Dizi Haberleri

Hiroyuki Sanada ve Cosmo Jarvis, Shōgun Dizisinin Başrollerinde Yer Alacak

Hiroyuki Sanada ve Cosmo Jarvis, Shōgun Dizisinin Başrollerinde Yer Alacak, Sinema ve dizi takipçileri için Hiroyuki Sanada ve Cosmo Jarvis, Shōgun Dizisinin Başrollerinde Yer Alacak konusunu ele aldık.. Yazımızda Hiroyuki Sanada ve Cosmo Jarvis, Shōgun Dizisinin Başrollerinde Yer Alacak ile alakalı tüm ayrıntı kısmı siz değerli okurlarımıza anlatmaya çalıştık.

Hiroyuki Sanada ve Cosmo Jarvis, Shōgun Dizisinin Başrollerinde Yer Alacak

Hiroyuki Sanada ve Cosmo Jarvis, James Clavell’in çok satan hikayesinden uyarlanacak Shōgun dizisinin başrollerinde bulunacak.

Sinema dünyasında The Last Valley, Where’s Jack?, To Sir, with Love gibi filmlere imza atan ve The Great Escape filminin senaristleri içinde bulunan James Clavell, 1980 senesinde kendi yazdığı aynı isimli romandan televizyona bir araya getirilen Shōgun dizinin konusunu kaleme almış ve bu diziyle Emmy ödülü elde etmişti.

2018 senesinde ise FX, Shōgun’ın dizi uyarlaması için çalışmalara başlamıştı. Uzun bir süredir hazırlık aşamasında olan dizi için ilk somut adımlar sonunda atıldı; dizinin başrollerinde bulunacak iki isim sonunda belirlendi.

Deadline’ın haberine göre son kez Zack Snyder imzalı Army of the Dead filminde seyrettiğimiz Hiroyuki Sanada ve Lady Macbeth filmiyle adını geniş kitlelere duyuran, ardından Raised by Wolves ve Peaky Blinders gibi yapımlarda karşımıza çıkan Cosmo Jarvis, FX’te yayına girecek Shōgun dizisinde rol alacak.

Hiroyuki Sanada ve Cosmo Jarvis’li Shōgun Dizisinin Çekimleri Bu Yaz Başlayacak

Shōgun

2016 yapımı The Jungle Book’un senaristi Justin Marks ve Rachel Kondo‘nun konusunu kaleme aldığı Shōgun dizisi, seyirciyi feodal Japonya’veyavet ediyor ve farklı dünyalardan gelen iki hırslı adam ve gizemli bir kadın samurayın çatışmasını konu alıyor. Cosmo Jarvis, risk almayı seven ve Japonya’da gemi kazası geçirmiş İngiliz denizci John Blackthorne’u canlandırırken; Hiroyuki Sanada ise politik rakipleriyle çelişen kurnaz, bir o kadar da tehlikeli, kuvvetli bir daimyo olarak yaşamını sürdüren Lord Toranaga’ya hayat veriyor.

Dizide paha biçilmez becerilere sahip olmasına rağmen aile bağları yönünden değerini ve bağlılığını ispatlaması gereken Lady Mariko kişiliğini hangi oyuncunun oynayacağı halen netlik kazanmadı.

Konusuyla dikkat çeken dizinin çekimlerine bu yaz start verilmesi amaçlanıyor. İlk başta Japonya’da çekilmesi hedeflenen fakat pandemi sebebiyle bu fikirden vazgeçen yapım ekibi, çekim takvimini pandemi şartlarına göre ayarlamaya çalışıyor. En erken ihtimâlle önümüzdeki yıl yayına girmesi beklenen diziyle alakalı yeni gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Kaynak: Deadline

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu