Dizi Haberleri

Friends: The Reunion, HBO Max’in En Çok İzlenen Yapımlarından Biri Oldu

Friends: The Reunion, HBO Max’in En Çok İzlenen Yapımlarından Biri Oldu, Sinema ve dizi takipçileri için Friends: The Reunion, HBO Max’in En Çok İzlenen Yapımlarından Biri Oldu konusunu ele aldık.. Yazımızda Friends: The Reunion, HBO Max’in En Çok İzlenen Yapımlarından Biri Oldu ile alakalı tüm ayrıntı kısmı siz değerli okurlarımıza anlatmaya çalıştık.

Friends: The Reunion, HBO Max’in En Çok İzlenen Yapımlarından Biri Oldu

Friends: The Reunion bölümü, HBO Max’te yayına girdiği ilk günde Wonder Woman 1984 filmine bi hayli yakın bir izlenme oranı elde etti ve platformun en fazla ilgi gören yapımlarından biri oldu. 

1994’ten 2004’e kadar dünyanın dört bir yanından bir çok insanın yaşamına dokunan Friends, New York’ta yaşayan ve halen 20’li yaşlarında olan altı sıkı dostun yetişkinliğe ve gerçek hayata adım atarken yaşadıkları zorlukları, bu zorluklarla mücadele ederken birbirlerine sımsıkı bir bağ ile bağlanmalarını konu alıyor. Dostluğun herkes için en içten hâlini anlatan dizi, şimdi ise Friends: The Reunion isimli özel bölümüyle aradan geçen 10 yıldan sonra 27 Mayıs’ta, platformun yıl dönümünde yeniden seyircisiyle buluştu.

Friends: The Reunion, dizinin ana kadrosunda bulunan bulunan Jennifer Anniston, Courtney Cox, Lisa Kudrow, Matthew Perry, Matt LeBlanc ve David Schwimmer yeniden bir araya getirdi. Bölümde bunun yanı sıra sıkı dostlara David Beckham, Justin Bieber, James Corden, Cindy Crawford, Cara Delevingne, Lady Gaga, Kit Harington, Mindy Kaling gibi çeşitli ünlü isimler de eşlik etti. Aynı zamanda dizinin sıkı takipçilerinin özlediği Tom Selleck, Maggie Wheeler, Elliot Gould, James Michael Tyler, Larry Hankin, Christina Pickles gibi isimler de gecede yer aldı.

İlk açıklamalduğu günden bu yana heyecanla beklenen özel bölümün izlenme sayısı, geçtiğimiz yıl seyirciyle hem HBO Max’te hem de sinemalarda aynı gün buluşan Wonder Women 1984’ün ulaştığı izlenme sayısına bi hayli yakın miktarda bir ilgi gördü. Wonder Woman 1984, platformda yayına girdiği ilk günde platform kullanan bireylerin %32’ine ulaştı. Friends: The Reunion ise %29’luk bir bölümüne ulaşarak platformun en fazla izlenen yapımlarından biri oldu.

Friends: The Reunion, HBO Max’in En Çok İzleyiciye Ulaşan Yapımlarından Biri Oldu

Variety’nin haberine göre Friends:The Reunion özel bölümü, HBO Max’te 27 Mayıs tarihinde, yayına girdiği ilk günde platform kullanan bireylerin hemen hemen %29’luk bir kesimine ulaştı. TVision verilerine göre tespit edilen bu rakamın %55.4’lük bir kısmını kadın kullanıcılar oluştururken %50’sinden fazla bir kısmını ise 35-54 yaş grubu oluşturuyor. Bölüm bunun yanı sıra 23 Nisan’da HBO Max’te yayına giren Mortal Kombat’in ulaştığı seyirci oranını da geçti. Zira aynı gün sinemalarda da gösterilen Mortal Kombat, TVision’ın verilerine göre kullanıcıların %16’lık bir kesimine ulaşmıştı.

DC yapımı Wonder Woman 1984 2020 yılı içinde platformda yayına girdiği ilk günde kullanıcıların %32’lik bir kısmına ulaşmıştı ve Nielsen verilerine göre önümüzdeki günlerde Wonder Woman 1984 Amerika’da dijital platformlar üzerinden en fazla izlenen yapım hâline gelmişti. Aynı zamanda HBO Max filmin etkisiyle o dönemki abone sayısını ikiye katlamıştı. Friends: The Reunion’ın bu sayı üzerinde yaratacağı etki ise merak konusu.

Kaynak: CBR, Variety

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu