Sinema Haberleri

“Düşünme / Arzu et sade / Bak, böcekler de öyle yapıyor” dizelerinden oluşan “Böcekler” adlı şiirin şairi kimdir?

“Düşünme / Arzu et sade / Bak, böcekler de öyle yapıyor” dizelerinden bir araya gelen “Böcekler” adlı şiirin şairi kimdir?, Dizi ve film severler için “Düşünme / Arzu et sade / Bak, böcekler de öyle yapıyor” dizelerinden bir araya gelen “Böcekler” adlı şiirin şairi kimdir? konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. “Düşünme / Arzu et sade / Bak, böcekler de öyle yapıyor” dizelerinden bir araya gelen “Böcekler” adlı şiirin şairi kimdir? ile alakalı tüm detaylar yazımızın içinde..

“Düşünme / Arzu et sade / Bak, böcekler de öyle yapıyor” dizelerinden bir araya gelen “Böcekler” adlı şiirin şairi kimdir?

Türkiye’de televizyon ekranlarının en fazla kazandıran ve izlenen bilgi yarışması Kim Milyoner Olmak İster yeni bölümü ile bu akşam atv ekranlarında seyirci ile buluşuyor ve yine birbirinden enteresan sorularla seyredenleri ekranlara kilitliyor. Az önce sorulan “Düşünme / Arzu et sade / Bak, böcekler de öyle yapıyor” dizelerinden bir araya gelen “Böcekler” adlı şiirin şairi kimdir? sorusu, yarışmanın takipçileri aracılığıyla merakla araştırılıyor. Peki, az önce bi hayli beğeni alan yarışma milyonerde sorulan “Düşünme / Arzu et sade / Bak, böcekler de öyle yapıyor” dizelerinden bir araya gelen “Böcekler” adlı şiirin şairi kimdir? sualinin yanıtı şöyle;

SORU: “Düşünme / Arzu et sade / Bak, böcekler de öyle yapıyor” dizelerinden bir araya gelen “Böcekler” adlı şiirin şairi kimdir?

CEVAP:
A – Orhan Veli Kanık (Cevap)
B – Ahmet Muhip Dıranas
C – Cahit Sıtkı Tarancı
D – Melih Cevdet Anday

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu