Sinema Haberleri

Instagram’da etiketleme: Instagram post ve storylerinde arkadaş etiketleme nasıl yapılır?

Instagram’da etiketleme: Instagram post ve storylerinde arkadaş etiketleme nasıl yapılır?, Dizi ve film severler için Instagram’da etiketleme: Instagram post ve storylerinde arkadaş etiketleme nasıl yapılır? konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Instagram’da etiketleme: Instagram post ve storylerinde arkadaş etiketleme nasıl yapılır? ile alakalı tüm detaylar yazımızın içinde..

Instagram’da etiketleme: Instagram post ve storylerinde arkadaş etiketleme nasıl yapılır?

Instagram’da sevilerek yapılan işlemlerden biri şüphesiz etiketlemedir. Etiketleme kelime anlamı ile de tanıtma, bildirme, ne olduğunu açıklayan tanıtım araçlarıdır. Instagram’da bir gönderi paylaşımı yaptığımızda gönderinin neyle alakalı olduğunu, gönderide kimlerin olduğunu ve gönderinin neyi anlattığını takipçilere bildirmek için bazı anahtar sözcükler kullanırız. Buna etiketleme denilir. Post ve story’lerde etiketleme yaparak gönderimize etkileşim kazandırmış oluruz. Instagram’da etiketleme ile alakalı ayrıntı kısmı bir araya getirdik. Instagram post ve story’lerinde arkadaş etiketleme nasıl yapılır? İşte yanıtı…

INSTAGRAMDA ETİKETLEME NASIL YAPILIR?

Instagram’da etiketleme işlemi için şu adımları takip edebilirsiniz:

  1. Instagram uygulamasına kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapınız.
  2. Daha sonra paylaşım yapacağınız fotoğraf yahut videoyu seçiniz.
  3. Ardından ileri seçeneğine basın.
  4. Buradan açıklama yaz kısmına gelerek “#” işaretini koyun ve boşluk bırakmadan etiketlemek istediğiniz konuyu yazın.
  5. En son da “Paylaş” butonuna basın. Böylelikle işleminizi yapmış olursunuz.

INSTAGRAM ARKADAŞ ETİKETLEME

Instagram kişi etiketleme şu biçimdedir:

  • Öncelikle dostlarınızı etiketlemek için Instagram’a giriş yapınız.
  • Daha sonra etiket yapmak istediğiniz paylaşımın üzerine ‘@’ simgesini koyup etiketlemek istediğiniz birinin adını yazınız.
  • Ardından Instagram kişi listenizde var olan ve aynı isimde olan tüm Instagram kullanıcıları alt alta sıralanacaktır.
  • Buradan etiketlemek istediğiniz arkadaşınızı seçtikten sonra işlemi başarı ile gerçekleştirmiş olursunuz.
  • Story veya profilinizde paylaşmak istediğiniz birinin adını yazarak “Bitti” seçeneğine veya profilinizde paylaşacaksanız “Paylaş” seçeneğine dokunarak işleminizi tamamlamış olursunuz.

Instagram etiketleme işlemi esnasında eğer arkadaşınızın adı çıkmıyorsa bunun iki nedeni mevcuttur. Bunlardan ilki arkadaşınız Instagram hesabınızda ekli olmadığı içindir. Diğer nedeni ise arkadaşınızın etiketlemeye izin vermediği içindir. Eğer arkadaşınızı etiketlediğiniz zaman etiket gözükmüyorsa bunun nedeni de; arkadaşınızın etiketlemeye onay vermesi gerektiği içindir. Arkadaşınıza giden etiketleme bildirimi arkadaşınız aracılığıyla onaylanırsa etiket aktif olacaktır.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu