Dizi Haberleri

Elizabeth Banks, Oyuncu Kadrosunda Yer Alacağı Red Queen Uyarlamasını Yönetecek

Elizabeth Banks, Oyuncu Kadrosunda Yer Alacağı Red Queen Uyarlamasını Yönetecek, Sinema ve dizi takipçileri için Elizabeth Banks, Oyuncu Kadrosunda Yer Alacağı Red Queen Uyarlamasını Yönetecek konusunu ele aldık.. Yazımızda Elizabeth Banks, Oyuncu Kadrosunda Yer Alacağı Red Queen Uyarlamasını Yönetecek ile alakalı tüm ayrıntı kısmı siz değerli okurlarımıza anlatmaya çalıştık.

Elizabeth Banks, Oyuncu Kadrosunda Yer Alacağı Red Queen Uyarlamasını Yönetecek

En son Mrs. America dizisinde rol alan Elizabeth Banks, Victoria Ayahutrd’ın aynı isimli hikayesinden bir araya getirilen Red Queen dizisini yönetecek, bunun yanı sıra oyuncu ekibinde bulunan bulunacak.

30 Rock, Love & Mercy, Pitch Perfect ve The Hunger Games serisinde rol alan, oyuncu kimliğiyle tanıdığımız Elizabeth Banks, son senelerda bir çok meslektaşının izinden gidip yönetmenliğini üstüne aldığı projelerle adından söz ettirmişti. Pitch Perfect 2 ile yönetmenlik bölgesindeki hünerlerini sergileyen Banks, bunun yanı sıra büyük beklentilerle vizyona girmesine rağmen gişede hayal kırıklığı yaratan yeni Charlie’s Angels filmini de yönetmişti.

Oyunculuk ve yönetmenlik kariyerini bir arada sürdürmeye çalışan Elizabeth Banks’ten yeni bir proje daha geliyor: Red Queen!

Victoria Ayahutrd’ın aynı isimli hikayesinden bir araya getirilen bir dizi üzerine çalışıldığı ve yönetmen koltuğunda yer alması için Elizabeth Banks’in adının geçtiği haberini 2015 senesinde sizlerle paylaşmıştık. Aradan geçen altı yıllık süreden sonra şimdi ise The Hollywood Reporter’ın haberine göre Elizabeth Banks, Victoria Ayahutrd‘ın aynı isimli hikayesinden bir araya getirilen Red Queen dizisini yönetecek, bunun yanı sıra dizinin oyuncu ekibinde bulunan bulunacak.

Elizabeth Banks, Red Queen Dizisinin Yapımcılığını da Üstlenecek

İnsanların sahip olduğu nitelikler yüzünden toplumun bölünmesine neden olan bir dünya çapında geçen dizi, Amerika’da demokrasinin yerini süper güçlere sahip bir grup insan öncülüğündeki monarşinin aldığı alternatif bir yakın gelecek anlatısını sunuyor ve yoksul bir kasabada zar zor geçinen 17 yaşındaki Mare’i odak noktasına alıyor. Süper güçlere sahip olduğunu sonradan öğrenen Mare, süper güçleri olmayan insanlara karşı sert bir yaklaşım benimseyen yöneticilere karşı gelerek bir devrimin fitilini ateşliyor. Aynı zamanda sonradan farkına vardığı süper güçlerini nasıl kazandığını da anlamaya çabalıyor.

Elizabeth Banks, önümüzdeki ay Netflix’te yayına girecek olan Sweet Tooth dizisinin yaratıcılarından Beth Schwartz ile birlikte dizinin yürütücü yapımcılığını üstleniyor. Aynı zamanda dizinin yaratıcısı olarak ekipte görev alan Beth Schwartz, Victoria Ayahutrd’la birlikte senaryoyu da kaleme alıyor.

Dizi, NBC Universal’ın geçtiğimiz yıl açılan yeni dijital platformu Peacock’ta seyirci ile bir araya gelecek. Oyuncu kadrosu belli olmayan Red Queen’in, Elizabeth Banks aracılığıyla nasıl bir biçimde diziye uyarlanacağı merak konusu.

Kaymak: THR

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu