Oyun Haberleri

Far Cry 6 çıkış tarihi ve oynanış videoları geldi

Far Cry 6 çıkış tarihi ve oynanış videoları geldi, Oyun severler için Far Cry 6 çıkış tarihi ve oynanış videoları geldi başlığı altında siz kıymetli takipçilerimizi bilgi sahibi olmanızı istedik.. Makalemizin içinde Far Cry 6 çıkış tarihi ve oynanış videoları geldi ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri bulacaksınız.

Far Cry 6 çıkış tarihi ve oynanış videoları geldi

Far Cry 6 çıkış tarihi oynanış videosu Ubisoft’un akşam saatleri civarında yaptığı özel sunumda yayınlandı. Hatırlarsanız önceki gece geç saatlerden bu yana oyunun videoları halen kaynağı belli olmayan bir biçimde yayılmaya başlamıştı. İlk videonun ortaya çıkmasının ardından Ubisoft bi hayli hızlı bir biçimde müdahale etmiş olsa da bu yayılmanın önüne geçememişti. Akşam saatleri civarında yapılan sunumda ise çok daha yükseksına yer verildiğini aktarabiliriz. Ubisoft Toronto aracılığıyla geliştirilen oyunun videoları ve yapılan açıklama şu biçimde;

Far Cry 6, 7 Ekim’de çıkacak

Ubisoft, Far Cry 6’nın 7 Ekim’de tüm dünya çapında Xbox Series X | S, Xbox One, PlayStation®5, PlayStation®4, Stadia, Amazon Luna ve Windows PC için yalnızca Epic Games Store ve Ubisoft Store’da yayınlanacağını açıkladı. Karayipler’in kalbinde adeta zamanın geçmişte donup kaldığı tropikal bir cennet olan Yara’da bulunan oyuncular, Yara halkını, Giancarlo Esposito (The Mandalorian, Breaking Bad) ve Anthony Gonzalez (Coco) aracılığıyla hayata geçirilen diktatör Antón Castillo ve onun genç oğlu Diego’nun baskıcı yönetiminden kurtarmak için devrime katılırken, adrenalin dolu gerilla savaşının kaosunu yaşayacaklar. Far Cry 6 oyununun geliştirmesi Ubisoft Toronto aracılığıyla sürdürülüyor.

Askeri okuldan terk olan Yara yerlisi Dani Rojas olarak, Antón yönetiminin vahşeti yeni zirvelere ulaştığında ve ülke genelinde devrim ateşi alevlendiğinde oyuncular, gerilla hareketine sürüklenecekler. Oyuncular, Dani’yi bir kadın yahut erkek olarak oynamayı seçebilecek ve devrimci grup Libertad’ın önderi Clara Garcia yahut bitkin düşmüş, eski bir KGB ajanı ve gerilla ustası olan Juan Cortez de dahil olmak üzere renkli karakterlerle güçlerini birleştirerek zorbayı devirmek için savaşacaklar.

Oyuncular, Antón’un ordusunun ezici gücüne karşı başarılı olmak için Yara’da bulunan bir çözümcü felsefesi olan “Resolver” yöntemini benimseyecek ve bunun için çevrelerindeki her şeyden yararlanarak ihtiyaçları olanı üretip rejimi alaşağı etmeye çalışacaklar. “Resolver” ustası Juan Cortez’in yaratıcılığından beslenen Far Cry 6, özelleştirilebilir çözümcü silah ile araçlardan bir araya gelen geniş ve alışılanın dışında bir cephaneliğe sahiptir. Motosiklet motoruyla çalışan bir minigun’dan, güdümlü füze fırlatma sırt çantasına kadar, “resolver” felsefesinin sınırlarını zorlamak, Dani’ye bütün bir gerilla ordusunun gücünü verecek.

Far Cry 6, oyunculara ister gizli ister saldırgan bir yaklaşımı tercih etsinler, oyun tarzlarını destekleyerek oyunu istedikleri biçimde deneyimlemeleri için eşi görülmemiş bir özgürlük sağlar. Çözümcü seçeneklere ek olarak oyuncular, geleneksel silahları seçebilecek ve dünyayı dolaşmak için atlar, tanklar ve çılgın el yapımı araçlar gibi yeni taşıtlar kullanabilecekler. Ayrıca, hiçbir askerin görmezden gelemeyeceği tatlı sosis köpek Chorizo yahut Juan’ın askere aç evcil timsahı Guapo gibi çiçeği burnunda hayvan dostlarla yoldaş olabilecekler.

Tek kişilik yahut iki oyunculu koop olarak oyuncular, yemyeşil ormanlardan git gide bozulan şehirlere kadar geniş ve tezatlı bir açık dünya keşfedecekler. Antón’un ordusu havayı, kara yollarını ve denizleri kontrol ederken, oyuncular ülkenin dört bir yanındaki gizli gerilla kamplarından operasyonlarını yürüterek bir sonraki hareketlerini planlayıp asker ve kaynakları toplayacaklar. Rejime karşı yapılan her saldırının etkili olmasını sağlamak maksadıyla oyuncuların dünyayı dolaşması ve durumlara gerçek gerilla savaşçıları gibi yaklaşmaları gerekecek.

Far Cry 6 çıkış tarihi ve oynanış videoları geldi

Far Cry 6’yı ön sipariş veren oyuncular “Libertad Paketi”ne erişebilecekler. İçeriğinde Chorizo için “Libertad Kıyafeti” ve düşmanlarınızı kendi mezarlarında dans ettirecek gelişmiş bir disk atar silah olan “Discos Locos” bulunur. Far Cry 6’yı Xbox One yahut PlayStation 4 için satın alan oyuncular, Xbox Series X | S ve PlayStation 5’te ellerindeki sürümü ilave bir ücret ödemeden yeni nesle yükseltebilecek.

Ek olarak, Yara’nın Başkanı ve önderi Antón Castillo ve onun genç oğlu Diego’yu sergileyen 26 cm uzunluğundaki oyundan bağımsız satılan Ubicollectibles heykelciği “Lions of Yara” artık Ubisoft Store’da ön siparişe açıldı. Bu koleksiyon parçası, “The Lion of Yara” silah uğurluğunu oyun içinde açan benzersiz bir kod içerir.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu