Oyun Haberleri

CDPR’nin yeni umudu: The Witcher 3 mod geliştiricileri

CDPR’nin yeni umudu: The Witcher 3 mod geliştiricileri, Oyun severler için CDPR’nin yeni umudu: The Witcher 3 mod geliştiricileri başlığı altında siz kıymetli takipçilerimizi bilgi sahibi olmanızı istedik.. Makalemizin içinde CDPR’nin yeni umudu: The Witcher 3 mod geliştiricileri ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri bulacaksınız.

CDPR’nin yeni umudu: The Witcher 3 mod geliştiricileri

Varşova merkezli Polonyalı video oyunu geliştiricisi ve yayımcısı CD Projekt Red; The Witcher 3 Wild Hunt oyununu yeniden canlandırmak istiyor. Konsollar için tabiri caizse “cilalı” bir yeni nesil sürüm hazırlığı içinde olan firma, 2015 senesinin favori oyununu yeni nesilde canlandırmak için mod geliştiricilerine yönelmiş durumda.

Orijinal CD Projekt Red sanatsal vizyonuna sadık kalarak yaratılmış, bağlantıdan da ulaşabileceğiniz “The Witcher 3 HD Reworked” projesi, grafik düzenlemesi üzerine CD Projekt Red’i hareket geçirmişti. Firmanın mod geliştiricisi ile iletişime geçtiği ve bu modun, yeni “cilalı” versiyon için büyük ihtimalle güncellemeye dahil edileceği şeklinde söylentiler ortaya atılmıştı. Nitekim Kotaku’nun açıkladığine göre (bağlantıdan ulaşılabilir) CD Projekt Red yaptığı bilgilendirmede işbirliğini doğruladı ve şunları ekledi: “The Witcher 3 Wild Hunt’ın; Xbox Series X | S, PlayStation 5 ve PC için hedeflenen yeni nesil sürüm ve güncellemeleri için kendi çabamıza ek olarak, çeşitli mod geliştiricileri ile de söz ediyoruz.”

CDPR'nin yeni umudu: The Witcher 3 mod geliştiricileri

CD Projekt Red, mod geliştiricileri ile bağlayıcı bir anlaşma olmadığını da açıklığa kavuşturdu. Bu bunun yanı sıra CD Projekt Red’in bu mod geliştiricilerine yaptıkları çalışmalar bundan dolayı hak ettikleri -veya edecekleri- için ödeme yapma planları olup olmadığını da netleştiremeyeceği manasına geliyor.

The Witcher 3 Wild Hunt, diğer oyuncular ve mod geliştiricileri ile birlikte, piyasaya sürüldüğü 2015 senesinden beri kararlı bir biçimde ilerliyor. Grafik üzerinde yapılan iyileştirmeler, CD Projekt Red’in mod takip eden oyuncuları için doğal bir keşif alanı olsa da yeni nesil Witcher’ın bu oyuncular için daha büyük ve tatmin edici bir keşif alanı sunacağını tahmin ediyoruz.

  • İlginizi çekebilir: Bu Witcher 3 modu oyuna yeni görevler ekliyor
  • İlginizi çekebilir: 50’den fazla mod yüklenen Witcher 3, 4K çözünürlükte şahane gözüküyor

The Witcher 3 Wild Hunt’ın geleceği

CD Projekt Red’in geçen sene 300 milyon dolardan fazla kar elde ettiğini düşünürsek, hayranlar aracılığıyla yapılan modları bi hayli hızlıca bir araya getirmek yerine bunu çok daha profesyonelce yapmak için para da dahil çeşitli kaynakları ayırabileceğini düşünüyoruz. The Witcher 3 Wild Hunt’ın; Switch, PS4 Pro ve Xbox One X sürümlerinin arkasındaki firma Saber Interactive’in, bu sürümü işlemek için CD Projekt Red ile anlaşma imzaladığını da belirtmek gerekiyor.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu