Dizi Haberleri

HBO Yöneticisi Casey Bloys, HBO ve HBO Max Yapımları Hakkında Önemli Açıklamalarda Bulundu

HBO Yöneticisi Casey Bloys, HBO ve HBO Max Yapımları Hakkında Önemli Açıklamalarda Bulundu, Sinema ve dizi takipçileri için HBO Yöneticisi Casey Bloys, HBO ve HBO Max Yapımları Hakkında Önemli Açıklamalarda Bulundu konusunu ele aldık.. Yazımızda HBO Yöneticisi Casey Bloys, HBO ve HBO Max Yapımları Hakkında Önemli Açıklamalarda Bulundu ile alakalı tüm ayrıntı kısmı siz değerli okurlarımıza anlatmaya çalıştık.

HBO Yöneticisi Casey Bloys, HBO ve HBO Max Yapımları Hakkında Önemli Açıklamalarda Bulundu

HBO ve HBO Max’in içeriklerden sorumlu yöneticisi Casey Bloys, platform çatısı altında bulunan House of the Dragon ve Mare of Easttown gibi yapımlarla alakalı yeni gelişmeler paylaşımı yaptı. Bloys, platformun rakipleriyle yarışmaya yetecek bütçesinin olduğunu dile getirdi.

2016 senesinde HBO yapımlarının kontrolü teslim edilen ve içerik departmanının başkanı olarak son derece başarılı çalışmalara imza atan Casey Bloys, geçtiğimiz senenin ağustos ayında HBO Max‘in içerik departmanının da başına getirildi. WarnerMedia’nın büyük umutlar bağladığı dijital platformunun içerik seçkisini şekillendirmek için mühim adımlar atan Casey Bloys, WarnerMedia’nın bir basın toplantısında HBO ve HBO Max içerikleri ile ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Son zamanlarda Amazon’un MGM’i satın alarak mühim bir adım atması, Netflix’in birden fazla mühim yönetmeni bünyesine katan anlaşmalara imza atması, Rian Johnson’ın Knives Out’unun devam filmlerinin haklarını satın alması ve HBO Max’in WarnerMedia-Discovery birleşmesiyle özellikle global platformda ivme kazanması gibi dijital platformlar içindeki yarışı kızıştıran hamlelerin yapılması dikkat çekti. Casey Bloys ise yaptığı açıklamalar sırasında, adeta bu rekabete gönderme yapıyor ve diğer dijital platformlarla rekabet etmek yönünden yeterli bütçelerinin var olduğunu dile getiriyor.

Bloys, hareket ederken benimsedikleri strateji ile ilgili şunları dile getiriyor: “Şu anda, yapmamız gereken programlamayı yapmak için yeterince materyalimiz olduğunu hissediyorum, fakat her zaman doğru programlamayı yapmak hususunda, ‘Elimizde yeteri kadar para var mı?’ gibi bir tartışma olacak. Time Warner bünyesinde HBO’nun neye ne kadar ihtiyacı var gibi tartışmalar yapardık. Kimsenin kesinlikle doğru bir cevaba sahip olduğundan emin değilim, bazıları her zaman deneme yanılma örneği olacak.”

Önümüzdeki yıl içinde yaşanacak WarnerMedia ve Discovery birleşmesi sürecinde şirketin gelecek planlarının merkezine yerleştirilen HBO Max ile ilgili da konuşan Casey Bloys, platformun orijinal içerikler de dâhil olmak üzere çok geniş bir içerik kütüphanesinin olduğunu düşünüyor. DC içerikleri Peacemaker ve SuicideSquad spin-off’u gibi belli bir kitleyi peşinden sürükleyen içeriklerle birlikte genç yetişkin (young adult) projelere de odaklandıklarını da söyleyen Bloys, HBO ve HBO Max içindeki ayrımı da açıkladı: “Ayrı programlama personellerimiz var, ikisini de yönetiyorum ve aralarında çok fazla koordinasyon var. HBO, programlama misyonunu değiştirmiyor ve orada yaptığımız şeyi yapmaya sürdürmekteuz. Sadece HBO’da neyin iyi olduğunu anlamaya çalışıyoruz. HBO Max’e ise yalnızca neyin iyi olduğuna değil, tüm yapım süreci, mantığa oturma şekli ve onu yönlendiren şeyle hareket etme planı da dâhil olmak üzere bir bütün olarak bakmaya çalışıyorum.”

Casey Bloys, Game of Thrones Spin-off’u House of the Dragon’ın 2022’de Yayınlanacağını Açıkladı

HBO ve HBO Max içerikleri ile ilgili da konuşan Casey Bloys, Targaryen ailesine odaklanacak Game of Thrones spin-off‘u  House of the Dragon ile alakalı mühim detaylar paylaşımı yaptı.

Game of Thrones projeleri içinde, House of the Dragon’ın şuan için odak noktası olmaya sürdüğini söyleyen Bloys, diziyi 2022’de yayınlanmayı düşündüklerini, planlamalarının bu yönde olduğunu açıkladı.

“Yapım aşamasındaki tek Game of Thrones projesi House of the Dragon. Geliştirme aşamasında olan başka senaryolarımız var ve her şey gibi biz de senaryolara, hangi hikâyeleri sevdiğimize göre bir karar vereceğiz. Dolayısıyla şu anda yeşil ışık yanan başka bir şey yok, fakat bir çok enteresan gelişme var.” cümleleriyle Game of Thrones takipçilerini da merkta bıraktı.

Casey Bloys’un Açıklamasına Göre Mare of Easttown 2. Sezon Çekilebilir

mare of easttown

Casey Bloys, eleştirmenlerin ve seyirciler aracılığıyla beğeniyle karşılanan Mare of Easttown dizisi ile ilgili da konuştu. Daha önce dizinin yaratıcısı Brad Ingelsby’nin yeni bir hikâyeyle geldiği takdirde dizinin devam edebileceğini söyleyerek bir açık kapı bırakan başarılı yönetici, bu açıklamalarını yeniledi. Yine de dizinin 2. sezonu için şu anda herhangi bir planlarının olmadığını da kelimelerine ekledi.

Brad Ingelsby ve Kate Winslet’ın istedikleri takdirde 2. sezonun çekilebileceğini dile getirdi ve şu kelimeleri kullandı: “Brad ve Kate bize gelip ‘daha fazlası olduğunu düşünüyoruz’ demelerine güvenirim. Sırf bir şeyler iyi gidiyor diye daha fazlasını yapmamız gerektiğini düşünmüyoruz. Gerçekten duruma göre hareket edip, yaratıcı ekiple ve ne yapmak istedikleriyle başlıyor her şey.”

Bunun yanı sıra Casey Bloys, bir psikiyatristin hastalarıyla yaptığı görüşmeleri ekrana taşıyan In Treatment ve kamerasını tropikal bir bölgede bulunan özel bir dinlenme tesisinin çalışanlarına ve konuklarına çeviren The White Lotus dizilerinin pandemi sırasında yazıldığını ve çekildiğini dile getirdi. Bu iki dizinin pandemi sırasında çekilmiş olması, Bloys’a göre Covid sırasında ne tür dizilerin üretime uygun bulunacağı yönündeki soru işaretlerine verilen doğrudan bir yanıt.

Bloys, açıklamaları sırasında HBO Max’in yeni reklama yer verirken daha düşük fiyata abonelik olanağı sağlayan versiyonu ile ilgili konuşmayı 2 Haziran’da açılan bu yeni özellikle alakalı konuşmanın erken bulunacağını söyleyerek reddetti.

Kaynak: THR, Deadline

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu