Dizi Haberleri

Game of Thrones Spin-off Dizisi 10,000 Ships’in Senaryosunu Amanda Segel Yazacak

Game of Thrones Spin-off Dizisi 10,000 Ships’in Senaryosunu Amanda Segel Yazacak, Sinema ve dizi takipçileri için Game of Thrones Spin-off Dizisi 10,000 Ships’in Senaryosunu Amanda Segel Yazacak konusunu ele aldık.. Yazımızda Game of Thrones Spin-off Dizisi 10,000 Ships’in Senaryosunu Amanda Segel Yazacak ile alakalı tüm ayrıntı kısmı siz değerli okurlarımıza anlatmaya çalıştık.

Game of Thrones Spin-off Dizisi 10,000 Ships’in Senaryosunu Amanda Segel Yazacak

Game of Thrones spin-off dizisi 10,000 Ships’in konusunu Person of Interest’in senaristi Amanda Segel yazacak. Dizi, Game of Thrones’un 1000 yıl öncesinde geçecek ve Rhoynar ile Dorne’a giden ve Lord Mors Martell ile evlenen Prenses Nymeria’yı odak noktasına alacak.

Game of Thrones bitmeden önce George R.R. Martin‘in yarattığı bu fantastik evrende geçen spin-off dizileri için çalışmalara başlayan HBO, Ekim 2019’da  House of the Dragon adını taşıyan spin-off dizisi için ilk somut adımları atmış ve geçtiğimiz aylarda diziden ilk görseller yayınlanmıştı.

Game of Thrones’ta anlatılan hadiselerin 300 yıl öncesinde geçen ve Targaryen ailesine odaklanan bu diziyi heyecanla beklerken; HBO, yeni Game of Thrones spin-off‘ları için de çalışmalara başladı. George R.R. Martin’in aynı adlı kitap serisinden uyarlanacak Tales of Dunk & Egg’in bunun yanında Robert’ın İsyanı olarak anılan savaşa odaklanan bir dizinin de hazırlık aşamasında olduğu bilgisi yer alıyor.

Bir de bunların yanına 10,000 Ships isimli yeni bir spin-off dizisini daha eklememiz gerekiyor. Zira HBO, Game of Thrones’un 1000 yıl öncesinde geçecek olan 10,000 Ships dizisi için harekete geçti ve projenin konusunu yazması için mühim bir isimle anlaşmaya vardı.

10,000 Ships, Game of Thrones Hikâyesinin 1000 Yıl Öncesinde Geçecek

Deadline’ın haberine göre Person of Interest’in senaristi ve yapımcıları içinde bulunan, bunun yanı sıra The Good Wife ve Helstrom dizilerinin yapımcılığını da üstlenen Amanda Segel, Game of Thrones’un spin-off dizisi 10,000 Ships’in konusunu kaleme alacak.

Dizi, İkinci Baharat Savaşı’nda Valyrian Freehold’a yenilmesinin ardından Essos’tan Dorne’a giden savaşçı kraliçe Prenses Nymeria’yı odak noktasına alacak. Hayatta kalan Rhoynars üyeleri ile birlikte bir yolculuğa çıkan Nymeria, yeni bir yurt bulmak maksadıyla maceradan maceraya sürüklenir.

Yıllarca en fazla izlenen dizilerden birisi olan Game of Thrones’un son sezonu, hayal kırıklığı yaratarak hevesimizi kursağımızda bıraktı. HBO ise seyircideki bu hayal kırıklığını gidermek için franchise projelerine yöneldi. Dizinin evrenini bu biçimde genişletmek isteyen HBO, birkaç farklı Game of Thrones dizisiyle seyirciye farklı hikâyeler sunmayı planlıyor.

Prenses Nymeria’yı hayat verecek oyuncunun halen netlik kazanmadığı diziyle alakalı yeni gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Kaynak: Deadline, Variety

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu