Sinema Haberleri

DM Ne Demek? Twitter’da ve Instagram’da DM’dem Mesaj Atmak (Direct Message) Ne Anlama Gelir?

DM Ne Demek? Twitter’da ve Instagram’da DM’dem Mesaj Atmak (Direct Message) Ne Anlama Gelir?, Dizi ve film severler için DM Ne Demek? Twitter’da ve Instagram’da DM’dem Mesaj Atmak (Direct Message) Ne Anlama Gelir? konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. DM Ne Demek? Twitter’da ve Instagram’da DM’dem Mesaj Atmak (Direct Message) Ne Anlama Gelir? ile alakalı tüm detaylar yazımızın içinde..

DM Ne Demek? Twitter’da ve Instagram’da DM’dem Mesaj Atmak (Direct Message) Ne Anlama Gelir?

Twitter ve Instagram gibi sosyal ağ platformlarında, diğer bireylere kapalı olarak iki kullanıcı içinde sohbet edilmesini sağlayan DM son haftalarda internetin gözde aramalarından biri oldu. DM ne demek, direct message ne demek, Twitter’da ve Instagram’da DM atmak (direct message) ne anlama gelir gibi sorular çok fazla aratıldı. İşte konu ile ilgili en fazla araştırma konusu olanların yanıtı…

DM NE DEMEK?

DM, Direct Message sözcüklerinin başharflerini temsil eden bir kısaltmadır. Bu kısaltma genelde “diem” şeklinde telaffuz edilir. DM ifadesiyle birinin mesaj kutusu veya doğrudan mesaj kastedilmektedir.

DIRECT MESSAGE NE DEMEK?

Direct message veya Türkçeleştirilmiş haliyle direkt mesaj, bireylerin sosyal platform hesabı üzerinden özel olarak birebir konuştukları alandır. Hemen hemen her sosyal platform platformunda direct message bölümü mevcuttur. Twitter’da ve Instagram’da DM atmak veya direct message atmak sosyal platform kullanan bireylerin sürekli olarak yaptığı bir faaliyettir.

DM’DEN MESAJ ATMAK NE DEMEK?

Instagram, Twitter, Facebook gibi sosyal platform platformlarında bulunan DM kutusu uygulamaların belki de en sık kullanılan kısımlarıdır. Platformu kullanan bireyler, beğendikleri fotoğraf ve paylaşımları direct message veya diğer adıyla DM yoluyla dostlarına iletebilmektedir. Aynı biçimde hikaye paylaşımlarına verilen yanıtlar da DM üzerinden hikaye sahibine ulaşmaktadır. Kişilik haklarının ihlal edilmemesi için, takip edilmeyen sayfalardan gelen özel mesajlar aktif üyenin onayından geçtikten sonra açılmaktadır. Böylelikle sosyal platform kullanıcıları spam, taciz ve rahatsız edici mesajlardan korunmaktadır.

INSTAGRAM DM NASIL ATILIR?

Instagram DM ekranına anasayfada sağ üst köşede bulunan butondan ulaşılır. Bir diğer yöntem ise sayfayı sola kaydırmaktır. Böylelikle kişi öncedenki direkt mesajları görebilir, aynı bireylere bu sohbetler üzerinden mesaj atabilir. Ya da yeni mesaj butonuna tıklayarak buradan başka bir kullanıcıya mesaj atabilir. Aynı biçimde anasayfada karşısına çıkan bir kullanıcıveya, birinin profilinde bulunan mesaj butonuna tıklayarak özel mesaj atılmaktadır.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu