Oyun Haberleri

Kendi oyununuzu yapabileceğiniz Builder Garage duyuruldu

Kendi oyununuzu yapabileceğiniz Builder Garage açıklamaldu, Oyun severler için Kendi oyununuzu yapabileceğiniz Builder Garage açıklamaldu başlığı altında siz kıymetli takipçilerimizi bilgi sahibi olmanızı istedik.. Makalemizin içinde Kendi oyununuzu yapabileceğiniz Builder Garage açıklamaldu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri bulacaksınız.

Kendi oyununuzu yapabileceğiniz Builder Garage açıklamaldu

Kendi oyununuzu yapabileceğiniz Builder Garage, Nintendo’nun yaptığı resmi açıklama ile birlikte açıklamaldu. Nintendo Switch için özel olarak geliştirilen oyun kendi ara yüzü ve programlama özelliği ile oyun yapmanın mantığını öğreteceği gibi kendi mini oyunlarınızı tasarlamaveya yol gösterecek. Yapılan resmi açıklama ve yayına giren videoya aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Hiç kendi video oyununuzu yaratmayı hayal ettiniz mi? Bu rüya, 11 Haziran’da Nintendo Switch için özel olarak piyasaya sürülecek Game Builder Garage ile gerçeğe dönüşebilir. Avrupa’da Nintendo eShop’ta piyasaya sürülecek bu yeni yazılım ile çocuklar, ebeveynler ve aradaki herkes! – kendi video oyunlarını yaratmayı ve paylaşmayı öğrenirken eğlenebilirler.

Kendi oyununuzu yapabileceğiniz Builder Garage açıklamaldu

Nodon adlı renkli yaratıkları birbirine bağlayarak, görsel oyun programlamanın temellerini kapsayan keyifli, rehberli dersler aracılığıyla herkes kendi oyununu nasıl yaratacağını öğrenmenin tadını çıkarabilir ve önceden deneyim gerekmez! Nodon’un neye benzediği ve oyunda nasıl çalıştığı ile ilgili bir fikir edinmek ve oluşturabileceğiniz oyun türlerine göz atmak için yeni fragmana göz atın: 

Nodon, oyunlarınızı sıfırdan oluşturmanıza yardımcı olmak için kullanılan büyük kişiliklere sahip yaratıklardır. Game Builder Garage’da her biri benzersiz bir işleve sahip düzinelerce Nodon mevcuttur ve oyunları çeşitli şekillerde birbirine bağlayarak nasıl geliştireceğinizi öğrenebilirsiniz. Misal verilecek olursa, Stick Nodon’u Person Nodon’a bağlayarak analog bir çubukla insan benzeri bir karakter yaratabilir ve hareket ettirebilirsiniz! Böylelikle oyun programlamanın temellerini keyifli ve sezgisel bir biçimde öğreneceksiniz. Yandan kaydırmalı platform oyunlarından kart yarışçılarına kadar çok çeşitli farklı türde video oyunları da yaratabileceksiniz!

Game Builder Garage’ı ilk kez başlattığınızda, Ders Modu ile başlayabilirsiniz. Burada görsel programlamanın temel kavramını öğrenmek istiyorsanız kullanacağınız canlılar olan renkli ve enteresan Nodon ile sıra sıra, kendi temponuzda alabileceğiniz interaktif derslerle tanışacaksınız. Bu dersler, oyuncuların ufak bulmacaları yahut görevleri çözerek detaylarını test etmeleri için aralarında kontrol noktaları bulunan, tüm deneyim düzeylerinden insanlar için keyifli, ilgi çekici ve müthiş olacak biçimde dizayn edilmiştır.

Kendi oyununuzu yapabileceğiniz Builder Garage duyuruldu

Ücretsiz Programlama modunda, derslerde öğrendiğiniz tüm becerileri teste tabi tutarak kendi oyun fikirlerinizi hayata geçirebilirsiniz. Tek bir düğmeye basarak, yaratıcılığınızı bi hayli hızlıca denemek ve nasıl oynandığını görmek için programlama ve oyun ekranı içinde geçiş uygulayabilirsiniz.

Biraz ilham arıyorsanız, internet üzerinden yahut yerel kablosuz bağlantı üzerinden dostlarınız ve ailenizle oyun alışverişi yapabilir ve indirebilirsiniz. * Bu, yalnızca kendi eserlerinizden bazılarını göstermek için değil, bunun yanı sıra diğer oyuncular aracılığıyla oluşturulan oyunlara göz atabileceğiniz bir yol. Hatta diğer oyuncular aracılığıyla yüklenen oyunların programlanmasında onları incelemek ve kendi püf noktalarını öğrenmek istiyorsanız Serbest Programlama moduna geçebilirsiniz!

Game Builder Garage bir Joy-Con kumandası, Nintendo Switch Pro Controller yahut Nintendo Switch Lite kontrolleriyle kontrol edilebilirken, Nintendo Switch yuvasındaki USB bağlantı noktasına takılan uyumlu bir fareyi tercih ederek da oyunlar oluşturabilirsiniz. Bu kontrol seçeneği, yazılımda gezinirken fare hissini sevenler için daha kolay olabilir.

Kendi oyununuzu yapabileceğiniz Builder Garage duyuruldu

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu