Dizi Haberleri

İlk Bakış: La Casa de Papel 5. Sezon

İlk Bakış: La Casa de Papel 5. Sezon, Sinema ve dizi takipçileri için İlk Bakış: La Casa de Papel 5. Sezon konusunu ele aldık.. Yazımızda İlk Bakış: La Casa de Papel 5. Sezon ile alakalı tüm ayrıntı kısmı siz değerli okurlarımıza anlatmaya çalıştık.

İlk Bakış: La Casa de Papel 5. Sezon

La Casa de Papel dizisinin 5. sezonundan ilk görseller yayınlandı. Toplamda 10 bölümden bir araya gelen son sezonun ilk kısmı 3 Eylül’de, ikinci kısmı ise 3 Aralık’ta yayına girecek.

Hem Türkiye’de hem de dünya çapında büyük ses getiren, özellikle Netflix’te yayına girmesinın ardından geniş seyirci kitlesine ulaşan La Casa de Papel, mart ayında 4. sezonuyla ekranlara geri döndü. 3. sezonu hayranları aracılığıyla bile pek beğenilmeyen dizi, 4. sezonuyla da benzer bir tablo çizdi ve yine tutarsızlıklarla dolu hikâyesiyle eleştirilerin odağında yer aldı. Lakin bu durum La Casa de Papel’in yine en fazla konuşulan dizilerden biri olmasına engel olmadı.

Netflix’in en fazla izlenen İngilizce olmayan yapımı olmaya devam eden La Casa de Papel, gördüğü bu yoğun ilgi aracılığıyla 5. sezon onayını da aldı. Netflix, bunun yanı sıra dizinin finalini yapacak olan 5. sezonun çekimlerinin tamamlandığı bilgisini 14 Mayıs tarihinde Twitter üzerinden yaptıkları açıklama aracılığıyla duyurmuştu. Şimdi ise dizinin iki parça şeklinde yayına girecek olan 10 bölümlük son sezonundan yayına giren ilk  tanıtım fragmanından sonra şimdi de ilk görseller paylaşıldı.

La Casa de Papel 5. Sezon, İzleyiciyle İlk Kısmıyla 3 Eylül’de Buluşacak

Úrsula Corberó (Tokio), Álvaro Morte (The Professor), Jaime Lorente (Denver), Miguel Herrán (Rio), Esther Acebo (Estocolmo), Itziar Ituño (Raquel Murillo) gibi isimler 5. sezonda da dizinin oyuncu ekibinde bulunan yer alıyor. 5. sezonda onlara iki yeni isim katılıyor: bir diğer Netflix yapımı olan Sense8 dizisiyle dikkat çeken Miguel Ángel Silvestre ve İspanyol oyuncu Patrick Criado.

La Casa de Papel’in yeni sezonunda soygun hikâyesi yerini bir intikam hikâyesine bırakacak. Daha önce soygun için bir araya gelen ekip bu kez Nairobi’nin intikamını almak için toplanacak. Dizinin yaratıcısı Álex Pina, artık satranç oyununun yerini bir savaş stratejisine bırakacağını dile getiriyor. Pina, intikam arzusunun aksiyon dozunu daha da artıracağını ve son sezonun şimdiye kadar çektikleri en heyecan dolu sezon bulunacağını ifade ediyor.

Beşinci sezonun hikâyesinde ekip 100 saatten uzun süredir İspanya Merkez Bankası’nda kapalıdır. Lizbon’u kurtarmayı başarmış olsalar da aralarından birini kaybetmelerinin ardından onları karanlık zamanlar bekler. Sierra aracılığıyla esir alınan Profesör’ün ilk defa bir kaçış planı yoktur. Tam artık başka sorun çıkamazmış gibi göründüğü sırada, şimdiye dek karşı karşıya geldiklarından çok daha kuvvetli bir düşman olay yerine gelir. Artık karşılarında ordu mevcuttur ve tarihin bu en büyük soygunu sona yaklaşırken, banka hırsızlığı olarak başlayan olaylar savaşa dönüşecektir.

Final sezonundan paylaşılan ilk görseller, İspanya Merkez Bankası’nın hem içindeki hem de dışındaki kaosu gözler önüne çıkarıyor. Sierra’nın saklanma yerini bulmasıyla hazırlıksız yakalanan Profesör, bankanın içinde güvende olan Lizbon’ı ortaya koyan görseller savaşın başlayacağını ortaya seriyor.

Daha fazla silah ve bir planı olmamasının çaresizliğiyle yüzleşen çete, hayatta kalmak için bütün her şeyini ortaya koymak zorundadır.

La Casa De Papel dizisinin beşinci sezonunun ilk kısmı seyirciyle 3 Eylül’de Netflix’te bir araya gelecek. Diziyle alakalı gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu