Dizi Haberleri

Kate Winslet, Mare of Easttown Dizisindeki Seks Sahnesinde Fiziksel Görünümüne Müdahale Edilmesini Reddettiğini Söyledi

Kate Winslet, Mare of Easttown Dizisindeki Seks Sahnesinde Fiziksel Görünümüne Müdahale Edilmesini Reddettiğini Söyledi, Sinema ve dizi takipçileri için Kate Winslet, Mare of Easttown Dizisindeki Seks Sahnesinde Fiziksel Görünümüne Müdahale Edilmesini Reddettiğini Söyledi konusunu ele aldık.. Yazımızda Kate Winslet, Mare of Easttown Dizisindeki Seks Sahnesinde Fiziksel Görünümüne Müdahale Edilmesini Reddettiğini Söyledi ile alakalı tüm ayrıntı kısmı siz değerli okurlarımıza anlatmaya çalıştık.

Kate Winslet, Mare of Easttown Dizisindeki Seks Sahnesinde Fiziksel Görünümüne Müdahale Edilmesini Reddettiğini Söyledi

Kate Winslet, bir röportajı sırasında oynadığı kişiliğin gerçekliğini koruyabilmesi adına Mare of Easttown dizisindeki seks sahnesinde karın bölgesinin görünümüne müdahale edilmesini reddettiğini dile getirdi.

Oscar ödüllü oyuncu Kate Winslet‘ın başrolünü üstüne aldığı, HBO yapımı Mare of Easttown dizisi, kısa bir süre önce etkileyici bir final bölümüyle ekranlara veda etti. Pennysylvania’da bir kasabada yaşayan Mare Sheehan isimli bir dedektifin yerel bir cinayeti kendi olanaklarıyla araştırmasını konu alan dizi, sıradan bir katil kim hikâyesi yerine, ailevi ve geçmişten gelen travmaların bireylerin şimdiki hayatları üzerindeki tesirini derinlemesine inceliyor.

Dizide Kate Winslet, doğal oyunculuğuyla dikkatleri üzerine çekiyor. Usta oyuncuyu izlerken, oynadığı kişiliğin geçirdiği ağır travmaları bizzat derinden hissediyor, acılarına ortak oluyorsunuz.

Kısa bir süre önce The New York Times ile bir röportaj gerçekleştiren Winslet, kişiliğini canlandırırken en büyük önceliğinin bu orta yaşlardaki kadını en gerçek hâliyle yansıtabilmek olduğunu dile getirdi. Winslet, bu amaç uğruna yapım ekibinin kişiliğini daha çekici göstermek için gösterdiği birkaç girişime karşı çıkmış. Buna ilk bölümde Guy Peace ile birlikte olduğu seks sahnesi de dâhil.

Kate Winslet: “Gözlerimin Çevresinde Bulunan Kırışıklıkların Sayısını Biliyorum, Onları Lütfen Yerine Geri Koyar Mısınız?”

Dizinin yönetmeni Craig Zobel, bahsi geçen seks sahnesinde Kate Winslet’ın karın bölgesinin “şişkin”  göründüğü karenin çıkarılabileceğini söylemiş fakat Winslet bu teklifi reddetmiş. Hatta Winslet, kırışıklıklarını kapatmak maksadıyla çok fazla rötuş kullanıldığı için dizinin afişini iki kez geri göndermiş ve kişiliğinin, gözaltı torbaları da dâhil olmak üzere, bütün doğallığıyla afişte gözükmesini istemiş. Winslet verdiği röportajda bu olaydan bahsederken “Onlara gözlerimin etrafında bulunan kırışıklıkların sayısını bildiğimi ve kırışıklıklarımı yerlerine geri koymalarını rica ettiğimi dile getirdim.” ifadelerini kullanıyor.

“Ekim’de 46 yaşında bulunacağım için Mare’i orta yaşlı bir kadın olarak oynamak istedim. Sanırım insanlar da karakterle bu biçimde bağlantı kurdular çünkü açık söylemek gerekirse hiçbir filtre yok. Yaşı, yaşamı ve geldiği yerle paralel bir biçimde hareket eden bir vücudu ve yüzü olan, “kusurlara” sahip bir kadın Mare.” açıklaması da Mare’i toplumsal güzellik standartlarına uydurmak isteyen tüm girişimlere karşı durarak gerçek bir kadını canlandırmak isteyen Kate Winslet’ın karaktere olan yaklaşımını gözler önüne çıkarıyor.

Ayrıca set ekibi, Mare kişiliğine daha gerçekçi bir hava katmak için tüm kıyafetlerini Winslet’ın karavanının zemininde bir yığın halinde buruşmuş hâlde bırakmış ve bu sayede seyirci üzerinde kişiliğin yaşadığı olaylar neticesinde kişisel bakımını çok da önemsemediği algısını yaratmak istemiş. Aynı biçimde dizinin saç stilisti Lawrence Davis de her kişiliğin saçını hazırlarken yataktan yeni kalkmış görüntüsünün verileceğine dair bir direktif almış yapımcılardan.

Hazırlık sürecinde alınan kararların, dizide başarılı bir biçimde uygulandığını görmek seyirci olarak kaliteli bir yapımla yüz yüze olduğumuzu ortaya koyuyor. Winslet’ın kişiliğini toplumsal güzellik kalıplarına uydurma endişesı olmadan, gerçek hâliyle yansıtmak adına verdiği kararlar, seyirciye Hollywood çerçevesi içinde kırışıklıkları bulanıklaştırılmış, ince bir bele veya pürüzsüz cilde sahip bir Mare yerine bağ kurulması ve inanması kolay, gerçek bir Mare sunuyor.

Kaynak: IndieWire, The New York Times

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu