Lakin bu endişeden Chloe’nin dedektiflik iç güdülerinden hiçbir zaman vazgeçmeyeceğini anlayarak kurtulduklarından ve böylece final sezonunun hikâyesinin gidişatını kurmak hususunda sıkıntı yaşamadıklarından bahsetti.

Rafferty, bu durumun her zamankinden daha fazla yaratıcı olmalarına yardımcı olduğunu, bundan sonra dizide bulunacak vakaların çok daha kişisel bulunacağını, dizinin sonuna yaklaşırken ana karakterlere çok daha yüksek odaklanacağını dile getirdi.

Chloe Decker, Lucifer Morningstar ile birlikte olabilmek için çok sevdiği içinden vazgeçti ve hatta ölümle yüzleşti. Dizinin özellikle ana karakterleri içindeki denge için büyük bir adım olan bu durum, Chloe’nin karakter olarak silikleşmesine yol açtı. Lakin bu durumun Rafferty’nin açıklamaları göz önünde bulundurulduğunda yazar ekibi için hikâyedeki Lucifer’ın özel yaşamında yaşadıklarını yansıtma görevi gören suç vakalarının eksikliği dışında bir problem teşkil etmediğini göze çarpıyor. Her ne kadar Rafferty’nin açıklamaları Chloe’nin dedektiflik iç güdülerini yitirmeyeceğini belirtse de bu durum, dizinin 6. ve final bölümünde nasıl bir Chloe Decker ile yüz yüze kalacağımız hususunda kafalarımızda soru işaretlerinin oluşmasına neden oluyor.

Lucifer 6. sezon ile alakalı gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Kaynak: Digital Spy

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu