Oyun Haberleri

Dying Light 2’de arabalar ve ateşli silahlar olmayacak

Dying Light 2’de arabalar ve ateşli silahlar olmayacak, Oyun severler için Dying Light 2’de arabalar ve ateşli silahlar olmayacak başlığı altında siz kıymetli takipçilerimizi bilgi sahibi olmanızı istedik.. Makalemizin içinde Dying Light 2’de arabalar ve ateşli silahlar olmayacak ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri bulacaksınız.

Dying Light 2’de arabalar ve ateşli silahlar olmayacak

Dying Light 2 geliştiricisi Techland, Pazartesi günü YouTube’a oyunun baş tasarımcısı Tymon Smektala’nın oyunculardan sorular aldığı bir AMA (ask me anything) videosu yükledi. Videoda dikkat çeken noktalardan biri ise Smektala’nın ilk oyundan farklı olarak DL2’de ateşli silahlar ve araçlar olmayacağını ortaya koyması oldu.

Dying Light 2 ilk oyundaki bazı özellikleri içermeyecek

Smektala’ya göre “Dying Light 2 dünyasında ateşli silah yok” çünkü medeniyet yok edildi ve insanlar artık profesyonel düzeyde silahlar yaratacak bilgiye sahip değiller. Bunun yerine oyuncular yakın dövüş silahlarına, yaylara ve el yapımı bir av tüfeğine güvenmek zorunda. Lakin bu av tüfeği çevreden elde ettiğimiz malzemeler aracılığıyla üretilebilse de, kısa bir kullanım süresinden sonra kırılacak.

  • Bakınız: DL2 geliştiricisinden gelen son açıklama

Ayrıca araçlarla alakalı olarak oyuncuların Dying Light 2 oynarken yalnızca belirli bir görevde araç kullanabilecek. Smektala, araç eksikliğinin nedenini oyuncuların Dying Light’ın DNA’sı olan parkur mekaniklerine ağırlık vermelerini isteyerek açıklıyor. Oyuncular araçlar yerine şehri dolaşmak için parkur mekaniklerini, kancalarını ve paraşütlerini kullanabilecekler.

Dying Light 2'de arabalar ve ateşli silahlar olmayacak

Aynı zamanda Dying Light 2 için gelen yeni gelişmelerden biri ise haritasının boyutu. Smektala, haritanın hemen hemen yedi kilometre kare büyüklüğünde bulunacağını ve içinde keşfedilecek çok sayıda “çok katlı binaların” bulunacağını açıkladı. Hatta öyle ki oyunda oyuncunun geçmesi gereken birkaç köprü ve gökdelen de bulunacak.

Belki de en fazla merak ettiğimiz konulardan birisi olan çıkış tarihi halen netliğe kavuşmuş değil. Lakin 2021 içinde yayınlanacağını geliştirici ekip önceden paylaşımı yaptıkları bir “geliştirici güncellemesi” videosunda vurgulamıştı. Henüz serinin yeni oyunu ile ilgili bildiklerimiz yeni nesil konsollar için 60FPS ve 4K çözünürlükte çalışacak olması ve bütün hikayenin coop olarak oynanabileceği. Dying Light 2 PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series X / S için piyasaya sürülecek. Sizler de oyun ile ilgiliki görüşlerinizi yorumlar bölümünde belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu