Oyun Haberleri

Forza Horizon 4 güncellemesi Series X / S’te oyunu bozuyor

Forza Horizon 4 güncellemesi Series X / S’te oyunu bozuyor, Oyun severler için Forza Horizon 4 güncellemesi Series X / S’te oyunu bozuyor başlığı altında siz kıymetli takipçilerimizi bilgi sahibi olmanızı istedik.. Makalemizin içinde Forza Horizon 4 güncellemesi Series X / S’te oyunu bozuyor ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri bulacaksınız.

Forza Horizon 4 güncellemesi Series X / S’te oyunu bozuyor

Forza Horizon 4 için yayına giren son güncelleme, oyuncular aracılığıyla bildirildiği üzere Xbox Series X / S konsollarında oyunu tamamen bozuyor. Bunun bunun yanında, oyuncuların Forza Horizon 4’ü çalıştırması dahi engelleniyor.

Forza Horizon 4 güncellemesi yeni nesil Xbox konsollarında sorunlara yol açtı

Xbox Series X Reddit sayfasında bulunan bir yorun, oyunculara sorun ile ilgili tavsiyelerde yer alıyor. “Forza Horizon 4’ü güncellemeyin” diyor.

“7GB civarında yeni bir güncelleme var. Oyunu bozuyor” şeklinde yazılmış. “Oyun bu güncellemeden sonra Series X / S konsollarında çalışmayacak. Sadece ben değil, tüm Forza oyuncuları aynı sorunu yaşıyor. Xbox’ım siyah ekran verdi ve oyunu ilk açmaya çalıştığımda hemen çöktü.”

Birçok değişik Series X / S sahiplerinden gönderiye gelen yanıtlar, bu problemi kendilerinin de yaşadığı yönünde ve dün sonunda resmi Forza Support Twitter hesabı, bir sorun olduğunu onaylayan bir mesaj paylaşımı yaptı.

Forza Horizon 4 güncellemesi Series X / S'te oyunu bozuyor

“En son Forza Horizon 4 güncellemesinde Series X ve Series S oyuncularını etkileyen bir çökmenin farkındayız” dedi. “Bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz ve yakında zamanda yayına girecek.”

Aynı zamanda oyunculara bir çözüm olduğu hususunda tavsiyede de bulundular fakat ilerlemelerinin silinebileceği hususunda uyardılar. “Mevcut çözüm, konsolunuzu çevrimdışı olarak başlatmak ve ardından Xbox Series X / S panosu yardımıyla tekrar çevrimiçi hale getirmek” dediler. “Yerel dosyalarınızı zaten sildiyseniz, bu adımları denemeyin. Bu, ilerlemenizi kaybetmenize ve oyuna sıfırdan başlamanıza neden olacak.”

Devamında dile getirdikleri üzere ekip bir düzeltme üzerinde çalışıyor ve olabileceken bugün içinde yayınlayacaklar. Oyunculara sabırlı oldukları için teşekkür ediyorlar.

Forza Horizon 4 ile ilgili

İlk kez 2018 senesinde Playground Games aracılığıyla geliştirilen ve Microsoft Studios aracılığıyla yayına giren yarış oyunu, özellikle ülkemizde de Steam platformundaki uygun fiyatı sebebiyle bi hayli popüler. Ayrıca 2020’de Series X / S için de güncellenen oyun Game Pass Ultimate ile bulut tabanlı teknolojileri aracılığıyla Android cihazlarda da kullanıma sunuldu.

Serinin bir sonraki oyunu olması beklenen Forza Horizon 5’in de bir önceki günlerde yaşanan iddialara göre Meksika’da geçmesi bekleniyor. Açıklamaları buradaki bağlantıdaki haberimizin detay kısmından okuyabilirsiniz. Görüşlerinizi yorumlar bölümünde bizlerle ve diğer okurlarla paylaşmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu