Oyun Haberleri

Hitman geliştiricisi yeni bir Xbox özel oyunu geliştiriyor

Hitman geliştiricisi yeni bir Xbox özel oyunu geliştiriyor, Oyun severler için Hitman geliştiricisi yeni bir Xbox özel oyunu geliştiriyor başlığı altında siz kıymetli takipçilerimizi bilgi sahibi olmanızı istedik.. Makalemizin içinde Hitman geliştiricisi yeni bir Xbox özel oyunu geliştiriyor ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri bulacaksınız.

Hitman geliştiricisi yeni bir Xbox özel oyunu geliştiriyor

Gelen söylentilere göre Hitman serisinin geliştiricisi IO Interactive, Xbox Game Studios çatısı altında yayına girecek yeni bir Xbox özel oyunu geliştiriyor. Rapor, ekibin Xbox için ejderha temalı bir özel oyun üzerinde çalıştığını bildiriyor.

Hitman geliştiricisinden yeni Xbox özel oyunu gelebilir

Windows Central Gaming aracılığıyla yayına giren bir video, Hitman geliştiricisinin, bildirildiğine göre Xbox Game Studios başlığı altında yayına girecek olan yeni bir “ejderha temalı IP” üzerinde çalışmak için Microsoft ile birlikte çalıştığını öne sürüyor.

  • Bakınız: Hitman 3 ilk haftadan geliştirme maliyetini karşılamış

Rapor, IO Interactive CEO’su Hakan Abrak’In GameIndustry.biz röportajına atıfta yer alıyor ve ekibin önceden açıklamalmuş bir James Bond oyununun bunun yanında başka projeler üzerinde de çalıştığını doğruluyor.

Abrak röportajda “Çok fazla ayrıntıya girmeden, aktif olarak üzerinde çalıştığımız üçüncü bir evrenimiz var, bu biraz farklı ve kesinlikle bir aşk çocuğu” demişti. “Bu, çekirdek çalışanlarımızın, işinde uzman kadromuzun zamandır hayalini kurduğu bir şey.”

Windows Central Gaming’den Jez Corden, Microsoft’un ve IO’nun bir süredir ejderha temalı bir IP’yi tartıştıklarına dair ispatları olduğunu ve Abrak ile yapılan bu röportajın projenin şu anda sürdüğini öne sürdüğinü tweetledi. Ayrıca bu durum Xbox Game Studio haberlerini bildirme hususunda uzmanlaşmış Twitter kullanıcısı “Kobrille” aracılığıyla da doğrulandı.

Hitman geliştiricisi yeni bir Xbox özel oyunu geliştiriyor

Abrak röportajının yayına girdiği gün, Kobrille şöyle bir tweet attı: “Bazı zaman oyun haberleri yüzeysel olarak sıkıcı görünebilir, fakat aslında hırslı bir şeyin başlangıcı olan ve Xbox ile doğrudan bağlantısı olan oyun haberleri var. Bu “arada bir anı” bu hafta gerçekleşti.”

Windows Central Gaming’in raporu üzerine Kobrille “Bu işin çılgınca olduğunu tahmin ediyorum. Henüz çok erken, önümüzde seneler var fakat heyecan verici” yazdı. Abrak bir önceki günlerde IO Interactive’in eski ana şirketi Square Enix’ten ayrılmasının ardından bir dizi “gerçekten çekici” satın alma teklifi geldiğini söyleyip, nihayetinde tek başına gitmeyi seçtiğini belirtmişti.

Xbox özel oyunu bulunacağı bildirilen ejderha temalı IP’nin bunun yanında, IO şu anda Project 007 adıyla resmi olarak bir James Bond oyunu üzerinde çalışıyor. Aynı zamanda yakınlarda İspanya’da kurduğu yeni stüdyosunu da duyurmuştu.

Bakınız: IO Interactive Barselona stüdyosunu açıkladı

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu