Dizi Haberleri

His Dark Materials Dizisinin 3. Sezon Çekimleri Başladı

His Dark Materials Dizisinin 3. Sezon Çekimleri Başladı, Sinema ve dizi takipçileri için His Dark Materials Dizisinin 3. Sezon Çekimleri Başladı konusunu ele aldık.. Yazımızda His Dark Materials Dizisinin 3. Sezon Çekimleri Başladı ile alakalı tüm ayrıntı kısmı siz değerli okurlarımıza anlatmaya çalıştık.

His Dark Materials Dizisinin 3. Sezon Çekimleri Başladı

His Dark Materials dizisinin 3. sezon çekimleri başladı. Dizinin oyuncu kadrosuna Adewale Akinnuoye-Agbaje, Jamie Ward, Kobna Holdbrook-Smith, Simon Harrison ve Chipo Chung gibi yeni isimler katıldı.

BBC ve HBO ortak yapımı olan His Dark Materials, ilk kez 2019 senesinde yayına girmesinın ardından büyük bir alakayla karşılandı ve 2. sezonu için onay aldı. Şimdi ise üçüncü ve son sezonu için çekimlere başlanan dizi, oyuncu kadrosuna eklenen yeni isimlerle birlikte hikâyesine kaldığı yerden sürdürmekte.

Büyü, teknoloji ve bilimin iç içe geçtiği paralel bir evrende geçen dizi, yetim bir çocuk olan Lyra’yı merkezine alıyor. Lyra, dizinin ilk sezonunda kaybolan arkadaşını bulmak için, kendisine verilen altın pusulayı takip ederek paralel evrenler içinde bir yolculuğa çıkar. Paralel evrenleri birbirine bağlayan geçitten geçen Lyra, 2. sezonda Cittàgazze adında garip ve gizemli, terk edilmiş bir şehre geliyor ve burada geçmişinden kaçan Will ile karşılaşıyor.

Dafne Keen ve Amir Wilson’ın başrollerini paylaşımı yaptığı dizinin 3. sezonu ise Pullman’ın His Dark Materials üçlemesinin en karmaşık kitabı The Amber Spyglass’tan uyarlanacak.

His Dark Materials Dizisinin 3. Sezon Çekimleri Başladı

Dizinin yapımcılarından Jane Tranter, yeni sezonun destansı bir macera olmasının bunun yanında aşk ve gerçek bir hikâye olduğunun altını çizerken oyuncu kadrosuna katılan yeni isimlerden dolayı tatminiyetini kelimelerine ekledi.

Dafne Keen ve Amir Wilson’a bir önceki sezonlarda Ruth Wilson, Simone Kirby, Will Keen, Jade Anouka, Ruta Gedminstas ve James McAvoy gibi başarılı isimler eşlik etmişti. Yeni sezonda ise bu kadroya sırasıyla Komutan Ogunwe, Father Gomez, asi melekler Balthamos, Baruch, Xaphania ile Ama karakterlerini canlandırmak üzere  Adewale Akinnuoye-Agbaje, Jamie Ward, Kobna Holdbrook-Smith, Simon Harrison, Chipo Chung ve Amber Fitzgerald-Woolfe dâhil oldu.

Yeni sezonun çekimlerinin kamera arkasından paylaşılan Dafne Keen ve Amir Wilson’ın olduğu fotoğrafa göre 24 Mayıs’ta başlayan, hâlâ devam eden çekimler Galler ve İngiltere’de gerçekleştiriliyor.

Yönetmenliğini Amit Gupta, Charles Martin ve Weronika Tofilska’nın yaptığı His Dark Materials’ın yapımcılığını Jane Tranter, Dan McCulloch, Joel Collins ve Julie Gardner, yürütücü yapımcılığını ise Phillip Pullman, Jack Thorne, Tom Hooper, Deborah Forte, Carolyn Blackwood ve Ben Irving üstleniyor.

His Dark Materials dizisinin 3. sezon bölümlerinin yayın tarihi halen açıklanmadı. Dizi ile alakalı gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Kaynak: Deadline

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu