Sinema Haberleri

Kelebeğin Rüyası filmi konusu ne, nerede çekildi? Kelebeğin Rüyası filmi oyuncuları kimler?

Kelebeğin Rüyası filmi konusu ne, nerede çekildi? Kelebeğin Rüyası filmi oyuncuları kimler?, Dizi ve film severler için Kelebeğin Rüyası filmi konusu ne, nerede çekildi? Kelebeğin Rüyası filmi oyuncuları kimler? konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Kelebeğin Rüyası filmi konusu ne, nerede çekildi? Kelebeğin Rüyası filmi oyuncuları kimler? ile alakalı tüm detaylar yazımızın içinde..

Kelebeğin Rüyası filmi konusu ne, nerede çekildi? Kelebeğin Rüyası filmi oyuncuları kimler?

TRT 1 ekranlarına bu akşam gelecek olan Kelebeğin Rüyası filmi konusu ve oyuncuları halen şimdiden araştırılıyor. 2013 senesinde çıkış yapan film zamanında seyircilerden tam not almayı başarmıştı. Film gösterime girdiği ilk hafta 807.881 kişi aracılığıyla izledi. Peki; Kelebeğin Rüyası filmi konusu nedir? Kelebeğin Rüyası filmi oyuncuları kimler?

KELEBEĞİN RÜYASI OYUNCULARI

Kelebeğin Rüyası’nın oyuncu ekibinde bulunan Yılmaz Erdoğan, Mert Fırat, Kıvanç Tatlıtuğ, Belçim Bilgin, Taner Birsel, Ahmet Mümtaz Taylan yer alıyor.

KELEBEĞİN RÜYASI FİLMİNİN KONUSU

Zonguldak’ta yaşayan, iki genç şair Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu, yeni yeni modernleşen bu madenci kentinde memuriyet hayatlarını sürdürirken, öte yandan da sanatla, edebiyatla ve en fazla da şiirle iç içe hayatlarını sürdürmektedirler. Ayakları üzerine yeni kalkan genç Cumhuriyet, öte yandan modernleşme çabasındayken, aynı senelerda Avrupa’da da çetin bir savaş yaşanmaktadır. Belediye Başkanı’nın kızı Suzan’ın Zonguldak’a geri gelmesiyle Rüştü ve Muzaffer’in şiire olan inancı daha da artar. Henüz lise öğrencisi olan Suzan, çevrenin istememesine rağmen iki gençle yakın arkadaş olur. Lakin 1940’lı senelerın vebası olan verem, iki genç insanın da sağlığını git gide tehdit etmektedir. Rüştü ve Muzaffer’in hem kendi gelecekleri, hem de dünyanın gidişatı hayra alamet değildir…

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu