Sinema Haberleri

Instagram Bildirim Gelmiyor Sorunu Ve Çözümü: Instagram Bildirim Sorunu Nasıl Çözülür?

Instagram Bildirim Gelmiyor Sorunu Ve Çözümü: Instagram Bildirim Sorunu Nasıl Çözülür?, Dizi ve film severler için Instagram Bildirim Gelmiyor Sorunu Ve Çözümü: Instagram Bildirim Sorunu Nasıl Çözülür? konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Instagram Bildirim Gelmiyor Sorunu Ve Çözümü: Instagram Bildirim Sorunu Nasıl Çözülür? ile alakalı tüm detaylar yazımızın içinde..

Instagram Bildirim Gelmiyor Sorunu Ve Çözümü: Instagram Bildirim Sorunu Nasıl Çözülür?

Instagram; genç, yaşlı herkesin telefonunda bulunan ve çokça aktif kullanılan, bi hayli popüler olan bir uygulamadır. Bu uygulamanın özellikleri fotoğraflar üzerinde filtre ve efekte izin veren, fotoğraf tertip edilen ve paylaşılan bir uygulamadır. Bu uygulama ilk kez İOS için dizayn edilmiş ve sonra da tüm platformlarda ücretsiz bir biçimde servis edilmiştir. Bu uygulama son haftalarda herkes için mühim hale gelmiştir. Bunun neticesinde ise bildirim sıkıntısı meydana geldiğinda insanlar paniğe kapılmıştır. İnstagram bildirimleri sorununun birkaç çözümü bulunmaktadır.

INSTAGRAM BİLDİRİM GELMİYOR

İnstagram uygulamasından bildirim gelmemesinin birkaç sebebi olabilir fakat çoğunlukla İnstagramdan bildirim gelmiyorsa eğer olabileceken sorun telefon üzerinden bildirimlerin açık olmaması ile alakalıdir. Bu sorunu mobil cihazunuzun ayarlar bölümünden kolay bir biçimde çözebilirsiniz.

  • Akıllı cihazınız üzerinden ayarlar kısmına girin.
  • Bu bölümden bildirimler kısmına giriş sağlayın.
  • Açılan yerden İnstagram uygulaması seçeneğine tıklatın.
  • En son ise kilit ekranda göster yazısını seçin.

Bu adımlar takip edildiğinde İnstagram bildirimleriniz açılmış olacaktır.

İPHONE INSTAGRAM BİLDİRİMLERİ NASIL AÇILIR?

Akıllı cihazı İphone olan bireyler ise İnstagram bildirimlerini açmak isterler ise onlar da şu adımları takip etmelidir:

Öncelikle İphone cihazınızın ayarlar kısmına girmelisiniz. Buradan ise bildirimler kısmına tıklanmalı. Bildirim kısmına tıkladıktan sonra ise İnstagram uygulamasını bulun ve bildirim açma işlemini uygulayın.

İNSTAGRAM ANINDA İLET BİLDİRİMLERİ NEDİR?

İnstagram uygulaması piyasaya sürüldüğü ilk günden bu yana sürekli olarak güncellemeler gelen bir uygulamadır. Bu uygulamaya gelen güncellemelerden birisi ise ” anında ileti bildirimleri”dir. Anında ileti bildirimleri ile kullanıcılar hesaplarında bulunan bir fotoğraf veya videoya yorum yapıldığı yahut beğenildiği zaman anında bildirim almaktadır. Buna ek olarak takip ettiği kullanıcılar bir paylaşımda bulundukları zaman da anında bildirim alabilmektedirler.

İNSTAGRAM DM BİLDİRİMLERİ GELMİYOR

İnstagram’da çokça kullanılan özelliklerden biri ise DM’dir. DM açılımı Direkt Mesaj’dır. İnstagram uygulaması üzerinde direkt mesajları alamıyor olmanızın birkaç sebebi olabilir. Çözüme ulaşmak için önce direkt mesaj gelmemesinin nedenini bulmak gerekir. Bu nedenler şunlar olabilir:

  1. Direkt mesaj bildiriminin kapalı olması
  2. İnstagram önbellek verilerinin bozuk olması olabilmektedir.

INSTAGRAM DM MESAJ BİLDİRİMLERİ KAPALI İSE YAPILMASI GEREKENLER:

Cihazınız üzerinden İnstagram uygulamasına giriş yapınız. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra profilinize tıklatın. Sağ üst bölümde bulunan üç uzun çizgi simgesine tıklatın. Karşınıza çıkan seçeneklerden ayarlar kısmına giriş yapın. Buradan bildirimler seçeneğine giriş yapın. Karşınıza yeni bir ekran çıkacak ve burada açmak istediğiniz bildirimleri seçin ve bu bildirimleri aktif hale getirin.

İNSTAGRAM ÖNBELLEK TEMİZLEME

İnstagram önbellek verilerinin bozuk olması sorunun sebebi önbelleğin aşırı dolu olması olabilir. Bu sorunun çözülmesi için yapılması gerekenler, mevcut mobil cihazunun ayarlarına girilir. Buradan uygulamalar seçeneğine tıklanır ve İnstagram uygulaması seçilir. Bu bölümden sonra İnstagram uygulaması önbellek ve veri temizleme kısmına tıkalatıp İnstagram önbelleğini temizleyebilirsiniz. Bu işlemler neticesinde bu problemden kaynaklı olarak İnstagram direkt mesaj gelmeme sorunu ortadan kalkacaktır ve mesajlar sorunsuz bir biçimde gelmeye sürecektir.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu