Dizi Haberleri

Erdinç Gülener kimdir, kaç yaşındadır? Erdinç Gülener hakkında bilgiler

Erdinç Gülener kimdir, kaç yaşındadır? Erdinç Gülener ile ilgili bilgiler, Dizi ve film severler için Erdinç Gülener kimdir, kaç yaşındadır? Erdinç Gülener ile ilgili bilgiler konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Erdinç Gülener kimdir, kaç yaşındadır? Erdinç Gülener ile ilgili bilgiler ile alakalı tüm detaylar yazımızın içinde..

Erdinç Gülener kimdir, kaç yaşındadır? Erdinç Gülener ile ilgili bilgiler

ATV’nin bi hayli beğeni alan yapımı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ın oyuncu kadrosuna müdahil olan Erdinç Gülener, dizinin sevenleri aracılığıyla araştırılıyor. Erdinç Gülener’in yaşamını merak eden seyirciler, intenet üzerinden bu konuyu inceliyor. Erdinç Gülener kimdir, kaç yaşındadır? İşte Erdinç Gülener ile alakalı bilgiler…

Erdinç Gülener’in yaşamı

26 Ocak 1971 tarihinde hayata gözlerini açan Erdinç Gülener, İzmit doğumludur. Üniversiteye kadar olan eğitimini doğup büyüdüğü İzmit’te alan Gülener, üniversiteyi Ankara’da okumuştur. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya-Fakültesi Oyunculuk ana sanat dalı mezunu olan Gülener, 1997 senesinde bu okulu tamamlamıştır. Mezun olduktan sonra Devlet Tiyatroları’nın açtığı sınavlara giren Gülener, bu sınavları kazandı ve Trabzon Devlet Tiyatrosu’nda yer almaya başladı.

Trabzon Devlet Tiyatrosu’ndan sonra Ankara Devlet Tiyatrosu’nda da bulunan Gülener, halihazırda İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda görevini sürdürmektedir. Aynı zamanda dizilerde de bulunan Gülener, Türk dizi tarihinin en mühim yapımları içinde bulunan Kurtlar Vadisi Pusu’da yer almıştır. Ardından Kertenkele adlı dizide de rol alan Gülener, son kez Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu