Dizi Haberleri

Christina Hendricks, Mad Men Dizisinin Oyuncu Kadrosunda Yer Aldığı Dönemde Kendisine Yalnızca Fiziksel Görünümüne Dair Soruların Yöneltildiğini Söyledi

Christina Hendricks, Mad Men Dizisinin Oyuncu Kadrosunda Yer Aldığı Dönemde Kendisine Sadece Fiziksel Görünümüne Dair Soruların Yöneltildiğini Söyledi, Sinema ve dizi takipçileri için Christina Hendricks, Mad Men Dizisinin Oyuncu Kadrosunda Yer Aldığı Dönemde Kendisine Sadece Fiziksel Görünümüne Dair Soruların Yöneltildiğini Söyledi konusunu ele aldık.. Yazımızda Christina Hendricks, Mad Men Dizisinin Oyuncu Kadrosunda Yer Aldığı Dönemde Kendisine Sadece Fiziksel Görünümüne Dair Soruların Yöneltildiğini Söyledi ile alakalı tüm ayrıntı kısmı siz değerli okurlarımıza anlatmaya çalıştık.

Christina Hendricks, Mad Men Dizisinin Oyuncu Kadrosunda Yer Aldığı Dönemde Kendisine Sadece Fiziksel Görünümüne Dair Soruların Yöneltildiğini Söyledi

Christina Hendricks, Mad Men dizisinin oyuncu ekibinde bulunan olduğu zamanda kendisine yalnızca fiziksel görünümüne dair soruların yöneltildiğinden bahsetti.

Christina Hendricks Mad Men dizisinde oynadığı Joan Holloway kişiliğiyle bi hayli bi hayli hızlı bir çıkış yakaladı ve bu rol aracılığıyla toplamda 6 Emmy Ödülü adaylığı kazandı. Lakin Hendricks, yakın zaman içinde The Guardian ile yaptığı bir röportaj sırasında dizinin kadın karakterlerinin manalı bir ün elde etmelerinin en az üç yıl sürdüğinü dile getirdi. Oyuncu, dizinin ilk bölümüyle basının ilgisini elde ettiğini fakat bu ilginin özellikle dizinin ilk sezonları sırasında genelde sergilediği oyunculuk performansından ziyade fiziksel görüntüsüne yönelik bir ilgi olduğunu dile getirdi.

Hendricks, verdiği röportajda dizinin yakaladığı popülerlik düzeysini tasvir etmek maksadıyla “Erkekler Don Draper ve Roger Sterling gibi giyinmeye başladı” kelimelerini kullandı. Oyuncu kelimelerine “Takım elbiseler geri dönüş yaptı fakat bireylerin kadın oyuncuları dergilerde görmeyi istemeleri üç veya dört sezon sürdü.” diyerek sürdü.

Christina Hendricks: “Oldukça Başarılı Bir Dizi Yapıyor Olmamıza Rağmen İnsanlar Sadece İç Çamaşırlarıma Dair Sorular Soruyordu.”

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Christina Hendricks (@actuallychristinahendricks)

Hendricks Mad Men dizisinin January Jones ve Elizabeth Moss ile birlikte en popüler hâle gelen kadın oyuncularından biriydi. Oyuncu, The Guardian ile yaptığı röportajda “Dizinin eleştirmenler aracılığıyla çok beğenildiği ve çok çalışarak, hakkıyla ortaya koyduğumuz işin iyi anlamda çok fazla ilgi gördüğü zamanda bile herkes iç çamaşırımla alakalı sorular soruyordu” kelimelerini kullandı. Hendricks kelimelerine “Halbuki iç çamaşırımla alakalı sorulara verebileceğim yanıtlar iki cümleden fazla değil.” diyerek sürdü.

Hendricks verdiği röportajda bunun yanı sıra yedi sezon süren Mad Men dizisinin yaratıcısı Matthew Weiner ile ilgili çıkan cinsel istismar iddialarına da değindi. Dizi yazarlarından Kater Gordon, Weiner’ı cinsel taciz iddialarıyla suçlarken bunun yanı sıra yapımcılar içinde bulunan Marti Noxon, Weiner’ın zarar verici bir çalışma ortamı yarattığından bahsetmiş ve Weiner’ı “Amaçlarına ulaşabilmek adına insanları baştan çıkarabilecek, onlara zarar verebilecek, bu uğurda kriz bile geçirebilecek bir duygu sömürücüsü” kelimeleriyle tanımlamıştı.

Hendricks ise verdiği röportajda Matthew Weiner ile içindeki ilişkinin sağlıksız olmadığından bahsetti. Oyuncu kelimelerine, “Kimsenin tecrübeleriyle alakalı yaptığı açıklamaları yalnızca olaylar yaşanırken orada bulunmadığım için hafife alamam, fakat benim tecrübelerim o biçimde değildi. Weiner beklentilerini çok yüksek tutan bir müthişiyetçi miydi? Evet. Her şeyi anında söylerdi, birbirimize yüklenirdik.” diyerek sürdü.

Hollywood dünyasında kadın oyuncuların fiziksel görünümlerinin ön planda tutulması durumu yeni olmayan, fakat bir an önce değiştirilmesi gereken bir konu. Yetenekli oyuncuların elde ettikleri başarılar, cinsiyet ayrımı göz edilmeksizin dile getirilmeli ve daima takdir edilmeli.

Hendricks, şu aralar NBC dizisi Good Girls’ün oyuncu ekibinde bulunan yer alıyor. Good Girls dördüncü sezon çekimlerini geçtiğimiz ay içinde bitirdi, dizinin beşinci sezonunun olup olmayacağı ise halen kesin değil. Dizinin ilk üç sezonuna ise Netflix üzerinden ulaşmak olabilecek.

Kaynaklar: Indiewire, BuzzFeed, The Guardian

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu