Dizi Haberleri

Hababam Sınıfı Güle Güle filmi Yonca karakteri kim? Yonca Evcimik kim?

Hababam Sınıfı Güle Güle filmi Yonca kişiliği kim? Yonca Evcimik kim?, Dizi ve film severler için Hababam Sınıfı Güle Güle filmi Yonca kişiliği kim? Yonca Evcimik kim? konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Hababam Sınıfı Güle Güle filmi Yonca kişiliği kim? Yonca Evcimik kim? ile alakalı tüm detaylar yazımızın içinde..

Hababam Sınıfı Güle Güle filmi Yonca kişiliği kim? Yonca Evcimik kim?

Türk sinemasının bi hayli beğeni alan serisi Hababam Sınıfı Güle Güle’nin karakterleri seyirci aracılığıyla bi hayli merak ediliyor. Seyircinin en fazla merak ettiği karakterlerden birisi de Yonca kişiliği. Peki Hababam Sınıfın Güle Güle filmi Yonca kişiliği kim? Yonca Evcimik kim? İşte cevabı…

Hababam Sınıfı Güle Güle filmi Yonca kişiliği kim?

Hababam Sınıfı Güle Güle isimli filmde Yonca kişiliğine hayat veren isim Yonca Evcimik’tir.

Yonca Evcimik kim?

Yonca Evcimik, 16 Eylül 1963 İstanbul doğumludur. Sanat yaşamına 1977’de çocuk tiyatrosuyla adım atmıştır. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Yüksek Bale Bölümü mezunudur. 1978 ve 1990 seneleri aralığında müzikallerde uzman dansçılık ile şarkıcılık yapmıştır. Ayrıca bu zamanlarda birden fazla tiyatro oyunu ile de sahneye çıkmıştır.

1979 senesinde Şan Tiyatrosu’na başlamıştır. 1984 yılına dek bu tiyatroda birden fazla oyun ile müzikalde yer almıştır. Yedi Kocalı Hürmüz, Hisseli Harikalar Kumpanyası, Şen Sazın Bülbülleri, Nükhet Duru ve On Yıl Geçti, Ajda Pekkan Süperstar, Hababam Sınıfı ve Carmen oynadığı tiyatro oyunlarıdır. Aynı zamanda bu tarihlerde Hababam Sınıfı Güle Güle ile Kızlar Sınıfı isimli filmlerin kadrosunda bulunan da yer almıştır. 1985 ve 1988 seneleri aralığında, Devekuşu Kabare Tiyatrosu’nda Yasaklar, Aşkolsun, Geceler, Reklamlar ve Deliler isimli oyunlar ile sahneye çıkmıştır. 1989 ve 1990 senelerında Gülhane Etkinlikleri’nde sunuculuk ile show girl’lük yapmıştır.

Yonca Evcimik sanat yaşamı boyunca birden fazla TV projesinde yer alarak ekranlara gelmiştir. 1993 senesinde “Karambol Show” isimli bir Show programını hazırlayarak sunmuş, programda yaptığı dans şovları ve ağırladığı birbirinden ünlü isimler ile seyirciye keyifli anlar yaşatmıştır. 1996’da “Çılgın Bediş” adındaki TV dizisinde başrol olarak oynamıştır. Haftanın her günü çekimleri yapılan dizi yayına girdiği dönemin reyting birincisi olmuştur. Bu zamana kadar toplamda 18 kere yayımlanan dizi, her yayınlanışında reyting sıralamasının üzerinde yer almıştır. 2006 senesinde ilk defa “Benimle Dans Eder misin?” isimli yarışma programında jürilik yapan başarılı sanatçı, bu yarışmada yeni nesle dansı sevdirmeyi başarmıştır. 4 sezon devam eden yarışmada 4 sezon da jürilik yapan sanatçı, en son 2008’de yazları ekranlara gelen “İkizler” isimli yarışmanın jüriliğini yapmıştır. 2007’de Cumartesi sabahları yayına giren “Yoncimik Harikalar Diyarı” isimli çocuk programının sunuculuğunu yapan Yonca Evcimik, ufak takipçilerinin kalbinde taht kurmayı başardı.

Başarılı sanatçı bunun yanı sıra birden fazla prodüksiyon çalışmasına da imza atmıştır. Birkaç İyi Adam ile Çıtır Kızlar isimli grupların tekli ve albümlerinin prodüktörlüğünü yapmış olan Yonca Evcimik, bu çalışmalarında bilinmeyen bir yanını da göstererek klip yönetmenliği de yapmıştır. Yonca Evcimik, kendi klipleri dışında prodüktörlüğünü üstüne aldığı Çıtır Kızlar ile Birkaç İyi Adam isimli grupların da birden fazla video klibinin yönetmenliğini yapmıştır. 2007 senesinde bi hayli beğeni alan şarkıcı Yeliz’in dile getirdiği “Yalan” adlı şarkının da klip yönetmenliğini yapan isim Yonca Evcimik olmuştur.

Yonca Evcimik’in, müzik kariyerine başladığı ilk zamanlarda basının ve şarkıcının hayranları aracılığıyla Evcimik’e verilmiş olan “Yoncimik” lakabını ülkemizin ilk ve tek lisanslı markası yapmayı isteyen sanatçı, bu konu ile alakalı en büyük adımını 2006 senesinin Nisan ayında paylaşımı yaptığı, psikiyatr ve pedegogların denetimi ile kendisi ele aldığı “Yoncimik’in Maceraları – 1-“ ile gerçeğe dönüştürmüştür. Okul öncesinde eğitim alan çocuklar için anlatılan ve çocukların algılamasında sorun meydana geldiği durumları ele alan Evcimik, serinin 1. ve 2. sayısı “Yoncimik’in Maceraları – 2- Doğum” dan sonra ulaştığı yüksek satış sayılarıyla yazarlık alanında da başarısını ispatlamış oldu. Başarılı sanatçı bu projesi içerisinde “Yoncimik Bebek”leri satışa çıkararak büyük bir başarı elde etti. Yonca Evcimik’in, “Yoncimik” isimli projesi içerisinde ele almış olduğu alanlardan bir diğeri olan ise gençlik dergisi projesi olan “Yoncimix” de yayın yaşamına 2006 senesinin Ağustos ayında başladı. 2008 senesinde Yoncimik markasına ait çantalarını da satışa sunmuştur. Yoncimix markasının çantaları; başta YKM olacak biçimde birden fazla mağaza ile fuarda satışa çıkmıştır.

Başarıdan başarıya koşan sanatçı, 2013 yılı Şubat ayında intenet üzerinden yayın gerçekleştiren bir web TV kanalı açtı. Evcimik’in kanalında; Yeliz, Çiğdem Tunç gibi ünlüler program yaptı. Bu programlar belli bir yayın akışında devamlı güncellenerek yayınlarını yapıyor.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu