Dizi Haberleri

Haziran Ayında İzleyici ile Buluşacak 10 Dikkat Çekici Dizi

Haziran Ayında İzleyici ile Buluşacak 10 Dikkat Çekici Dizi, Sinema ve dizi takipçileri için Haziran Ayında İzleyici ile Buluşacak 10 Dikkat Çekici Dizi konusunu ele aldık.. Yazımızda Haziran Ayında İzleyici ile Buluşacak 10 Dikkat Çekici Dizi ile alakalı tüm ayrıntı kısmı siz değerli okurlarımıza anlatmaya çalıştık.

Haziran Ayında İzleyici ile Buluşacak 10 Dikkat Çekici Dizi

Rick and Morty’den Lupin’e, Lisey’s Story’den Loki’ye, haziran ayında seyirci ile bir araya gelecek 10 dikkat çekici dizi!

Pandemiyle geçen yazın ilk günlerine giriş yaptık. Yaz tatilini doya doya yaşayacağımız günleri özlemle beklerken, odak noktamızı dizi dünyasına çeviriyoruz ve haziran ayında, şans verilmesi gereken içerikleri seçmek ve yeni keşifler hususunda siz değerli okurlarımıza yol gösterecek yeni bir listeyle karşınıza çıkıyoruz.

Haziran ayında seyirci ile bir araya gelecek dizileri ve bu dizilerle alakalı geniş bir şekilde bilgileri bir araya getirdiğimiz listeye aşağıdan varabilirsiniz.

Haziran ayında Rick and Morty, Atiye, Élite yeni bölümleriyle ekranlara geri dönerken; Lisey’s Story, Sweet Tooth ve Loki gibi heyecanla beklenen yeni diziler de seyirci ile buluşuyor.

Haziran Ayında İzleyici ile Buluşacak 10 Dikkat Çekici Dizi

Lisey’s Story – 4 Haziran (Apple TV+)

No, El Club, Jackie, Neruda gibi muhteşem filmleriyle gönüllerimizi fetheden Pablo Larraín, dizi dünyasına giriş yapıyor ve Stephen King’in aynı adlı hikayesinden bir araya getirilen Lisey’s Story dizisini seyirci karşısına çıkarmaya hazırlanıyor.

Children of Men filminde birlikte çalışan Julianne Moore ve Clive Owen, Apple TV+’ta yayına girecek olan bu dizinin başrollerinde yer alıyor. İkiliye Joan Allen, Jennifer Jason Leigh, Dane DeHaan, Ron Cephas Jones, Sung Kang ve Clark Furlong, Jonathan Rayson gibi isimler eşlik ediyor.

Stephen King’in konusunu yazdığı dizi, bi hayli başarılı bir yazar olan eşini iki yıl önce kaybeden Lisey’nin hikâyesini anlatıyor. Vefat eden eşinin eşyalarını toplamaya başlamasının ardından yaşadığı olaylar, Lisey’nin seneler sonra eşi ile ilgiliki enteresan gerçeklerin farkına varmasını sağlıyor. Dizide Julianne Moore, Lisey’i; Clive Owen ise Lisey’nin gizemli eşi Scott Landon’ı canlandırıyor.

Feel Good 2. Sezon – 4 Haziran (Netflix)

Kanadalı komedyen Mae Martin‘in kendi yaşamından yola çıkarak Joe Hampson ile birlikte konusunu kaleme aldığı Netflix dizisi Feel Good, bi hayli kişisel, karanlık, bir o kadar da keyifli bir hikâyeyi seyircinin beğenisine sunmuş ve günümüz dünyasındaki aşk ilişkilerini, bağımlılık ve cinselliğin keşfi gibi temaları etkileyici bir biçimde ele almasıyla dikkatleri üzerine çekti. Hâliyle bu durum dizinin yeni sezon onayı almasına zemin hazırladı.

Bu ay yayına girecek olan 2. sezonda Mae kötü yola saptıktan sonra hem George’la hem de kendisiyle yeniden bağ kurmaya çalışır ve yaşamına devam edebilmek için geçmişiyle yüzleşmesi gerektiğini fark eder.

Sweet Tooth – 4 Haziran (Netflix)

Jeff Lemire’ın çizgiroman serisinden bir araya getirilen, Robert Downey Jr.’ın yürütücü yapımları içinde olduğu Sweet Tooth, seyirciyi on yıl önce yaşanan Büyük Çöküş neticesinde dünyanın altını üstüne getirerek gizemli bir biçimde melezlerin ortaya çıkmasına neden olan, bebeklerin yarı insan, yarı hayvan olarak dünyaya geldiğu bir dünyaveyavet ediyor.

Gözlerden uzaktaki orman evinde güvenli bir biçimde on yıl yaşayan Gus adlı melez bir geyik-çocuk, beklenmedik biçimde Jepperd adlı yalnız bir gezginle arkadaşlık kurar. Bu ikili, Amerika’dan geriye kalan topraklarda müthiş bir maceraya çıkarak Gus’ın kökeni, Jepperd’ın geçmişi ve yuva denen şeyin gerçek anlamı ile ilgiliki sorulara yanıt arar. Gus kısa süre içinde ormanın dışındaki yemyeşil ve tehlikeli dünyanın hayal dahi edemeyeceği kadar karmaşık olduğunu öğrenir.

Konusuyla dikkat çeken dizinin oyuncu ekibinde bulunan Christian Convery, Nonso Anozie, Adeel Akhtar, Aliza Vellani, Stefania LaVie Owen, Dania Ramirez, Neil Sandilands ve Will Forte yer alıyor.

Loki – 11 Haziran (Disney+)

Marvel Sinematik Evreni ile doğrudan ilişkili diziler hazırlayarak bu evreni sinema ve televizyonda birlikte ilerletme kararı alan Marvel Studios, WandaVision ve The Falcon and the Winter Soldier ile bu planlarını uygulamaya koymaya başladı ve her iki dizi de geniş kitlelere ulaştı. Şimdi sıra Tom Hiddleston‘ın hayat verdiği Loki kişiliğinin maceralarına odaklanacak Loki adlı dizide.

Avengers: Endgame’de yaşananlardan doğrudan etkilenecek olan Loki dizisi, filmde Uzay Taşı’nı alıp kaçan kişiliğin bu noktadan sonra yaşadığı maceraları konu alacak. Dizi ile ilgili bilinenler bi hayli kısıtlı olsa da, Loki’nin dizide farklı zamanlara ve farklı evrenlere yolculuk edeceği bilinmekte.

Rick and Morty’nin senarist ekibinde bulunan Michael Waldron aracılığıyla hazırlanan dizinin yönetmen koltuğunda Sex Education ve Daybreak gibi dizilerle tanınan Kate Herron oturuyor. Dizinin oyuncu ekibinde bulunan Tom Hiddleston’a Sophia Di Martino, Owen Wilson, Richard E. Grant, Gugu Mbatha-Raw gibi isimler eşlik ediyor.

Lupin 2. Kısım – 11 Haziran (Netflix)

Intouchables, Jurassic World, X-Men: Days of Future Past gibi filmlerle tanınan Omar Sy‘ın başrolünü üstüne aldığı Lupin dizisi, seyirciler aracılığıyla alakayla karşılandı ve birden fazla ülkede Netflix’in Top 10 listesinin ilk sırasına yerleşti. İlk önce beş bölümü yayına giren dizi, 11 Haziran’da 2. kısmını oluşturan beş yeni bölümüyle ekranlara geri dönmeye hazırlanıyor.

Dizide Omar Sy, intikam planını hayata geçirmek için Fransa edebiyatının en popüler karakterlerinden Arsène Lupin‘den ilham alan, Assane Diop adlı Fransız bir hırsıza hayat veriyor. Dizinin yeni bölümlerinde ise Hubert ve adamları aracılığıyla aranan Assane’i, Raoul’u bulmaya çalışırken izleyeceğiz. Bu zamanda Assane, Hubert’in suçlarını açığa çıkarmak için büyük planını hazırlarken sürpriz bir müttefik kazanır.

Love, Victor 2 Sezon – 11 Haziran (Hulu)

2018 yapımı Love, Simon filminin spin-off dizisi olarak tanımlayabileceğimiz Love, Victor, filmdeki hadiselerin sonrasını konu alıyor ve Creekwood Lisesi’nde okumaya başlayan eşcinsel bir genç olan Victor’ın kendini tanımasını ve çevresine açılmasını konu ediniyor. Dizinin 2. sezonu Victor’ın okul ve aşk yaşamını bizlere yansıtmaya devam edecek.

Love, Simon’ın senaristleri Isaac Aptaker ve Elizabeth Berger’in yaratıcısı olduğu dizinin oyuncu ekibinde bulunan ise Michael Cimino, Ana Ortiz, James Martinez, Isabella Ferreira, Mateo Fernandez, Anthony Turpel ve Mason Gooding yer alıyor.

Atiye 3. Sezon – 17 Haziran (Netflix)

Netflix’in Türkiye yapımı ikinci orijinal dizisi olan Atiye, geçtiğimiz yıl ikinci sezonuyla seyirci karşısına çıktı.

Beren Saat‘in başrolünü üstüne aldığı dizi, genç ve güzel ressam Atiye’nin sürükleyici ve mistik hikâyesini anlatıyor. Ailesi ve sevgilisi Ozan ile İstanbul’da sade ve mutlu bir hayat yaşayan Atiye, dünyanın en eski tapınağı Göbeklitepe’de yapılan bir keşifle kendisini beklemediği bir maceranın içinde buluyor. Bölgedeki kazı çalışmalarını yürüten arkeolog Erhan, Atiye ile Göbeklitepe içindeki mistik ilişkiyi gözler önüne seren bir sembol keşfedince, Atiye ona bambaşka bir kapı açan bu gizemli olayın peşine düşerek antik tapınakta geçmişini aramaya karar veriyor. Dizinin üçüncü sezonunda kötü kişiler kötü emelleri için Aden’in kozmik güçlerinden yararlanmayı isterken kızına ulaşmaya çalışan Atiye’yi çok zor bir karar bekliyor.

Üçüncü sezonuyla hikâyesini noktalayacak olan dizinin oyuncu ekibinde bulunan Beren Saat ile birlikte Mehmet Günsür, Metin Akdülger, Melisa Şenolsun, Başak Köklükaya, Civan Canova, Tim Seyfi ve Selma Ergeç yer alıyor.

Black Summer 2. Sezon – 17 Haziran (Netflix)

Z Nation dizisinin yaratıcılarından Karl Schaefer aracılığıyla hayata geçirilen Black Summer, seyirciye açlığın ve kuraklığın hüküm sürdüği ve ölümcül bir zombi salgınının meydana geldiği bir atmosfer sunuyor.

Dizinin ilk sezonunda çaresiz bir annenin, ufak kızını kurtarmak için çıktığı tehlikeli yolculuğu ve bu sırada ufak bir mülteci grubuna dahil olup zorlu seçimler yapmak zorunda kalmasını izlemişti. Yeni sezonda ise zombi kıyametinin üzerine çöken kara kış yeni zorlukları da bununla birlikte getirir. Umutsuz yağmacılar ve acımasız milisler ise hem ölülerle hem de çaresizlikle savaşmak zorunda kalır.

Élite 4. Sezon – 18 Haziran (Netflix)

İspanya’da başarılı çalışmalara imza atan Carlos Montero ve Darío Madrona ikilisinin yaratıcısı olduğu, Netflix’in İspanya yapımı orijinal dizilerinden olan Élite, Pretty Little Liars ve Gossip Girl gibi gençlere hitap eden dizileri andıran hikâyesiyle dikkat çekmiş ve seyirciler aracılığıyla alakayla karşılanmıştı.

Dizinin ilk sezonu, işçi sınıfından gelen üç gencin İspanya’da seçkin bir okula kaydolmasından sonra zengin öğrencilerle yaşadıkları çatışmayı ve okulda işlenen bir cinayeti konu alıyordu. Dizinin 2. sezonu ise katilin ortaya çıkması ve başka bir kişiliğin kaybolması üzerinden hikâyesini şekillendirmişti. 3. sezonda da başka bir cinayete ve katilin kendi iç çatışmasına tanık olmuştuk. Sezon sonunda Samuel, Guzmán, Ander ve Rebeca, aldıkları cezadan dolayı bir sene daha okulda kalırken; Lu, Nadia ve Carla ise yurt dışında üniversiteye giderek hayatlarına yeni bir yön vermişti.

Dizinin 4. sezonunda Las Encinas’ta vazifeye başlayan katı bir okul müdürü ve yeni gelen dört öğrenci; karmakarışık ilişkileri, tehlikeli söylentilerı ve büyük bir sırrı bununla birlikte getiriyor.

Rick and Morty 5. Sezon – 20 Haziran (Adult Swim)

Son senelerın yetişkinlere hitap eden en iyi animasyon dizileri içinde bulunan ve birbirinden uçuk fikirleri keyifli hikâyelerle seyircilere sunan Rick and Morty, 2019’un son aylarında 4. sezonuyla ekranlara geri döndü. İki parça hâlinde yayına giren 4. sezondan sonra bir yıldan uzun süre ekrandan uzak kalan dizi, 20 Haziran’da yeni bölümleriyle ekrana dönmeye hazırlanıyor.

Dan Harmon ve Justin Roiland‘ın yaratıcısı olduğu dizi, çılgın bir bilim insanı olan Rick ile torunu Morty’nin birbirinden enteresan, bir o kadar da keyifli maceralarını anlatıyor. Bu uyumsuz ikili, arada bir paralel bir evrende arada bir de galaksinin uzak köşelerinde tehlikeli maceralara atılırken, yolları enteresan karakterlerle ve dünyalarla kesişiyor.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu