Oyun Haberleri

Geliştirici yeni Returnal güncellemesini indirecekleri uyarıyor

Geliştirici yeni Returnal güncellemesini indirecekleri ikazyor, Oyun severler için Geliştirici yeni Returnal güncellemesini indirecekleri ikazyor başlığı altında siz kıymetli takipçilerimizi bilgi sahibi olmanızı istedik.. Makalemizin içinde Geliştirici yeni Returnal güncellemesini indirecekleri ikazyor ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri bulacaksınız.

Geliştirici yeni Returnal güncellemesini indirecekleri ikazyor

Geliştirici Housemarque, Returnal için bugün yayına girecek yamayı otomatik indirme hususunda oyuncuları ikazyor. Yayınladıkları bir gönderiyle eğer içinde bulundukları turdaki ilerlemelerini kaybetmek istemiyorlarsa, PlayStation 5’lerinin otomatik güncelleme özelliğini kapatmalarını açıkladılar.

Returnal ilerlemenizi kaybetmek istemiyorsanız tabi…

Stüdyo oyunun çıkışının ardından bugün ilk yamayı bu gece Türkiye saati ile 22:00’da yayınlayacak. Lakin öncesinde sosyal platform hesabından yaptığı bir açıklamayla, eğer oyunda içinde olduğunuz turdaki ilerlemenizi kaybetmek istemiyorsanız PS5 otomatik güncelleme özelliğini kapatmanızı tavsiye ediyor.

Bildiğiniz gibi Returnal rogue-like türünde bir oyun olmasından ötürü oyunculara her öldüklerinde yeni bir turdan ilerlemelerini gerektiren bir oynanış sunuyor. Turlar birkaç saat uzunluğunda sürebileceği için eğer yeni güncellemeyi indirirseniz, mevcut turdaki ilerlemenizi kaybedeceksiniz. Bunun için PlayStation 5 cihazınızın otomatik güncelleme yükleme özelliğini devre dışı bırakmanız gerekecek. Güncellemenin yüklenmesi için oyunun kapanması gerektiğinden ve herhangi bir kayıt sistemi olmadığından, oyununuz kapandığında mevcut turdaki ilerlemenizi kaybedeceksiniz. Bu hususta oyuncular önceden geliştiriciye bir takım tavsiyelerde bulunmuşlardı.

Geliştirici Returnal güncellemesini indirecek oyuncuları uyarıyor

  • Bakınız: Returnal oyuncuları kayıt sistemi istiyor

Tabi geliştirici Housemarque bu şikayet ve önerileri duymuş fakat herhangi bir adım atmamıştı. Oyunun rogue-like türünde bir yapım olmasıyla aslında içinde herhangi bir kayıt sistemi bulundurmamasının normal olduğunu aktarabiliriz. Paylaştıkları Twitter gönderisinde bu konuyla alakalı şunları söylemişlerdi:

“Topluluğu duyuyoruz ve hepinizi seviyoruz. Henüz açıklamalacak bir şey yok fakat oynamaya ve yapabildiğiniz kadar mücadelenin tadını çıkarmaya devam edin!”

Returnal geçen hafta PlayStation 5 platformuna özel olarak yayınlandı. İncelememizde de “Metroidvania ve rogue-like türlerini birleştiren ve içinde korku unsurlarını da baharat olarak kullanan bir aksiyon oyunu” ifadelerine yer vermiştik. Eğer hala okumadıysanız ve oyunun ayrıntı kısmını düşünüyorsanız aşağıdaki bağlantıdan incelememize de varabilirsiniz.

  • Bakınız: Returnal inceleme

Oyun için bu gece yayına girecek olan güncelleme hususunda ikazyı tekrarlayalım. Eğer PS5 cihazınızın otomatik güncelleme indirme özelliği aktifse, mevcut turdaki ilerlemenizi kaybetmemek için geçici olarak devre dışı bırakabilir, öldükten sonra yeni bir tura başlamadan indirip yükleyebilirsiniz. Görüşlerinizi yorumlar bölümünde belirtmeyi unutmayın.

  • İlginizi çekebilir: Returnal’in ilk 20 dakika oynanış videosu (MK TV)

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu