Dizi Haberleri

I May Destroy You Dizisinin 8. Bölüm Senaryosu Yayınlandı

I May Destroy You Dizisinin 8. Bölüm Senaryosu Yayınlandı, Sinema ve dizi takipçileri için I May Destroy You Dizisinin 8. Bölüm Senaryosu Yayınlandı konusunu ele aldık.. Yazımızda I May Destroy You Dizisinin 8. Bölüm Senaryosu Yayınlandı ile alakalı tüm ayrıntı kısmı siz değerli okurlarımıza anlatmaya çalıştık.

I May Destroy You Dizisinin 8. Bölüm Senaryosu Yayınlandı

Geçen günlerde BAFTA ödülüne layık görülen I May Destroy You dizisinin Line Spectrum Border isimli 8. bölüm konusu yayınlandı.

Geçen günlerde sahiplerini bulan, İngiliz Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi‘nin Birleşik Krallık yapımı en iyi dizileri ödüllendirdiği BAFTA Televizyon Ödülleri’nde En İyi Mini Dizi ödülüne I May Destroy You dizisi layık görüldü. Dizinin yaratıcısı ve bunun yanı sıra başrol oyuncusu Michaela Coel ise En İyi Kadın Oyuncu ödülünün sahibi oldu.

Chewing Gum ve Black Earth Rising dizileriyle dikkat çeken Michaela Coel’in yaratıcısı olup başrolünde olduğu, içkisine ilaç atılıp tecavüze uğrayan genç bir kadının yaşamını yeniden inşa etmesini ve kendisini keşfetmesini konu alan HBO dizisi I May Destroy You, geçtiğimiz senenin en bi hayli beğeni alan dizileri listesinde ön sıralarda yer aldı. Dizi, Altın Küre Ödülleri’nde göz ardı edildiğinde bir çok kişi bu olaya tepki göstermişti.

Dizide, Michaela Coel’e, Weruche Opia, Paapa Essiedu, Stephen Wight, Aml Ameen gibi isimler eşlik ediyor. FALKNA Productions ve Various Artist prodüksiyon şirketlerinin imzasını taşıyan I May Destroy You dizisinin yürütücü yapımcılığında Coel’e Phil Clarke ve Roberto Troni isimleri eşlik ediyor. Sekizinci bölümün yönetmenliğini Coel ve Sam Miller üstleniyor.

I May Destroy You, BAFTA Ödüllerinde En İyi Mini Dizi Ödülünün Sahibi Oldu

Yayınlanan Line Spectrum Borders adlı sekizinci bölümünün konusu, Coel’in oynadığı Arabella Essiedu kişiliğinin yıkıcı monoloğuyla başlıyor. Arabella, tecavüz destek grubuna saldırganlara, toplumsal hayattaki gri alanları kendi kötü amaçlarına uydurarak kullananlara karşı gözlerini açmaları ile ilgili konuşuyor. Bazı açılardan, dizinin bütün hikâyesinin atan kalbi olarak değerlendirilen bu konuşma, I May Destroy You’nun vermek istediği mesajı aslında yönlendiren güç.

Dizinin Line Spectrum Borders isimli sekizinci bölümünün konusunu buradan okuyabilirsiniz.

Kaynak: Deadline

 

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu