Oyun Haberleri

Dying Light 2 için ilginç detaylar açıklandı

Dying Light 2 için enteresan detaylar bilgisi verildi, Oyun severler için Dying Light 2 için enteresan detaylar bilgisi verildi başlığı altında siz kıymetli takipçilerimizi bilgi sahibi olmanızı istedik.. Makalemizin içinde Dying Light 2 için enteresan detaylar bilgisi verildi ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri bulacaksınız.

Dying Light 2 için enteresan detaylar bilgisi verildi

Bildiğiniz gibi Dying Light 2 geliştiricisi Techland önceden Nisan ayının sonlarına doğru paylaşımı yaptığı bir AMA (Ask Me Anything) videosuyla hayranların oyunla alakalı merak ettikleri soruları yanıtlamıştı. Bugün yayına giren yeni bir video ise oyun için daha fazla detaya ışık tutuyor ve oyuncuların, DL2’nin ilk oyunla olan bağlantısını, dünyasını, gruplarını ve seçimleri anlamasını sağlıyor. Gelin birlikte oyun ile ilgili paylaşılan yeni detaylara birlikte göz atalım.

Dying Light 2 geliştiricisinden ilgi çekici yanıtlar

Hayranlar aracılığıyla gelen can alıcı sorulara bi hayli merak uyandıran yanıtlar da geldi. Gelen ilk soru, ikinci oyunun kişiliği Aiden’ın, ilk oyunun yıldızı Crane’den daha heyecanlı ve kararsız göründüğünü, oyun boyunca kişiliğin gelişimine eşlik edip etmeyeceğimizi soruyordu. Karakterin kişiliği ile alakalı gelen sorunun yanıtı ise olumlu oldu.

Aiden’in tanımlanmış, kendine özgü kişiliğistik özellikleri olduğunu söyleyen geliştirici bunun oyunun başındaki davranışlarını etkilediğini dile getiriyor. Lakin Aiden’ın bir özelliği ise “kendi kimliğini araması” olarak karşımıza çıkacak. Bunun yanında geliştiricinin tabiriyle “Aynı zamanda Aiden kendi geçmişindeki bazı gizemleri keşfetmek için araştıran biri” bundan dolayı karakterden daha fazlasını bekleyebileceğiz. Oyun ilerledikçe kişiliğimiz de değişecek, oynanış tarzımızdan etkilenecek. Oyunun sonunda da verdiğimiz kararlar ana kişiliğin nelere sahip bulunacağını etkileyecek.

Peki ilk oyundaki GRE ikinci oyunda da karşımıza çıkacak mı? İşte bu sorunun yanıtı biraz üstü kapalı verildi fakat ikinci oyunda kesinlikle GRE’nin izlerini görebileceğimizi dile getiriyorlar. İlk oyunun üzerinden birkaç yıl geçtiği için GRE’nin aktif olarak bulunup bulunmayacağı bir gizem olarak kalırken, şirkete neler olduğunu bulabileceğiz. Haritada bir çok iz bıraktığı söylenen GRE oluşumu ikinci oyunda da var olacak fakat ilk oyundaki gibi hikayenin tamamını kapsayan bir konu olmasını beklemiyoruz.

Bir diğer soru oyunda romantizm olup olmayacağı yönündeydi. Geliştirici kendisinin de içinde romantizm bulunan oyunları olmadığını ve şirketin oyunla alakalı hedefleri içinde böyle bir şey olmadığını dile getirdi. Lakin oyunda gerek NPC’lerin kendi içindeki ilişkiler, gerekse Aiden ile ilişkileri olacak. Bunlar enerjik bir biçimde oyuncunun kararlarından etkilenecek ve bu ilişkilerin “karmaşık ve kuvvetli” bulunacağını dile getiriyorlar.

Ayrıca yapılan açıklamalar içinde Dying Light 2’de olanların, ilk oyunda olanlarla bi hayli kuvvetli biçimde alakalı olduğunu belirtiyorlar. Oyuncuların The Following genişlemesindeki hangi sonun ikinci oyunda karşılarına çıkacağını, oynarken görebileceklerini dile getiriyor. İkinci oyunda Crane ve Harran’da yaşadıklarının yansımasını rahatça hissedebileceğimizi dile getiriyorlar.

Dying Light 2 için ilginç detaylar açıklandı

Başka bir soru, yıkılan uygarlığın ve kolonileşen insanlığın, ikinci oyunda oyuncu aracılığıyla şimdilerdeki gibi devlet ve hükümetlere geri dönüp dönemeyeceğini soruyordu. Geliştirici buna olumsuz yanıt verdi ve “İnşa ettiğimiz modern karanlık çağda yaşayıp, insanlığın böyle bir felaketten sonra nerelere gidebileceğini görmenizi istiyoruz” dedi. Devletleri ve hükümetleri zaten bildiğimizi, bundan dolayı bunun ilgi çekici olmadığını dile getirdiler. Yani Dying Light 2 kurgusu üzerinden ilerleyecek ve oyuncuya bu hususta köklü bir değişiklik yaptırmayacak gibi görünmekte. Lakin oyuncu verdiği kararlarla geleceği şekillendirebilecek. Techland “Geleceği kendi kararlarınızla şekillendirebileceksiniz, oyunu bitirdiğinizde hangi binaların, hangi yapıların veya ne çeşit bir topluluğun bulunacağına karar verebileceksiniz” diyor.

Yukarıdaki videodan soruların ve yanıtların tamamını görebilir, alttaki bağlantıdan da geçmiş AMA videosunda paylaşılan detaylara varabilirsiniz. Görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

  • Bakınız: Dying Light 2’de arabalar ateşli silahlar olmayacak

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu