Sinema Haberleri

İnstagram arama geçmişi silme: Instagram’da arama geçmişi nasıl silinir?

İnstagram arama geçmişi silme: Instagram’da arama geçmişi nasıl silinir?, Dizi ve film severler için İnstagram arama geçmişi silme: Instagram’da arama geçmişi nasıl silinir? konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. İnstagram arama geçmişi silme: Instagram’da arama geçmişi nasıl silinir? ile alakalı tüm detaylar yazımızın içinde..

İnstagram arama geçmişi silme: Instagram’da arama geçmişi nasıl silinir?

Arama geçmişinizi temizlemeden önce bilmeniz gereken bazı durumlar var. Bu işlemi gerçekleştirdiğinizde arama bölümünüzdeki arattığınız hesapların tümü silinecektir. Dolayısıyla takip etmediğiniz ama sürekli olarak incelediğiniz hesapları bir yere yazmanız sizin için daha iyi olacaktır. Ayrıca arama geçmişini silseniz bile sürekli olarak baktığınız hesapların ‘öneriler’ sekmesinde karşınıza çıkabileceğini de unutmayın.

İnstagram Arama Geçmişi Silme

İnstagram’da arama geçmişi silme işleminizi telefonunuzdan yapabileceğiniz gibi eğer İnstagram hesabınıza bilgisayarınızdan giriş yapıyorsanız bilgisayarınızdan da arama geçmişinizi temizleyebilirsiniz. Biz bu paylaşımımızda hem telefondan İnstagram arama geçmişi temizleme hem de bilgisayarda İnstagram arama geçmişi temizleme aşamalarını sıra sıra, ayrıntılı bir biçimde inceleyeceğiz. Teknolojinin gelişmesiyle artık nerdeyse herkeste mobil cihazlar yer alıyor. İnstagrama en fazla girişte bu mobil cihazlardan başlıyor. Bu nedenle ilk kez telefonda İnstagram arama geçmişi silme hususundan söz edeceğiz.

* İlk olarak telefonunuzdan İnstagram uygulamasını açın ve hesabınıza giriş yapın.

* Daha sonra hesabınızın göründüğü bölüme yani profil sayfanıza gelin. Sonra sağ üst köşede üç çizgi göreceksiniz. Sağ üst köşede gördüğünüz üç çizgiye tıklayarak ayarlar seçeneğine gelin.

* Ayarlar menüsüne geldiğinizde ‘güvenlik’ sekmesini göreceksiniz. Bu sekmeye tıkladıktan sonra en alt bölümde bulunan ‘arama geçmişini temizleme seçeneğine basın.

* Bu aşamayı gerçekleştirdiğinizde önceden arattığınız hesaplar karşınıza çıkacak. Silmeyi istediğiniz hesapların sağ yanında çarpı işaretleri göreceksiniz. Eğer isteğe göre bu çarpı işaretlerine sıra sıra basarak silmek istediğiniz hesapları sıra sıra silebilirsiniz veya tümünü temizle seçeneğine basarak İnstagram arama geçmişinizin tümünü silebilirsiniz.

Telefonda İnstagram arama geçmişi nasıl silinir sorusunu yanıtladıktan sonra bilgisayarlarda da İnstagram arama geçmişi silme konusunu da gözlemleyelim. Bilgisayarda İnstagram kullanma sayısı azalmış olsa da hala bir çok insan bilgisayardan İnstagrama giriş yapıyor. Özellikle bilgisayarla çalışan bireylerin çalışırken bilgisayarlarının arka sekmelerinde İnstagram gibi sosyal platform platformları açık durumda oluyor. Şimdi de bilgisayarda arama geçmişi silme konusunu ayrıntılı bir biçimde anlatalım.

1) İlk olarak, bilgisayarınızdan İnstagram uygulamasını açınız. Daha sonra İnstagram hesabınıza giriş yapın.

2) Daha sonra sağ üst tarafta ‘profil’ sekmesi göreceksiniz. Bu sekmeye tıklayınız.

3) Açılan sayfa sizin profil sayfanız olacak. Kendi profil sayfanıza geldiğinizde ‘profili düzenle’ seçeneğiyle karşılaşacaksınız. Bu seçeneğe tıklayınız.

4) Profili düzenle seçeneğinde girdiğinizde yeni bir sayfa açılacak. Açılan bu sayfada çeşitli kategoriler ile karşılaşacaksınız. Sol tarafta bulunan bir menü kısmı karşınıza gelecek. Bu menü kısmına karşınıza geldiğinde ‘gizlilik ve güvenlik’ seçeneği göreceksiniz. Bu ‘gizlilik ve güvenlik’ seçeneğine tıklayınız.

5) Gizlilik ve güvenlik sayfasına girdiğinizde an alt bölümde ‘hesap verileri’ sekmesini göreceksiniz. Bu ‘hesap verileri’ adının altında ‘hesap verileri görüntüle’ seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklayınız. Bu sayfaveya tıkladığınızda hesap verilerinizle alakalı çok fazla işlem yapabileceğinizi göreceksiniz. Kategorize edilmiş birden fazla işlem seçeneği ile karşılaşacaksınız.

6) Bu sayfanın en alt bölümünde bulunan ‘arama geçmişi’ sekmesi altında bulunan ‘tümünü gör’ seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklamanız gerekiyor. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra karşınıza bütün arama geçmişinizin olduğu bir sayfa açılacak.

7) Önünüze açılan bu sayfada ‘arama geçmişi temizle’ sekmesini göreceksiniz. Bu sekmeye tıkladığınız zaman karşınıza ’emin misin?’ sorusu gelecek. Bu soruya ‘evet, eminim.’ Yanıtını verdikten sonra bütün arama geçmişinizi temizlemiş olacaksınız.

Yukarıda görmüş olduğunuz paylaşımımızda İnstagramda arama geçmişi nasıl silinir? Sorusunun cevabını verdik. Yazımızda da okumuş olduğunuz gibi arama geçmişi silmek hiç zor bir şey değildir. Ayrıca Android yahut İos telefonlar da İnstagram’da arama geçmişi silme hususunda pek değişiklik göstermemektedir ve gerçekten fazla basit bir biçimde arama geçmişinizi temizleyebilirsiniz. Bilgisayarla İnstagram silme konusunu biraz daha komplike olsa da o da gördüğünüz gibi zor değildir. Lakin bilgisayar ile işlem sayısı biraz daha fazla ve meşakkatli olabilir. Ama bilgisayarla İnstagram’da arama geçmişi de telefonda arama geçmişi temizleme gibi kafa karıştıracak zorlukta değildir. Eğer yukarıdaki yazımızı dikkatli bir biçimde okuyup uygularsanız İnstagram’da arama geçmişinizi silme hususunda hiçbir sıkıntıyla karşılaşmayacağınıza eminiz.

İnstagram hesabınızı silmek için instagram silme linkine tıklayabilirsiniz

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu