Dizi Haberleri

Friends Ekibini Yıllar Sonra Bir Araya Getiren The Reunion Bölümündeki En Dikkat Çekici 10 Detay

Friends Ekibini Yıllar Sonra Bir Araya Getiren The Reunion Bölümündeki En Dikkat Çekici 10 Detay, Sinema ve dizi takipçileri için Friends Ekibini Yıllar Sonra Bir Araya Getiren The Reunion Bölümündeki En Dikkat Çekici 10 Detay konusunu ele aldık.. Yazımızda Friends Ekibini Yıllar Sonra Bir Araya Getiren The Reunion Bölümündeki En Dikkat Çekici 10 Detay ile alakalı tüm ayrıntı kısmı siz değerli okurlarımıza anlatmaya çalıştık.

Friends Ekibini Yıllar Sonra Bir Araya Getiren The Reunion Bölümündeki En Dikkat Çekici 10 Detay

1994’ten 2004’e kadar dünyanın dört bir yanında yaşayan bir çok insanın yaşamına dokunan Friends, New York’ta yaşayan ve halen 20’li yaşlarında olan altı sıkı dostun yetişkinliğe ve gerçek hayata adım atarken yaşadıkları zorlukları, bu zorluklarla mücadele ederken birbirlerine sımsıkı bir bağ ile bağlanmalarını konu alıyor. Dostluğun herkes için en içten hâlini anlatan dizi, şimdi ise Friends: The Reunion isimli bölümüyle aradan geçen 10 yıldan sonra yeniden seyircisiyle buluştu.

David Crane ve Marta Kauffman’ın yaratıcısı olduğu, bir neslin ruhuna hitap ederken en mutsuz anlarında yanında olan, onlara daima en kötü anların bile geçici olduğunu hatırlatan Friends dizisinin özel bölümü, dizinin başrolleri Jennifer AnistonLisa KudrowMatthew PerryMatt LeBlancCourteney Cox ve David Schwimmer‘ı ikonik setlerinde yeniden bir araya getiriyor. Kurgusal bir hikâyesi olmayan bölüm, seyircisine ve dizinin eski dostlarına hem duygusal anlar yaşatıyor hem de dizinin kamera arkasından, önceden hiç paylaşılmamış ayrıntı kısmı açıklıyor.

İzleyiciyle HBO Max‘te buluşan hemen hemen 2 saatlik Friends: The Reunion bölümü; Joey Tribbiani, Monica Geller, Ross Geller, Rachel Green, Chandler Bing ve Phoebe Buffay’i belki de son kez bir araya getirerek herkesin yaşamında mühim bir devri sonsuza dek bitiriyor.

Bizler de izlerken arada bir gözyaşlarımızı tutamadığımız, arada bir de ekran başında alkışlayarak eşlik ettiğimiz, eski dostların bunun yanında ünlü konukların da katıldığı bu geceyle birlikte yaşamımızın en içten dönemlerinden birine son kez veda ediyoruz.

Friends: The Reunion’daki En Dikkat Çekici 10 Detay

Courteney Cox, Repliklerini Yemek Masasına Yazardı

Matt LeBlanc, bütün ekibi seneler sonra yeniden bir araya getiren bölüm sırasında, Courteney Cox’ın repliklerini Monica ve Rachel’ın dairesindeki yemek masasının üzerine not aldığını hatırladığından bahsetti ve böylece Cox’ın kopya çekme taktiğini ele vermiş oldu. LeBlanc’in anlattığı hikâyeye göre bir gün çekimlerden hemen önce, Cox’a masanın üzerinde ne yazdığını sordu ve Cox, ona kendi işine bakmasını dile getirdi. LeBlanc kelimelerine o gecenin çekimlerine başlamadan hemen önce Cox’ın masaya yazdıklarını yalnızca onunla eğlenmek için sildiğini ve çekimler başladığında bu yüzden Cox’ın kendisine çok kızdığını söyleyerek sürdü.

David Schwimmer, Maymun Marcel’in Hayranlarından Biri Değildi

Bölümün sunuculuğunu üstlenen James Corden, bir noktada ekip üyelerine dizi çekimleri sırasında tatmin olmadıkları herhangi bir şeyin olup olmadığını sorduğunda akıllara gelen ilk isim Ross Geller’ın evcil maymunu Marcel oldu. Courtney Cox, Marcel’den korktuğundan bahsederken Marcel ile yan yana uzunca bir süre geçiren David Schwimmer bu durumu herkes için tüm ciddiyetiyle netliğe kavuşturdu. Schwimmer kelimelerine hayvanları çok sevdiğini altını çizerek başladıktan sonra Marcel’in tabi ki ki gerekli eğitimlerden geçmiş bir maymun olduğundan söz etti. Lakin sorun Marcel’in ne kadar eğitimli olduğu değil, aslında bir maymunla yoğun bir dizi setinde çalışmanın bi hayli zor olduğu gerçeğiydi.

Schwimmer, kelimelerine Marcel sahne koreografisinde kendisine ayrılan bölümleri kaçırdığı için çekimleri sürekli olarak tekrarlamaları gerektiğini anlatarak devam ederken bunun yanı sıra Marcel’in canlı kurtçuklarla beslenmesinin de özellikle kendisi için zorlayıcı olduğunu dile getirdi. Scwimmer “Marcel kurtçukları canlı canlı yedikten hemen sonra elleriyle saçlarıma ve suratıma dokunuyordu. Marcel’in ve onun kurtçuk kalıntılı ellerinin gitme vakti gelmişti.” dedi.

Buradaki ironi ise Schwimmer’ın Friends’ten hemen önce çalıştığı dizi setinde çok kötü zaman geçirdiği için dizi dünyasına tam anlamıyla veda etmesinden ve kendisini tiyatroya vermesinden hemen sonra Friends ekibinin kendisine ulaşmış olması ve onu dizi dünyasına çok daha iyi bir çalışma ortamı sunma vaadiyle geri döndürmüş olmalarında yatıyor. Neticede Marcel çok iyi bir dost olsa da kurtçuklu elleriyle Ross’un omzunda geçirdiği süre Friends takipçilerinin bildiği üzere bi hayli uzundu.

Matt LeBlanc  The One Where No One’s Ready Bölümünün Çekimlerinde Omzunu Çıkardı

Friends dizisinin başından sonuna dek tek mekânda geçen “The One Where No One’s Ready” isimli bölümü sırasında Matt LeBlanc’in “özünü” alıp gittiği koltuğa Chandler yerini kapmasın diye kendisini atarken omzunu çıkardığı yaşandı. Reunion bölümünde yapılan açıklamalara göre aynı sahne üç defa çekildi fakat buna karşın dördüncü tekrarın alınmasına karar verildi. Dördüncü çekimde ise LeBlanc, kendisini koltuğa atarken omzunu çıkardı ve aslında bi hayli bi hayli hızlı, kolay bir biçimde çekilmesi gereken bölümün sonu çekilemedi.

Hatta bu kaza ardından LeBlanc’in sakatlanması ve kol askısı takmasının gerekmesi üzerine bir sonraki bölümü de etkiledi. Böylelikle Joey’nin yatağının üzerinde zıplarken düştükten sonra sakatlandığı sahne dünyaya geldi.

LeBlanc, başına gelen bu kazayı her bölümün çekiminden hemen önce yaptıkları rutin toplanmalarını bu bölümden önce yapamayışlarıyla açıkladı. LeBlanc, o bölümün çekimlerinde seyircileri beklettiklerini düşündükleri için yapamadıkları toplanmayı bu olaydan sonra hiçbir zaman sektirmemelerini sağladı.

Dizinin Yaratıcıları Karakterleri Yaratırken Esin Kaynağı Olarak Kendi Dostluklarını Kullandı

Ekibi seneler sonra yeniden bir araya getirirken, dizinin sıkı hayranlarına da eski dostlarıyla içten bir gece yaşatan bölümde dizinin yaratıcıları da açıklamalarda bulundu. Marta Kauffman ve David Crane, yaptıkları açıklamalar esnasında karakterlerin yaratım sürecinde 20’li yaşlarında New York’ta yaşadıkları zamandan ilham aldıklarını dile getirdi. Hatta Kauffman, Chandler’ın ismini bir dostlarından aldığını bile dile getirdi.

Yapılan açıklamalar sırasında bunun yanı sıra Crane diziyi “Hayatınızın dostlarınızın aileniz olduğu zamanında geçiyor” kelimeleriyle özetledi ve bir çok ülkeye, farklı insana aynı içtenyetle ulaşmayı başaran diziyi açıklarken kullanılabilecek en doğru kelimeleri kullandı. Ne olursa olsun, Joey, Chandler, Phoebe, Ross, Monica ve Rachel birbirlerine sımsıkı bir dostluk bağıyla bağlı ve her ihtiyacı olduklarında birbirlerinin mutlaka yanındalar. Zaten dil, din, ırk, kültür fark etmeksizin dostluk da tam da böyle bir şey.

Ekip, Gelecekte Bir Friends Filminin Çekilmesi Fikrine Şiddetle Karşı Çıkıyor

Friends

Program sırasında ekibe bunun yanı sıra gelecekte diziyi bir film projesinin takip edip etmeyeceği soruluyor fakat hepsi hep bir ağızdan “Hayır” cevabını veriyor ve seyircilerin böyle bir projeye dair sahip oldukları umutlar sonsuza dek yok oluyor.

Lisa Kudrow bu seçimin Marta ve David’e bağlı olduğunu söylerken bir keresinde diziyi tam da olması gereken noktada bitirdiklerinden bahsettiklerini duyduğunu ve bunun bi hayli doğru olduğunu düşündüğünü belirtiyor. Kudrow, herkesin hayatlarının çok iyi bir noktasında biten dizinin hadiseleri daha fazla detaylandırmamasının daha iyi olduğunu da kelimelerine ekliyor. Kudrow’un “Ayrıca floopy gibi sözcükleri söylemek için çok büyüğüm” kelimeleriyle bitirdiği cevabı üzerine Aniston işleri bir sonraki düzeyye çıkarıyor ve böyle bir buluşma bölümünün bile olabileceken bir daha hiç tekrarlanmayacağını belirtiyor. Böylelikle Friends hayranları için bir devir tam anlamıyla kapanmış oluyor.

***Yazının bundan sonraki bölümü Friends ile alakalı keyif kaçırıcı detaylar (spoiler) içerebilir.***

Janice’in İkonik Kahkahasının Ortaya Çıkış Hikâyesi

Programa katılım gösteren isimler içinde Chandler’ın uzatmalı kız arkadaşı Janice kişiliğini canlandıran, aslında ufak bir role sahipken kabiliyeti aracılığıyla bu rolü ikonik bir hâle sokan Maggie Wheeler da vardı. Dizinin sıkı takipçilerini efsaneleşmiş repliği “Oh my God!” ile selamlayan Wheeler, sohbetin devamında Janice kişiliğinin aradan geçen uzun senelera rağmen kulaklarımızdan asla silinmeyen kahkahasının nasıl meydana geldiğinı anlattı. Wheeler, Matthew Perry’i çok gülünç bulduğunu ve karşılıklı yer aldıkları sahnelerde hiçbir zaman gülmeden duramayacağını anladığını, bu olağanüstü kahkahayı ise güldüğü anları hikâyeye yedirebilmek için bulduğunu anlattı.

Jennifer Aniston ve David Schwimmer Birbirlerine Romantik Hisler Besliyordu

Friends: The Reunion özel bölümünde, belki de en şok edici gerçeklerden bir diğeride yine moderatörlüğünü James Corden’ın yaptığı sohbet bölümünde yaşandı. Corden’ın hayatlarının en güzel zamanında birlikte uzun süreler boyunca çalışan ekip üyelerine aralarında romantik hislerin veya yakınlaşmaların yaşanıp yaşanmadığını sorması üzerine Schwimmer dizinin ilk sezonu boyunca Aniston’dan çok hoşlandığını söyleyerek itirafta bulundu. Schwimmer’ın bu kelimelerine Aniston aracılığıyla da bu hislerin karşılıklı olduğunu söyleyen bir açıklama geldi. İkili ardından bu hisler hususunda hiçbir zaman aksiyon alınmadığını, bu duyguları Ross ve Rachel’a aktardıklarını dile getirdi.

Rachel ve Ross İlişkilerine Gerçekten Ara Vermişler Miydi?

Rachel ve Ross dendiği zaman akıllara belki de ilk gelen soru olan “Gerçekten ayrılar mıydı?” sorusu ekibi 10 yıl sonra yeniden bir araya getiren özel bölümde James Corden aracılığıyla yanıtlanmaya bir adım daha yaklaşmış oldu. Bölümde dizi karakterlerinin bu konu ile ilgiliki düşünceleri yaşandı. Ekipte hemen hemen herkes ayrı olduklarını savunurken Matt LeBlanc bu hususta biraz daha az ikna olmuş gibiydi.

Aynı zamanda bölüm boyunca Rachel ve Ross ilişkisi ile ilgili konuşulurken dizinin yaratıcılarından David Crane finale doğru ilerlerken bu ilişkinin nasıl bitmesi gerektiğini değerlendirdiklerini, değerlendirilen olasılıkların içinde daha ucu açık sonların da olduğunu dile getirdi. Lakin en sonunda mutlu sonu 10 yıl boyunca bekleyen seyircileri yine beklentilerin dışında yollarla da olsa, hayal kırıklığına uğratmamaya karar verdiklerini de kelimelerine ekledi.

Ekipteki Herkes Karakterlerinin Bugün Nerede Olduklarını Düşündüklerini Açıkladı

Dizinin yıldızlarına kendi karakterlerinin şimdi nerede oldukları ve ne yaptıklarını düşündükleri de soruldu. Bu soru üzerine Lisa Kudrow, Phoebe ve Mike’ın hâlâ evli olduklarını ve olabileceken Connecticut’ta bir bölgede hayatlarını sürdürdüklerini düşündüğünden bahsetti. Kudrow kelimelerine bunun yanı sıra farklı olmanın harika bir şey olduğunu herkese anlatan, hatta bu hususta LadyGaga‘ya bile ilham veren Phoebe’nin olabileceken çocuklarının okudukları okulun sanat programına katkıda yer alırken bunun yanı sıra kendisinin olağanüstü ayrıntı kısmını aldılarsa eğer onları diğer çocuklara karşı koruduğunu düşündüğünü de kelimelerine ekledi.

Jennifer Aniston ise bu soruya Ross ve Rachel’ın artık olabileceken evlenmiş olduklarını düşündüğünden bahsederek yanıt verdi. Aynı zamanda Aniston şaka yoluyla Ross’un hâlâ kemiklerle oynamayı sevdiğini tahmin ettiğini de dile getirdi. Bunun üzerine Schwimmer, Ross’un bir paleontolojist olduğunu bir kez daha hatırlattı, fakat bu hatırlatmayla her zamanki gibi çok fazla ilgilenen olmadı.

Courteney Cox, Monica’nın hâlâ bi hayli hırslı olduğunu tahmin ettiğinden bahsetti. Bundan dolayı artık çocukları olabileceken üniversiteden bile mezun olmuş olan Monica’nın hâlâ ilkokul öğrencilerinin velileri aracılığıyla tertip edilen pasta satışı ve benzeri etkinliklere başkanlık ettiğini düşündüğünü dile getirdi. Cox, kendi kişiliğini anlatırken kelimelerinin arasına Chandler’ın da olabileceken hâlâ Monica’yı güldürüyor olduğunu kattı. Bunun üzerine Matthew Perry, en sonda kısaca söz ettiği Chandler’ı unutmadığı için ona ironik bir teşekkür etti.

Bu soruya en son yanıt veren Matt LeBlanc, Joey’nin olabileceken Venice sahillerinde bir sandviç dükkanı açtığını düşündüğünü dile getirdi ve belki de en gerçekleşmesi olabilecek olan ihtimalin konusunu oluşturmuş oldu.

Monica ve Chandler’ın İlişkisi Aslını söylemek gerekirse Tek Gecelikti

Dizinin yaratıcılarından David Crane, aslında Chandler ve Monica içindeki ilişkinin tek gecelik bir ilişki bulunacağını fakat seyircilerin katılımıyla gerçekleşen çekimler sırasında bu sıra bu sahneye geldiğinde seyircilerden gelen reaksiyonun çok yüksek olduğunu fark ettiklerini dile getirdi. Bu nedenle Chandler ve Monica’nın ilişkisini gözden geçirdiklerini söyleyen Crane, sonuç olarak seyircinin sözünü dinleyerek bu ilişkiyi “Londra’da yaşanan tek gecelik bir kaçamak”tan daha öteye taşımaya karar verdiklerini dile getirdi. Böylelikle Friends hayranlarına bir kadının tüm özgüveniyle bir erkeğe diz çöküp evlenme teklif edebildiği, sevgi, saygı ve en mühimsi arkadaşlık üzerine kurulmuş sağlıklı bir ilişki armağan edilmiş oldu.

Derleyenler: Buket Sağır, Zeynep Pınar Uçar

Kaynak: Colönder, Variety

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu