Sinema Haberleri

İnstagram’da beğeni sayısını gizleme özelliği aktif edildi! Mayıs güncellemesi ile İnstagram beğeni sayısı gizleme nasıl yapılır?

İnstagram’da beğeni sayısını gizleme özelliği aktif edildi! Mayıs güncellemesi ile İnstagram beğeni sayısı gizleme nasıl yapılır?, Dizi ve film severler için İnstagram’da beğeni sayısını gizleme özelliği aktif edildi! Mayıs güncellemesi ile İnstagram beğeni sayısı gizleme nasıl yapılır? konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. İnstagram’da beğeni sayısını gizleme özelliği aktif edildi! Mayıs güncellemesi ile İnstagram beğeni sayısı gizleme nasıl yapılır? ile alakalı tüm detaylar yazımızın içinde..

İnstagram’da beğeni sayısını gizleme özelliği aktif edildi! Mayıs güncellemesi ile İnstagram beğeni sayısı gizleme nasıl yapılır?

  • ABONE OL

İnstagram beğeni sayısı gizleme aktif edildi! Sosyal medya platformları içinde öne çıkan ve fotoğraf paylaşım uygulaması olan Instagram yeni özellik ile gündeme geldi. Geçen aylarda deneme aşamasında olduğu söylenen Instagram beğeni sayısı gizleme özelliğini tüm kullanıcılara açtı. Fotoğraflar ve videolar için ayrı ayrı düzenlenebilen bu ayarın gelmesi sonrası Instagram kullanıcılar, “İnstagram beğeni sayısı gizleme nasıl yapılır” sorusuna yanıt aramaya başladı. İşte, İnstagram beğeni sayısı gizleme ile ilgili bilgiler ve nasıl yapıldığına dair detaylar…

Facebook, 2019’da başlayan önceki testlerin ardından hem Facebook hem de Instagram’daki gönderilerde Beğenileri gizleme seçeneğini kamuya açık bir biçimde sunmaya başladı! İnstagram Beğeni gizleme özelliği yeni güncelleme ile aktif hale getirildikten sonra birden fazla kullanıcı, “Instagram beğeni sayısı gizleme nasıl yapılır, ayarlar nereden açılır?” sorularına yanıt aramaya başladı. Instagram’ın son güncellemesinin ardından, İnstagram beğeni sayısı gizleme nereden ve nasıl yapılıyor? İnstagram’da beğeni sayısını gizleme özelliği ayarları aşağıda yer alıyor.

Beğeni sayısı gizleme özelliği ile ilgiliki kararı şirketin küresel kullanıcı tabanına duyurmasıyla, bu özellikle tüm kullanıcılar aracılığıyla araştırılmaya başlandı. Instagram, bu projeyi senelerdır geliştirilmekte olduğunu, fakat COVID-19 salgını ve Facebook tarafında gerekli müdahale çalışması sebebiyle ilk kezri kaldırdığını paylaşımı yaptı.

Başlangıçta, Facebook’un sosyal ağlarında beğeni sayılarını gizleme düşüncesi, kullanıcıların deneyimini baskı altına almaya odaklanmıştı. Şirketin bu özelliği getirme amacına göre, kullanıcılar “popüler” olarak kabul edilebilecek kadar beğeni almak için uğraşıyorlardı.

Özellikle Instagram’da beğeni takibi, bireylerin daha az otantik bir deneyim olabilecek nüfuz ve kötü şöhret kazanmak için gönderdikleri bir ortam yaratılmasına da yol açtı. Facebook’ta Beğeniler kazanmak yahut diğer etkileşim şekilleri, tepki gerektiren kutuplaştırıcı içerik yayınlamakla da ilişkilendirilebileceği Türk ve yabancı teknoloji forumlarında tartışılıyor..

INSTAGRAM BEĞENİ SAYISI GİZLEME

Beğeni sayısı gizleme özelliği, Instagram’da her fotoğraf için ayrı yapılıyor. Tıpkı, gönderileri yoruma kapatmak için kullanılan gönderinin sağ üst köşesindeki üç nokta üzerinden bu menüye ulaşılabiliyor.

.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu