Sinema Haberleri

Instagram Profil Büyütme: Instagram’da Profil Fotoğrafı Pp Nasıl Büyütülür?

Instagram Profil Büyütme: Instagram’da Profil Fotoğrafı Pp Nasıl Büyütülür?, Dizi ve film severler için Instagram Profil Büyütme: Instagram’da Profil Fotoğrafı Pp Nasıl Büyütülür? konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Instagram Profil Büyütme: Instagram’da Profil Fotoğrafı Pp Nasıl Büyütülür? ile alakalı tüm detaylar yazımızın içinde..

Instagram Profil Büyütme: Instagram’da Profil Fotoğrafı Pp Nasıl Büyütülür?

İnstagram dünya üzerinde en fazla kullanılan uygulamalardan biri olma özelliğini taşır. Bu uygulama fotoğraf çekme, editleme ve paylaşma amacı ile kullanılmaktadır. Bu uygulamada herkesin bir profili ve profilinde ise bir fotoğraf bulunmaktadır. Bu PP adı verilen (Profile Picture) profil fotoğrafı ufak kırpılmış bir halde bulunur. Profil fotoğrafı İnstagram uygulamasında büyümemektedir. Kullanıcılar ise bu profil fotoğraflarının büyük halini düşünüyor. Bu paylaşımımızda ise İnstagram profil fotoğrafı büyütme metotlarıne değineceğiz.

INSTAGRAM PROFİL FOTOĞRAFI BÜYÜTME

İnstagram herkesin çokça kullandığı bir uygulamadır. Bu uygulamada bir çok birinin yakındığı bir durum bulunmaktadır. Bu durum ise profil fotoğraflarının ufak olması ve uygulamada büyütülmemesidir. Profil fotoğraflarının kırpılmış dairesel ve ufak versiyonunu gösteren İnstagram uygulamasında bunu tam boyutlu görmeniz imkansızdır. Fotoğrafa dokunsanız bile birinin varsa hikayelerini gözlemleyebilirsiniz. Lakin İnstagram profil fotoğrafını büyütmek için bazı yöntemler yer alıyor. Bu yöntemler işe şunlardan oluşmaktadır:

 • İnstagram fotoğrafı büyütmek amacı ile kurulan siteler yer alıyor. Bu sitelere istediğiniz arama motoruna ‘İnstagram profil fotoğrafı büyütme’ anahtar sözcüklerini yazarak varabilirsiniz. Bu sitelerde genelde şu adımlar izlenerek profil fotoğrafı büyütülür:
 1. Büyütmek istediğiniz profil fotoğrafının sahibi olan kullanıcı adını hazırlayın.
 2. Sitede karşınıza çıkmış olan arama çubuğuna kullanıcı adını yazın.
 3. Arama kısmına tıklayın
 4. Profil fotoğrafı büyük bir biçimde karşınıza çıkacaktır.
 • İnstagram profil fotoğrafını büyütmek amacı ile yapılmış uygulamalar da bulunmaktadır. Bu uygulamaları uygulama mağazalarından edinerek istediğiniz bireylerin profil fotoğraflarını büyütebilirsiniz.
 • İnstagram’a web sitesi üzerinden giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra ise profil fotoğrafını büyütmek istediğiniz kişiyi bulun ve profiline girin. Daha sonra yapmanız gereken Ctrl+U tuşlarına aynı anda basmaktır. Bu tuşlara aynı anda basıldıktan sonra gelen kaynak kodları içinde ‘JPEG’ araması yaparak büyütmek istediğiniz resmi bulacaksınızdır. Bulduğunuz resim karşınıza büyük boyutta çıkacaktır.

INSTAGRAM PROFİL FOTOĞRAFI NASIL YAPILIR?

İnstagram günümüzün birçoğunu geçirdiğimiz uygulamalardan biri olma özelliğini taşır. Bu uygulamanın kullanıcıları profil fotoğrafı eklemek veya değiştirmek isteyebilir. İnstagram kullanıcıların PP olarak kısalttığı (Profile Picture) yani profil fotoğrafını değiştirmek veya ilk defa profil fotoğrafı koymak isten kullanıcılar aşağıdaki 2 yolu da izleyebilirler.

 • Öncelikle sahip olduğunuz akıllı cihazınızdan instagram uygulamasını açın.
 • Sağ alttaki ufak simgeden profilinize giriş yapın
 • Karşınız açılan sayfadan ‘Profili Düzenle’ butonuna tıklayın
 • Açılan sayfadan ‘Profil Fotoğrafı Değiştir’ yazısına tıklayın
 • Koymak istediğiniz profil fotoğrafını seçin ve kaydedin.

Eğer web sitesinden değiştirmek istiyorsanız

 • İnstagram web sitesine kullanıcı adınız ve şifrenizi girerek giriş yapın.
 • Akışta iken sağ üstteki profil simgesine tıklayın
 • Açılan seçeneklerden ‘profil’ e tıklayarak profilinize giriş yapın.
 • Profilinize girdiğinizde Profili Düzenle’ butonuna tıklayın
 • Açılan sayfadan ‘Profil Fotoğrafı Değiştir’ yazısına tıklayın
 • Koymak istediğiniz profil fotoğrafını seçin ve kaydedin.

PROFİL FOTOĞRAFI NASIL ÇEKİLİR?

Profil fotoğrafı çekmek için sahip olduğunuz cihazdan ‘kamera’ ya profil fotoğrafı olarak kullanmak istediğiniz karenin fotoğrafını çekebilirsiniz. Ya da İnstagram uygulaması üzerinden çekilebilirsiniz. İnstagram uygulaması üzerinden çekmek isteğe göre şu adımları takip etmelisiniz:

 • Sahip olduğunuz cihazdan İnstagram’a giriş yapınız.
 • Giriş yaptıktan sonra profilinize girip ‘profili düzenle’ butonuna tıklayınız.
 • Karşınıza açılan sayfadan ‘profil fotoğrafını değiştir/ ekle’ e tıklayınız.
 • Daha sonra karşınıza çıkan ekrandan yeni bir profil fotoğrafı çekebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu