Sinema Haberleri

Istanbul Photo Awards 2021 kazananları açıklandı! Sabah’a büyük ödül

Istanbul Photo Awards 2021 kazananları bilgisi verildi! Sabah’a büyük ödül, Dizi ve film severler için Istanbul Photo Awards 2021 kazananları bilgisi verildi! Sabah’a büyük ödül konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Istanbul Photo Awards 2021 kazananları bilgisi verildi! Sabah’a büyük ödül ile alakalı tüm detaylar yazımızın içinde..

Istanbul Photo Awards 2021 kazananları bilgisi verildi! Sabah’a büyük ödül

Anadolu Ajansı (AA) aracılığıyla foto muhabirlerini desteklemek maksadıyla bu sene yedincisi tertip edilen ülkeler arası fotoğraf yarışması “Istanbul Photo Awards”da “Yılın Fotoğrafı” ödülüne, Bangladeşli Mohammed Shajahan’ın “Anne Sevgisi” eseri layık görüldü.

Sabah Gazetesi Muhabiri Uğur Yıldırım, Azerbaycan ve Ermenistan içinde Dağlık Karabağ savaşı sırasında çektiği fotoğraflarla Seri Haber kategorisinde ikincilik ödülü kazandı.

Uğur Yıldırım fotoğrafı

Dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgını, işlerini özveriyle yapmaya devam eden foto muhabirleri ve basın mensuplarının ne kadar zorlu şartlar altında çalıştığını bir kez daha gözler önüne serdi. Bu zorlu zamanda de AA, Istanbul Photo Awards yarışmasıyla sektöre desteğini sürdürdü. Yedinci senesinde 12 bin fotoğrafçının kayıt olduğu global bir platform olmakla değerini gösteren Istanbul Photo Awards’ın kazananları, fotoğraf dünyasının prestijli isimlerinden bir araya gelen ülkeler arası jüri aracılığıyla belirlendi.

Uğur Yıldırım fotoğrafı

Jüride, Reuters Foto Muhabiri Goran Tomasevic, NOOR Ajansı üyesi Foto Muhabiri Yuri Kozyrev, Görsel Anlatıcı Marion Mertens, eski AFP Fotoğraf Dağıtım ve İş Geliştirme Direktörü Michel Scotto, Yazar ve Foto Muhabiri Deborah Copaken, Getty Images Spor Baş Foto Muhabiri Cameron Spencer, Foto Muhabiri Ahmet Sel, AA Görsel Haberler Yayın Yönetmeni Hasan Öymez ve AA Fotoğraf Editörü Fırat Yurdakul yer aldı. Jüri üyeleri, salgın sebebiyle yarışma için AA Bilgi Teknolojileri ekibi aracılığıyla özel hazırlanan platform üzerinden kazananları tespit etti.

Uğur Yıldırım fotoğrafı

AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Serdar Karagöz, yarışmaya ilişkin yaptığı değerlendirmede, dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgınının, işlerini özveriyle yapmaya devam eden foto muhabirleri ve basın mensuplarının ne kadar zorlu şartlar altında çalıştığını bir kez daha gözler önüne serdiğini vurguladı.

Uğur Yıldırım fotoğrafı

Karagöz, “Bu zorlu zamanda, Anadolu Ajansı olarak biz de Istanbul Photo Awards yarışmamızla sektöre desteğimizi var gücümüzle sürdürüyoruz. Yarışmayı her sene daha ileri bir noktaya taşıyarak ana tanıklık yapan haber fotoğrafçılığını destekliyoruz.” ifadelerini kullandı. Yarışmada dünyanın değişik mekanlarinden 15 bine yakın fotoğrafın yarıştığına işaret eden Karagöz, “Yarışmaya bu sene 96 farklı uyruktan 1206 fotoğrafçı, toplam 14 bin 740 fotoğrafla katıldı. Bu, katılımcı ülke ve foto muhabiri sayısı yönünden rekorumuz oldu.” bilgisini paylaşımı yaptı.

Uğur Yıldırım fotoğrafı

AA Genel Müdürü Karagöz, gönderilen fotoğrafların değerinin her sene daha da arttığını ve jüri üyelerinin seçim yapmakta hayli zorlandığını altını çizerek, şunları kaydetti: “Yarışmamızın yedinci senesinde 12 bin fotoğrafçının kayıt olduğu global bir platform haline gelmesi, Istanbul Photo Awards’ın değerini gösterir nitelikte. Fotoğraf dünyasının prestijli isimlerinden bir araya gelen ülkeler arası jürimiz, kazananları, pandemi sebebiyle yarışma için özel hazırladığımız platform üzerinden tespit etti. Tecrübeleriyle yarışmaya sağladıkları katkıdan dolayı hepsine teşekkür ediyorum.”

Uğur Yıldırım fotoğrafı

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu