Sinema Haberleri

Instagram hesabımı yanlışlıkla sildim ne yapmalıyım? Silinen Instagram hesabını geri alma kurtarma nasıl ve nereden yapılır?

Instagram hesabımı farkında olmadan sildim ne yapmalıyım? Silinen Instagram hesabını geri alma kurtarma nasıl ve nereden yapılır?, Dizi ve film severler için Instagram hesabımı farkında olmadan sildim ne yapmalıyım? Silinen Instagram hesabını geri alma kurtarma nasıl ve nereden yapılır? konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Instagram hesabımı farkında olmadan sildim ne yapmalıyım? Silinen Instagram hesabını geri alma kurtarma nasıl ve nereden yapılır? ile alakalı tüm detaylar yazımızın içinde..

Instagram hesabımı farkında olmadan sildim ne yapmalıyım? Silinen Instagram hesabını geri alma kurtarma nasıl ve nereden yapılır?

Instagram kullanıcıları geçici hesap dondurmak isterken farkında olmadan hesaplarını kalıcı olarak silebiliyorlar. Ya da Instagram hesabını kalıcı olarak silenler hesabını geri almanın formülünü arıyorlar. Peki, bu işlemler gerçekten de olabilecek mü? Instagram hesabınızı geri alabilmek için yapmanız gereken işlemleri inceleyeceğiz.. Instagram silinen hesabı geri alma nasıl olur? araştırılan bu soruyu yanıtlayacağız. Silinen Instagram hesabımı kurtarma işlemi nedir? İşte detaylar.

INSTAGRAM SİLİNEN HESABI GERİ ALMA

Instagram silinen hesabı geri almak için bir çok yol bulunmaktadır. Bunlardan biriside Instagram silinen hesabı geri alma formu. Bu formu doldurup gönderdikten sonra mail adresinize sayılardan bir araya gelen bir kod gelecektir. Bu gelen kodu bir a4 sayfasına büyük yazı ile yazıp altına kimlik belgenizi koyarak fotoğraflamanız gerekmektedir. Böylelikle silinen hesabınızı geri alabilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek bu işlemleri yapabilirsiniz.

INSTAGRAM DONDURMA İŞLEMİ İÇİN TIKLAYINIZ

SİLİNEN INSTAGRAM HESABIMI KURTARMA

Instagram silinen hesabı geri getirme işlemi şu biçimdedir:

 1. Instagram uygulaması kullanıcıları için bu hususta kolaylık sağlayacak bir yöntem bulunmaktadır. Bu yöntem için ilk önce buradan Instagram yardım merkezine ulaşınız.
 2. Daha sonra giriş yaptığınız yardım merkezindeki ”Instagram Hesabım Donduruldu” başlıklı hususta hesabınızı geri alma metotları ile ilgili birkaç bilgiye varabilirsiniz.
 3. Ardından buradan Instagram hesabım donduruldu yazan yerde bir form bulunmaktadır. Bu formu eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurun.
 4. Buradan “Bu hesap bir işletmeyi, ürünü yahut hizmeti temsil etmek için mi kullanılıyor?” evet yahut hayır seçeneğine tıklayınız.
 5. Bunları yaptıktan sonra sizden nüfus cüzdanınızda yazan adınız soyadınız: Gerçek Ad ve Soyadınızı istenilecektir.
 6. Instagram Kullanıcı Adınız: Geri almak istediğiniz Instagram hesabınızın kullanıcı adını doğru bir biçimde yazın.
 7. Bu seçenekleri doldurduktan sonra E-posta adresiniz: Instagram hesabınıza kayıtlı olan e-posta adresini giriniz.
 8. Sizden istediğimiz tüm bilgileri eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurduktan sonra ”Gönder” Butonuna tıklayınız.
 9. Bu gösterilen işlemleri yaptıran sonra Instagram hesabınıza kayıtlı e-posta adresine Instagram ekibi aracılığıyla hesabınızı geri almaya yönelik bir mail adresi gönderilecektir.
 10. Bu mailde yazılı olan sayıları herhangi bir boş kâğıda yazınız. Yazılan kâğıt ile sizin yüzünüz çıkacak biçimde aynı karede fotoğraf çekmeniz gerekiyor.
 11. Çekilen bu fotoğrafı gelen maile yanıt olarak tekrar gönderim sağlayınız.
 12. Yapılan tüm işlemlerden sonra Instagram ekibi aracılığıyla hesap geri alma talebiniz incelenerek siz değerli okurlarımıza geri dönüş sağlatılmaktadır.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu