Dizi Haberleri

HBO Yöneticisi Casey Bloys, Mare of Easttown 2. Sezon İçin Açık Kapı Bıraktı

HBO Yöneticisi Casey Bloys, Mare of Easttown 2. Sezon İçin Açık Kapı Bıraktı, Sinema ve dizi takipçileri için HBO Yöneticisi Casey Bloys, Mare of Easttown 2. Sezon İçin Açık Kapı Bıraktı konusunu ele aldık.. Yazımızda HBO Yöneticisi Casey Bloys, Mare of Easttown 2. Sezon İçin Açık Kapı Bıraktı ile alakalı tüm ayrıntı kısmı siz değerli okurlarımıza anlatmaya çalıştık.

HBO Yöneticisi Casey Bloys, Mare of Easttown 2. Sezon İçin Açık Kapı Bıraktı

HBO yöneticisi Casey Bloys, Mare of Easttown’ın yaratıcısı Brad Ingelsby yeni bir hikâyeyle geldiği takdirde dizinin devam edebileceğini söyleyerek Mare of Easttown 2. sezon için açık kapı bıraktı.

Oscar ödüllü oyuncu Kate Winslet‘ın başrolünü üstüne aldığı HBO dizisi Mare of Easttown, bir önceki günlerde etkileyici bir final bölümüyle ekranlara veda etti. Pennysylvania’da ufak bir kasabada yaşayan Mare Sheehan isimli bir dedektifin yerel bir cinayeti kendi imkânlarıyla araştırmasını konu alan dizi, sıradan bir “katil kim” hikâyesi anlatmak yerine, geçmişten gelen travmaların bireylerin şimdiki hayatları üzerindeki tesirini derinlemesine incelemeyi tercih ederek, hem seyircilerin hem de eleştirmenlerin beğenisini kazanmayı başardı. Özellikle Winslet dizideki sergilediği güçle bir kez daha seyircileri kendisine hayran bırakırken, daha şimdiden Emmy’nin favorileri arasına adını yazdırdı.

Dizi ilk açıklamalduğunda bunun bir “limited series” bulunacağı açıklanmıştı. Son zamanda çok duymaya başladığımız “limited series” ifadesi, başı sonu belli bir hikâyeyi tek sezonda anlatan, fakat yeni sezonlarla sürdürilebilecek diziler için kullanılıyor -örneğin Big Little Lies. Yani her ne kadar Mare of Easttown birden fazla kişi aracılığıyla bir mini dizi olarak nitelendirilmiş olsa da daha en baştan, doğru şartlar oluştuğu takdirde sürdürilebilecek bir dizi olarak dizayn edilmiştı. Nitekim HBO’nun başındaki isim olan Casey Bloys‘un yaptığı son açıklamalar, dizinin 2. sezonla ekranlara dönmesinin pekâlâ olabilecek olduğunu gösteriyor.

Mare of Easttown 2. Sezon Çekilebilir

mare of easttown

Variety’ye konuşan Casey Bloys, dizinin yaratıcısı olan Brad Ingelsby de istediği takdirde 2. sezonun çekilebileceğini açıkladı: “Eğer Brad aynı düzeyde bulunacağını hissettiği bir hikâyesi olduğunu düşünürse, bence herkes buna sıcak bakar. Şu anda böyle bir hikâyesi yok. Kim bilir? Anlatmak istedikleri bir hikâye bulup bulmayacaklarını bilave edip görmemiz gerekiyor.”

Bloys halen 2. sezon için gerçek anlamda oturup konuşmadıklarını söylese de yaptığı bu açıklamalar, HBO’nun 2. sezona açık kapı bıraktığını gösteriyor. Mare of Easttown’ın hem HBO’da hem de HBO Max’te son dönemin en fazla izlenen dizilerinden biri olduğu göz önüne alındığında bu durum çok da enteresan değil.

Görünen o ki 2. sezonun çekilip çekilmeyeceği Brad Ingelsby’ye bağlı olacak. Ingelsby bir önceki günlerde verdiği bir demeçte 2. sezon çekmek için hem iyi bir hikâyenin hem de diziyi sürdürmek için iyi bir sebebin olması gerektiğini ifade etmişti. Böyle bir hikâyenin ortaya çıkıp çıkmayacağını bilave edip göreceğiz.

Kaynak: Colönder

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu