Dizi Haberleri

Isaac Asimov’un Vakıf Serisinden Uyarlanan Foundation Dizisinden Yeni Fragman Yayınlandı

Isaac Asimov’un Vakıf Serisinden Uyarlanan Foundation Dizisinden Yeni Fragman Yayınlandı, Sinema ve dizi takipçileri için Isaac Asimov’un Vakıf Serisinden Uyarlanan Foundation Dizisinden Yeni Fragman Yayınlandı konusunu ele aldık.. Yazımızda Isaac Asimov’un Vakıf Serisinden Uyarlanan Foundation Dizisinden Yeni Fragman Yayınlandı ile alakalı tüm ayrıntı kısmı siz değerli okurlarımıza anlatmaya çalıştık.

Isaac Asimov’un Vakıf Serisinden Uyarlanan Foundation Dizisinden Yeni Fragman Yayınlandı

Isaac Asimov’un Türkçeye Vakıf adıyla çevrilen bilimkurgu serisinden bir araya getirilen Foundation isimli Apple TV+ dizisinden yeni fragman yayınlandı. Dizi seyirci ile 24 Eylül 2021’de bir araya gelecek.

Bilimkurgu edebiyatının en mühim isimlerinden Isaac Asimov’un ödüllü kitap serisi Vakıf – Foundation, dizi uyarlaması ile ekranlara taşınıyor. Heyecanla beklenen Foundation dizisi, önümüzdeki güz aylarında Apple TV+ üzerinden seyircilerle bir araya gelecek. Discussing Film’in paylaşımına göre bütçesiyle Foundation, Apple TV+ orijinal içerikleri içinde şuana dekki en yüksek bütçeye sahip yapım olarak yerini aldı.

Yıllar sonra ana üçlemeye katılan iki prequel ve iki devam kitabı ile birlikte toplamda yedi kitaptan bir araya gelen Foundation serisi; bireylerin Samanyolu boyunca farklı gezegenlere yayıldığı bir gelecekte geçiyor. Hikâyenin merkezinde ise matematiksel verileri tercih ederek geleceği görme kabiliyetine sahip bir tarihçi ve matematikçi olan Hari Seldon yer alıyor. Galaksinin dört bir köşesine saçılmış insanları bir arada tutan Galaktik İmparatorluk’un çökmek üzere olduğunu gören Seldon, insanlığın bilgisini ve tarihini yok olmaktan kurtarmak için zorlu bir yolculuğa atılıyor.

Foundation, İzleyici ile 24 Eylül 2021’de Buluşacak

Mad Men, Sherlock Holmes: A Game of Shadows ve The Curious Case of Benjamin Button gibi dikkat çekici yapımlarda rol alan, son kez Chernobyl dizisindeki etkileyici performansı ile adından söz ettiren Jared Harris, dizide Hari Seldon’a hayat veriyor. Pushing Daisies ile çıkış yaptıktan sonra Halt and Catch Fire dizisiyle adından söz ettiren Lee Pace ise Galaktik İmparatorluk’un son imparatoru olan Brother Day’i canlandırıyor.

Başta Star Wars olmak üzere bir çok bilimkurgu filmine ve dizisine ilham kaynağı olan Foundation’ı David S. Goyer ve Josh Friedman ikilisi televizyona uyarlıyor. The Dark Knight, Man of Steel ve Batman v Superman gibi DC uyarlamalarının senaristi olarak bilinen Davis S. Goyer, bunun yanı sıra FlashForward, Da Vinci’s Demons ve Krypton gibi dizilerin de yaratıcısı. Josh Friedman ise Terminator: The Sarah Connor Chronicles dizisinin yaratıcısı olarak adını duyurmuştu.

Foundation, 24 Eylül’de Apple TV+’ta seyirci ile bir araya gelecek. Merakla beklenen dizi ile alakalı gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Kaynak: DiscussingFilm, Film Updates

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu