Dizi Haberleri

Lars Mikkelsen ve Nikolaj Lie Kaas, Lars Von Trier İmzalı The Kingdom Dizisinin 3. Sezonunun Oyuncu Kadrosuna Katıldı

Lars Mikkelsen ve Nikolaj Lie Kaas, Lars Von Trier İmzalı The Kingdom Dizisinin 3. Sezonunun Oyuncu Kadrosuna Katıldı, Sinema ve dizi takipçileri için Lars Mikkelsen ve Nikolaj Lie Kaas, Lars Von Trier İmzalı The Kingdom Dizisinin 3. Sezonunun Oyuncu Kadrosuna Katıldı konusunu ele aldık.. Yazımızda Lars Mikkelsen ve Nikolaj Lie Kaas, Lars Von Trier İmzalı The Kingdom Dizisinin 3. Sezonunun Oyuncu Kadrosuna Katıldı ile alakalı tüm ayrıntı kısmı siz değerli okurlarımıza anlatmaya çalıştık.

Lars Mikkelsen ve Nikolaj Lie Kaas, Lars Von Trier İmzalı The Kingdom Dizisinin 3. Sezonunun Oyuncu Kadrosuna Katıldı

Lars Mikkelsen ve Nikolaj Lie Kaas, Lars Von Trier imzalı The Kingdom dizisinin 3. sezonunun oyuncu kadrosuna katıldı. Yeni sezonun seyirciyle 2022 yılı içinde buluşması bekleniyor.

Son senelerda ortaya koyduğu işlerden ziyade konu olduğu tartışmalarla gündemde gelen Danimarkalı yönetmen Lars von Trier, son kez 2018 yapımı The House That Jack Built filmine imza atmıştı. Büyük ölçüde olumsuz yorumlar alan The House That Jack Built’ten sonra nasıl bir işle geri döneceğini merak ettiğimiz Lars von Trier’ın The Kingdom dizisinin 3. sezon çekimlerine başladığı açıklamalmuştu.

Lars von Trier’ın yönettiği, 1994 ve 1997’de dörder bölümlük iki sezon hâlinde yayına giren The Kingdom – Riget, aradan geçen yirmi dört yıldan sonra 3. sezonu ile ekranlara geri dönüyor. Yeni sezonda Ghita Nørby, Peter Mygind, ve Søren Pilmark orijinal dizideki rollerini yeniden canlandırmak üzere dönerken dizinin oyuncu kadrosuna Nicolas Bro ve Bodil Jørgensen gibi yeni isimler de eklendi. En son, House of Cards dizisinin oyuncu ekibinde bulunan bulunan Lars Mikkelsen ve Riders of Justice‘de seyirci karşısına çıkan Nikolaj Lie Kaas da 3. sezon oyuncu kadrosuna katıldı.

Yapımı Zentropa, NENT ve DR iş birliğinde gerçekleşen ikonik dizi, Kopenhag’ın The Kingdom olarak da anılan ileri gelen hastanesinde bulunan iyi ve kötüyü konu alıyor. Mikkelsen, çatışmalardan son derece korkan bir başhekimi canlandırırken, Nikolaj Lie Kaas, yorgun düşmüş bir asistan olan Filip Naver kişiliğine hayat verecek.

The Kingdom Dizisinin 3. Sezonunun İzleyiciyle 2022 Yılı İçerisinde Buluşması Bekleniyor

Daha sonra Stephen King imzalı bir Amerikan yapımı yeniden çevrimi de çekilen The Kingdom, Danimarka’nın teknolojik anlamda en gelişmiş hastanesinde geçiyor. Lakin hastanede açıklanamayacak hadiselerin yaşanmaya başlaması, personelin bilime olan inancını zayıflatmaya başlıyor. Her gece hayalet bir ambulans görünüp kayboluyor, asansör boşluğundan enteresan sesler geliyor ve hamile bir doktorun bebeği olağanüstü bir hızda büyüyor.

Lars von Trier’in orijinal seride olduğu gibi Niels Vørsel ile birlikte yazdığı ve tüm bölümlerini yöneteceği yeni sezonun 2022’de ekrana gelmesi bekleniyor. Yeni sezon, The Kingdom Exodus adı altında hazırlanıyor. The Kingdom Exodus, her biri hemen hemen 60 dakikalık olmak üzere toplamda beş bölümden oluşacak ve ilk iki sezon gibi, Kopenhag’da bir hastanenin nöroloji bölümünde geçecek. Uyurgezer olan Karen kişiliğini ise Bodil Jørgensen hayat verecek. Yeni sezonda bunun yanı sıra Ghita Nørby, Peter Mygind, Søren Pilmark rollerini yeniden canlandırmak üzere dönüyor.

Bazı ülkelerde beş saatlik bir film olarak yayına giren ve zamanla kültleşen Riget, daha en başta üç sezonluk bir dizi olarak planlanmıştı. Lakin oyuncu kadrosunun mühim isimlerinden Ernst-Hugo Järegård ve Kirsten Rolffes’in ölümlerinin de etkisiyle üçüncü sezon çekilemedi. İkinci sezonun yayına girmesinın üzerinden yirmi dört yıl geçtiği için de hiçbir zaman çekilmeyeceği düşünüldü fakat üçüncü sezonun çekimlerine aradan geçen zamana rağmen başlandı.

Kaynak: Variety

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu