Dizi Haberleri

Kaan Müjdeci İmzalı Hamlet, Dünya Prömiyerini Uluslararası Dizi Festivali Series Mania’da Yapacak

Kaan Müjdeci İmzalı Hamlet, Dünya Prömiyerini Uluslararası Dizi Festivali Series Mania’da Yapacak, Sinema ve dizi takipçileri için Kaan Müjdeci İmzalı Hamlet, Dünya Prömiyerini Uluslararası Dizi Festivali Series Mania’da Yapacak konusunu ele aldık.. Yazımızda Kaan Müjdeci İmzalı Hamlet, Dünya Prömiyerini Uluslararası Dizi Festivali Series Mania’da Yapacak ile alakalı tüm ayrıntı kısmı siz değerli okurlarımıza anlatmaya çalıştık.

Kaan Müjdeci İmzalı Hamlet, Dünya Prömiyerini Uluslararası Dizi Festivali Series Mania’da Yapacak

Kaan Müjdeci imzalı Hamlet, dünya prömiyerini 26 Ağustos-2 Eylül tarihleri içinde düzenlenecek ülkeler arası dizi şenliği Series Mania’da yapacak.

İlk uzun soluklusı olan Sivas ile 71. Venedik Film Festivali’nde kazandığı Jüri Özel Ödülü başta olmak üzere bir çok ulusal ve ülkeler arası festivalde ödüle layık görülen Kaan Müjdeci‘nin ikinci uzun metraj filmi ise Iguana Tokyo‘ydu. Müjdeci şimdi ise Gain’de yayına girecek Hamlet dizisiyle seyirci ile bir araya gelecek. Çekimleri Büyükada’da hemen hemen 2,5 ay içinde sona eren dizi, seyirci ile GAİN‘de bir araya gelecek. Gerçek bir hikâyeden yola çıkarak Büyükada’daki “fayton krallığı” üzerinden yaşamın ve Türkiye’nin olağanüstü görünen, absürt ve çarpıcı gerçeklerine adeta ışık tutan iddialı yapım, bunun yanı sıra Kaan Müjdeci’nin ilk dizisi olma özelliği taşıyor.

Uluslararası dizi şenliği Series Mania’ya seçilen Hamlet, dünya prömiyerini 26 Ağustos-2 Eylül 2021 tarihleri içinde düzenlenecek olan festivalde yapacak. Dünya çapında iddialı yapımların yarıştığı Series Mania’ya Türkiye’den seçilen ilk proje olan Hamlet, Uluslararası Yarışma bölümünde İtalya, İzlanda, Norveç, Almanya, Fransa, İsrail ve Danimarka’dan HBO Max, ARTE, ZDF gibi dünya önderi yayıncıların dizileriyle birlikte bulunacak.

Fransa’nın Lille şehrinde gerçekleştirilen dizi şenliği Series Mania, 2011’den bu yana Avrupa’da yalnızca dizilere odaklanan en büyük etkinlik. TV endüstrisinin profesyonellerini bir araya getiren şenliğin, 8 yapımın olduğu Uluslararası Yarışma bölümüne seçilen Hamlet, güz aylarında GAİN’de seyirciyle buluşmadan önce festival kapsamı içinde dünya prömiyerini gerçekleştirecek.

Hamlet, Series Mania Adlı Festivale Türkiye’den Seçilen İlk Yapım Olacak

Hamlet, 40 ülkeden 462 dizinin başvurduğu, 21 ülkeden 57 dizinin seçildiği Series Mania’da Anna, Blackport, Furia, Germinal, Jerusalem, Kamikaze ve The Echo of Your Voice adlı yapımlarla birlikte bulunacak. Değindiği derin konular, sürükleyici hikâye anlatımı ve sinematografisiyle ses getirmeye hazırlanan Hamlet, önceden mühim dizilerin olduğu festivale Türkiye’den seçilen ilk yapım olacak.

Kaan Müjdeci’nin Hamlet uyarlaması, gerçek bir hikâyeden yola çıkarak Büyükada’daki “fayton krallığı” üzerinden yaşamın ve Türkiye’nin olağanüstü görünen, absürt ve çarpıcı gerçeklerine ışık tutuyor. GAİN’de yayına girecek dizinin kuvvetli oyuncu ekibinde bulunan Elit İşcan, Erdal Beşikçioğlu, Şebnem Bozoklu, Hatice Aslan, Ahmet Rıfat Şungar, Murat Kılıç, Çiğdem Selışık Onat, Cihat Tamer, Serdar Orçin, Emrullah Çakay, Ozan Çelik, Kutay Sandıkçı, Çiçek Acar ve Mustafa Alabora rol alıyor.

Çekimleri İstanbul Büyükada’da gerçekleşen ve 16. yüzyıldaki krallığın yıkılışına ve güç dengelerinin değişimine, bugünkü “fayton krallığı” üzerinden bakan Hamlet, önümüzdeki güz aylarındaGAİN’de seyirci ile bir araya gelecek.

Kaynak: The Hollywood Reporter

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu