Dizi Haberleri

Kemal Sunal’ın en sevilen filmlerinden Avanak Apdi konusu nedir?

Kemal Sunal’ın en bi hayli beğeni alan filmlerinden Avanak Apdi konusu nedir?, Dizi ve film severler için Kemal Sunal’ın en bi hayli beğeni alan filmlerinden Avanak Apdi konusu nedir? konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Kemal Sunal’ın en bi hayli beğeni alan filmlerinden Avanak Apdi konusu nedir? ile alakalı tüm detaylar yazımızın içinde..

Kemal Sunal’ın en bi hayli beğeni alan filmlerinden Avanak Apdi konusu nedir?

Kemal Sunal’ın hafızalara kazınan filmi Avanak Apdi bugün Show TV ekranlarından seyirciyle buluştu. Filmin sevenleri ve Kemal Sunal hayranları Avanak Apdi’yi daha yakında zamandan tanımak için araştırmalara başladı. Avanak Apdi konusu ne, yönetmeni kim, kaç senesinde çekildiği tekrar gündeme geldi.

Avanak Apdi konusu ne?

Film yıldız oyuncu Kemal Sunal’ın başrolünde olduğu ve Ayşen Gruda’nın ona eşlik ettiği bir komedi film. Yönetmen koltuğunda Natuk Baytan oturmuş, konusunu Suavi Sualp kaleme almıştır. Film 1978 yapımıdır.

Apdi afiş asarak geçimini sağlayan bir kişidir. Her gün afişlerinin astığı ses sanatçısı Nevin Şenses’ aşıktır. Parasız olduğu için aşkının karşılık bulamayacağına inanır. Bir gün isim benzerliği sonucu afişçi Apdi, zengin Urfalı Apdi ile karıştırılır ve kendisini türlü türlü hürmetler edilirken bulur. Nevin Şenses’in mafya bir hayranı daha mevcuttur yani Barut Osman. Apdi gazinoda bir gün Barut Osman’ı yerin dibine sokar. Lakin Barut Osman komiser aracılığıyla gözetim altında olduğu için Abdi’ye bir şey yapamaz.

Apdi Nevin Şenses’in gönlünü kazanmanın yollarını arar. Şenses’le tanışmanın bir yolunu bulur ve hayallerine kavuşur. Nevin Şenses’te Apdi’den onun saf hallerinden etkilenir. O esnada Nevin’in bir hayranı daha mevcuttur. Barut Osman ve Apdi içinde geçen kovalamaca keyifli hadiseleri da bununla birlikte getirir.

Apdi, Barut Osman’ı alt edebilecek mi? Nevin Şenses’in gönlünü kazanacak mı? Barut Osman’a neler olacak?

Sevilen film Avanak Apdi paylaşımı yaptığı dönem de şimdilerde de hala en bi hayli beğeni alan Kemal Sunal filmleri içinde yerini korumaktadır.

Avanak Apdi oyuncu kadrosu

  • Apdi (Kemal Sunal)
  • Nevin Şenses (Ayşen Gruda)
  • Barut Osman (Ünal Gürel)
  • Nuri (Necdet Yakın)
  • Simsar Cafer (Ali Şen)
  • Komiser (Atilla Ergün)
  • Urfalı Apti (Yadigar Ejder)
  • Menajer Erto (Macit Flordun)

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu