Oyun Haberleri

Halo Infinite PC sürümü hakkında yeni detaylar geldi

Halo Infinite PC sürümü ile ilgili yeni detaylar geldi, Oyun severler için Halo Infinite PC sürümü ile ilgili yeni detaylar geldi başlığı altında siz kıymetli takipçilerimizi bilgi sahibi olmanızı istedik.. Makalemizin içinde Halo Infinite PC sürümü ile ilgili yeni detaylar geldi ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri bulacaksınız.

Halo Infinite PC sürümü ile ilgili yeni detaylar geldi

Microsoft, platformlar arası çok oyunculu oynama gibi özelliklerle Halo Infinite PC sürümü için yeni ayrıntı kısmı görülmektedirttı. Dün yayına giren geniş kapsamlı bir blog gönderisinde, Xbox Game Studios başkanı Matt Booty, Microsoft’un bu seneın sonlarında Xbox konsollarında ve PC’de piyasaya süreceği amiral gemisi Halo Infinite için “birinci sınıf bir PC deneyimi” sunmaya kararlı olduğunu dile getirdi.

Halo Infinite PC sürümü bi hayli iddialı geliyor

Blog gönderisinde “Birçoğunuzun Xbox ve mobil cihazlar da dahil olmak üzere daha çok PC’nizden oynadığınızı bilinmekte. Bu nedenle, Halo Infinite’ın bu seneın ilerleyen günlerinde yayına girdiğinda çok oyunculu çapraz ilerlemeyi destekleyeceğini duyurmaktan heyecan duyuyoruz” diye yazdı.

  • Bakınız: 343 stüdyo başkanı: ‘Halo Infinite beklediğinize değecek’

“PC’de oynuyorsanız dostlarınızla Xbox One ve Xbox Series X / S’de de oynayabileceğiniz manasına geliyor. Aynı zamanda, çok oyunculu özelleştirmenizin ve ilerlemenizin tüm platformlarda sizi takip edeceği manasına da geliyor.”

Geliştiricinin de dile getirdiği gibi Halo Infinite PC sürümü diğer platformlardaki arkadaşlarla oyun oynamamıza izin vereceği gibi, ilerlememizi bu platformlar içinde taşıyabilmemizi de sağlayacak. Booty, Xbox’ın Halo Infinite’ın platformda en iyi halini alabilmesi için PC topluluğuyla yakın bir biçimde çalıştığını ve ultra geniş ve süper ultra geniş ekranlar için destek sunacağını dile getirdi. Bunun bunun yanında üçlü tuş atamalarını ve gelişmiş grafik seçenekleri gibi “çok istenen” özellikleri ve daha da fazlasını doğruladığını açıkladı. “Halo’nun bilgisayar topluluğuna hizmet ettiğinden emin olmak istiyoruz.”

Halo Infinite PC sürümü hakkında yeni detaylar geldi

Aynı zamanda Microsoft, Microsoft Store üzerindeki kesintileri, Epic Games’in yaptığı gibi %88’ini geliştiriciye bırakacak biçimde güncellediğini açıkladı. Biliyorsunuz dün yaptığımız bir haberimizin detay kısmında geliştiricilerin Steam’in %30’luk kesintilerini adil bulmadığından bahsetmiştik. Bu hususta ilk adım Microsoft’tan geldi. Yine de Steam hala %70’lik bir kısmı geliştiriciye vermeye sürdürmekte.

  • Bakınız: Geliştiriciler Steam’in kesintilerini adil bulmuyor

Halo Infinite PC sürümü ile ilgili gelen detaylar böyleyken, ekip oyunun ilk gösterildiği günden bu yana geri bildirimlerle geliştirme sürecine sürdürmekte. Görünen o ki sıkı bir çalışmayla oyunu en iyi haliyle paylaşımı yaptıklarından emin olmak istiyorlar. Peki sizler ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar bölümünde belirtmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu