Oyun Haberleri

GTA V yeni nesil çıkış tarihi belli oldu

GTA V yeni nesil çıkış tarihi belirlendi, Oyun severler için GTA V yeni nesil çıkış tarihi belirlendi başlığı altında siz kıymetli takipçilerimizi bilgi sahibi olmanızı istedik.. Makalemizin içinde GTA V yeni nesil çıkış tarihi belirlendi ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri bulacaksınız.

GTA V yeni nesil çıkış tarihi belirlendi

GTA V yeni nesil çıkış tarihi 11 Kasım 2021 olarak bilgisi verildi. Geçen yıl Playstation 5 ve Xbox Series X / S modelleri için açıklamalan oyun, yeni nesil konsollara da çıkması ile birlikte üç nesildir devam eden bir oyun olma özelliğine de sahip olacak. GTA V hatırlayacağınız gibi ilk kez 2013 senesinde PS3 ve Xbox 360 için çıkmış, ardından PS4 ve Xbox One konsolları ile birlikte PC platformunda yer edinmişti. 

GTA Online bağımsız olarak geliyor

GTA Online ile birlikte Rockstar Games kazancını da büyük ölçüde arttırmış durumda. Rockstar Games, GTA VI açıklamasunun gecikmesindeki en büyük nedenlerinden biri olarak gösterilen GTA Online’ın bağımsız sürümünü de açıkladı. Yani yalnızca GTA Online oynamak isteyen oyuncular Playstation 5 ve Xbox Series X / S modellerinde yalnızca bu sürümü satın alabilecekler. Playstation sahiplerinin bu hususta bazı bonus seçeneklere sahip bulunacağı belirtilirken bu hususta daha fazla detaya ise yer verilmemiş. Daha önce GTA Online’ın Playstation 5 için ilk üç ay boyunca ücretsiz bulunacağı açıklanmıştı. Yani PS5 sahipleri Şubat 2022’ye kadar oyunun bu sürümüne ücretsiz olarak ulaşabilecekler. PS4 kullanan Playstation Plus sahipleri ise GTA Online’ın PS5 sürümü çıkana kadar her ay 1.000.000$ oyun içi para alabilecekler.

GTA V yeni nesil çıkış tarihi belli oldu

GTA V yeni nesil açıklamasunda oyunun bu sürümünün klasik bir geçiş yapmayacağı açıklanmış ve çiçeği burnunda teknik donanımlare sahip bulunacağı belirtilmişti. Rockstar bu hususta nasıl değişiklikler yapıldığını ise hala açıklamış değil. Muhtemelen State of Play tarzı bir etkinlik ile oyunun yeni nesil sürümü ile ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşacağız. Oyunun en azından 4K 60 FPS gibi seçeneklere ve daha iyi bir ışıklandırmaya sahip olması bekleniyor. Tabi bu gelişmeler dışında yeni SSD teknolojileri aracılığıyla yükleme sürelerinde de gözle görülür bir fark olması bekleniyor.

En son Rockstar Games yaz aylarında GTA Online için yeni içeriklerin geleceğini de dile getirdi. Özellikle GTA III’ün 20. yılı göz önüne alındığında bu oyuna özel bazı içeriklerin GTA Online’da karşımıza çıkacağı belirtilmiş. GTA III ile alakalı bazı sürpriz haberlerin yapılacağı da firma açıklamaları içinde yer alıyor.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu