Oyun Haberleri

God of War geliştiricisi David Jaffe, Movie Games’e katıldı

God of War geliştiricisi David Jaffe, Movie Games’e katıldı, Oyun severler için God of War geliştiricisi David Jaffe, Movie Games’e katıldı başlığı altında siz kıymetli takipçilerimizi bilgi sahibi olmanızı istedik.. Makalemizin içinde God of War geliştiricisi David Jaffe, Movie Games’e katıldı ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri bulacaksınız.

God of War geliştiricisi David Jaffe, Movie Games’e katıldı

PlayStation için geliştirdiği mühim oyunlarla ve serilerle adından söz ettiren David Jaffe, en fazla God of War serisiyle tanınıyor. Uzun seneler PlayStation bünyesinde farklı görevlerde çalışan Jaffe, God of War ve God of War II oyunlarında kreatif direktörlük yapmıştı. Şimdi ise Movie Games, David Jaffe’nin stüdyoya katıldığını açıkladı.

  • İlginizi çekebilir: Sony, Uncharted ve God of War mobil oyunlarını çıkartmak istiyor

David Jaffe, Movie Games ekibine katıldı

Polonyalı bir oyun geliştirme şirketi olan Movie Games, Sony Santa Monica’nın kurucusu David Jaffe’yi bünyesine kattı. Jaffe şirkete danışman olarak katıldı ve denetim kurumunda görev yapacak. Mart 2021’de ezoterik/erotik korku oyunu Lust from Beyond’u piyasaya süren Movie Games, ardından Jaffe ile iletişime geçmiş. Jaffe oyunu beğendiğini dile getirerek sosyal platform kanallarında paylaşımı yaptı ve bunun ardından şirket ile görüşmeler yapıldı.

God of War serisinin arkasındaki en mühim isimlerden birisi olan David Jaffe, şirketin geliştireceği oyunlara klavuzluk edecek. Aynı zamanda Movie Games, kendisinin pazarlama ve ağ oluşturma hususundaki uzmanlığından da yararlanacağını dile getiriyor. Movie Games CEO’su Mateusz Wczesniak bu hususta şunları dile getirdi: 

“David Jaffe ile çalışmaktan heyecan duyuyoruz. En bi hayli beğeni alan oyun anılarımızdan bazılarını ve sektörün senelerca alacağı yönü şekillendirdi. İnanılmaz derecede kabiliyetli, yaratıcı ve destekleyicidir. Bunun Movie Games için yüksek potansiyelli bir çok yeni projeye doğru bir adım olduğuna inanıyoruz ve iş birliğimizin gelecekte daha da uzayabileceğine inanıyoruz.”

God of War geliştiricisi David Jaffe, Movie Games'e katıldı

David Jaffe de Movie Games’e katılması ile ilgili şunları dile getirdi: “Movie Games ailesine katıldığım için çok mutluyum. Lust from Beyond gibi enteresan ve enteresan derecede yaratıcı mücevherlerden, ulaşan War Hospital gibi yenilikçi oyunlara, Movie Games şanslarını denemekten korkmuyor. Onları çok canlı buldum, yeni oyun fikirlerini keşfetmeye heyecan verici biçimde açıklar. Doğrusu, bu bana benzersiz ama yine de ticari fikirlerin masada olduğu ilk PlayStation günlerini hatırlatıyor. Bazı açılardan, eve dönmüş gibi hissediyorum. Benden başka herkesin Bond filmindeki kötü adamlar gibi ses çıkaran aksanlarının olduğu garip bir ev versiyonu. Ama yine de evimdeyim! Ve buna bayılıyorum!”

Movie Games CMO’su Piotr Gnyp de şu açıklamayı yaptı: “David Jaffe, AAA megahitlerinden hırslı ve yenilikçi oyunlara kadar her türden oyun geliştirdi. Aynı zamanda popüler bir yayıncı ve mevcut oyun trendlerine dair harika bir kavrayışa sahip. Geliştirme deneyimi ve oyuncularla olan bağlantısının benzersiz birleşimi David’i müthiş kılıyor. Herhangi bir projenin değerini fark edecek ve olabilecek olan en iyi çözümü bulacak kişi kendisidir.” 

David Jaffe’nin de katılımıyla Movie Games ilerleyen zamanda iddialı ve yenilikçi projelerle karşımıza çıkacak gibi görünmekte. Hali hazırda paylaşımı yaptıkları Lust from Beyond ve geliştirilmekte olan War Hospital gibi geliştiricinin diğer oyunlarını görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu