Dizi Haberleri

Kuru Otlar Üstüne sinema filmi ne zaman çıkacak?

Kuru Otlar Üstüne sinema filmi ne zaman çıkacak?, Dizi ve film severler için Kuru Otlar Üstüne sinema filmi ne zaman çıkacak? konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Kuru Otlar Üstüne sinema filmi ne zaman çıkacak? ile alakalı tüm detaylar yazımızın içinde..

Kuru Otlar Üstüne sinema filmi ne zaman çıkacak?

Dünyaca ünlü yönetmen Nuri Bilge Ceylan‘ın yeni filmi yabancı basında açıklamaldu. Cineuropa raporuna göre, Kuru Otlar Üzerine filmin prömiyeri Cannes Film Festivali’nde yapılacak. Kuru Otlar üzerine dört projenin ortak üretimi. Memento Films Production (Fransa), NBC Film (Türkiye), Komplizen (Almanya) ve ATMO (İsveç) gibi büyük yapımcıları içeren büyük bir proje yarattı. Bu nedenle, Fransızcada Les Herbes seches olarak anılan kuru otlara adanmış Cannes Film Festivali’nde prömiyer yapması bekleniyor.

Türkiye’den de Kültür Bakanlığından da destek alan film 2 milyon TL tutarında destek verilmiştir. Film 2022 senesinde gösterime girmesi bekleniyor. Filmin oyuncu ekibinde bulunan Merve Dizdar, Deniz Celiloğlu ve Musab Ekici gibi isimler yer alıyor. Nuri Bilge Ceylan’ın dikkat çeken projesi herkesin merakını uyandırdı.

Kuru Otlar Üstüme Konusu

Dünyaca ünlü Yönetmenimiz Nuri Bilge Ceylan’ın son kez Ahlat Ağacı filmiyle seyircilerin karşısına çıktı. 2018’de seyrettiğimiz filmin ardından 2022 senesinde vizyona olması beklenilen yeni projesi ve dünya çapında isim yapmış olan dört büyük yapımcı şirketin ortak yapımı olan Kuru Otlar Üstüne filminde Anadolu da bulunan ücra bir köyde vazifeye yeni başlayan Samet’in zorlu hayat şartları ile baş etmeye çalışmasını ve ardından tayinini başka bir yere istemesi ama istediği bu tayini elde edememesini ifade etmektedir. Samet artık elinden bir şey gelmeyeceğini düşünüp çaresizliğe ve umutsuzluğa kapıldığı sırada öğretmen Nuray ile tanışır ve olaylar gelişmeye başlar.

Kuru Otlar Üstüne Oyuncuları

Merve Dizdar

En son Masum Apartmanı dizisinden Gülben kişiliğini canlandıran Merve Dizdar, 25 Haziran 1986 İzmir’de doğmuştur. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Oyunculuk Bölümü’nden mezun oldu ve Kayseri Kadir Has Üniversitesi Oyunculuk Bölümü’nden yüksek lisans derecesini aldı. Vatanım Sensin ve Mucize Doktor gibi dizilerde de rol alan güzel oyuncu Kavak Yelleri, Geniş Aile, Bir Yastıkta, Doksanlar gibi dizi ve filmlerde rol almıştır.

Deniz Celiloğlu

1 Ocak 1986’da Bulgaristan’da dünyaya geldi. Bulgaristan’daki soykırımla ilişkili olarak 3 yaşındayken ailesiyle birlikte Türkiye’ye geldi. Tiyatro Bölümü mezunudur. Birçok tiyatro oyununda rol aldı. Gecenin Kraliçesi, Kanıt, Muhteşem Yüzyıl, Çalıkuşu, Marlon, Siyah Beyaz Aşk, Son Çıkış, Öğrenci İşleri, 7. Koğuştaki Mucize gibi yapımlarda rol alan Deniz Celiloğlu, 2010 senesinde Müge Bayramoğlu ile evlendi ama evlilikleri 3 yıl sürdü. Deniz Celiloğlu 1.87 boy ve 82 kg’dır.

Musab Ekici

Babamın Kanatları filmi ile tanınan ve bu filmde gösterdiği başarıdan ötürü bir çok ödül alan Musab Ekici, 3 Mart 1992’de Elazığ’da dünyaya geldi. İstanbul Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Musab, Acil Aşk Aranıyor, Adını Sen Koy, Olmaz Böyle Şey ve İsimsizler gibi diziler de rol aldı. Trt 1’de gösterime giren Dengi Dengine mini dizide Mehmet kişiliğine hayat verdi.

 

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu