Dizi Haberleri

Interview with the Vampire Diziye Uyarlanıyor

Interview with the Vampire Diziye Uyarlanıyor, Sinema ve dizi takipçileri için Interview with the Vampire Diziye Uyarlanıyor konusunu ele aldık.. Yazımızda Interview with the Vampire Diziye Uyarlanıyor ile alakalı tüm ayrıntı kısmı siz değerli okurlarımıza anlatmaya çalıştık.

Interview with the Vampire Diziye Uyarlanıyor

Anne Rice’ın önceden sinemaveya bir araya getirilen Interview with the Vampire romanı, diziye çevriliyor. Bir süredir hazırlık aşamasında olan dizi, AMC kanalından ilk sezon onayı aldı.

Anne Rice’ın kaleme aldığı The Vampire Chronicles serisinin ilk hikayesinden sinemaya bir araya getirilen, Neil Jordan‘ın yönettiği; Tom Cruise, Brad Pitt, Kirsten Dunst, Christian Slater ve Antonio Banderas’ın oyuncu ekibinde bulunan olduğu 1994 yapımı Vampirle Görüşme –Interview with the Vampire, sinema tarihinin en iyi vampir filmleri içinde gösterilmesinin bunun yanında unutulmaz oyuncu ekibinde bulunann, Neil Jordan’ın şahane dokunuşuyla bezenmiş muhteşem atmosferine kadar her şeyiyle akıllarda yer eden bir film. Büyük ses getiren film uyarlamasından hemen hemen yirmi yıl sonra, Anne Rice’ın romanı bu kez de diziye çevriliyor.

The Walking Dead, Breaking Bad, Better Call Saul gibi başarılı yapımları seyircilerle buluşturan Amerikan kablolu TV kanalı AMC, Interview with the Vampire’ın dizi uyarlaması için yeşil ışık yakarak diziye ilk sezon onayı verdi. Sekiz bölümden bir araya gelen ilk sezonunun önümüzdeki sene AMC kanalında ve kanalın AMC+ adlı dijital platformunda yayına girmesi amaçlanıyor.

Interview with the Vampire’ın dizi uyarlamasıyla Anne Rice evrenine ilk adımı atan AMC, Rice’ın dünya çapında 150 milyondan fazla satış yapan, toplam on sekiz kitaplık serileri The Vampire Chronicles ve The Mayfair Witches’ı kapsayan yeni bir franchise yaratmayı planlıyor.

Breaking Bad ve Better Call Saul’ün yapımcıları içinde bulunan Mark Johnson, dizinin yürütücü yapımcılığını üstleniyor. Perry Mason ve Friday Night Lights dizilerinde imzası bulunan Rolin Jones ise dizinin yaratıcısı ve yürütücü yapımcısı.

Interview with the Vampire Dizisi Önümüzdeki Yıl İzleyicilerle Buluşacak

Anne Rice aracılığıyla kaleme alınan kitap serisinin konusu, manipülatif vampir Lestat’ın etrafında gelişiyor. Seri, Lestat’ın dönüştürdüğü vampirlerin hisleri ve etkileşimleri üzerinden ilerliyor.

Kitap serisi, Brad Pitt, Tom Cruise ve Antonio Banderas’lı 1994 yapımı film uyarlamasının bunun yanında, 2002 senesinde Queen of the Damned adında bir film uyarlamasına da kaynaklık etmişti. 2016 senesinde Jared Leto’nun başrolünde bulunacağı bir yeniden çevrim amaçlanıyordu, fakat proje rafa kaldırıldı.

2022’de seyircilerle bir araya gelecek olan diziyle alakalı yeni gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Kaynak: IndieWire

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu