Oyun Haberleri

Call of Duty Mobile 3. Sezonu ve etkinlikleri hakkında bilgiler

Call of Duty Mobile 3. Sezonu ve etkinlikleri ile ilgili bilgiler, Oyun severler için Call of Duty Mobile 3. Sezonu ve etkinlikleri ile ilgili bilgiler başlığı altında siz kıymetli takipçilerimizi bilgi sahibi olmanızı istedik.. Makalemizin içinde Call of Duty Mobile 3. Sezonu ve etkinlikleri ile ilgili bilgiler ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri bulacaksınız.

Call of Duty Mobile 3. Sezonu ve etkinlikleri ile ilgili bilgiler

Call of Duty: Mobile, Nisan ayı ile birlikte gelen Sezon 3: Tokyo’dan Kaçış ve Ramazan dönemine özel içerikleriyle oyuncuların büyük beğenisini topladı. Ayrıca Mayıs ayı sonunda düzenlenecek özel turnuvalarda oyuncular ünlü yayıncılar Mithrain ve Sizophren ile maç yapma şansını yakalayacaklar. Oyunun yapım ekibi bu güncelleme ve yeni etkinlikler ile alakalı bilinmesi gerekenleri bir araya getirmiş. Firmanın yaptığı açıklama ve detaylar şu biçimde;

Oyunun hikayesi Japonya’da sürdürmekte

COD:Mobile, oyun içi öyküsünü özel çizgi roman serilerinde sürdüriyor. Önceki sezonlarda Alcatraz hapisanesinde esir tutulan Hidora Kai, dünya çapındaki tüm elektronik cihazları devre dışı bırakma planı için Alcatraz’dan kaçmıştı. Lakin arkasında bıraktığı laptop’ta başka bir suç örgütü önderi ile olan bağlantısı açığa çıkmıştı. Bunun üzerine General Shepherd ve Yüzbaşı Price, diğer suç örgütü önderi olan Menendez’i sorguya çekti. Elbette iki büyük ustanın taktiklerine dayanamayan Menendez, Hidora Kai’nin Japonya’da gizlendiğinı itiraf etti. Böylelikle oyunun yeni sezonu, Hidora Kai’nin peşinden oyuncuları Japonya’ya sürüklüyor.

Call of Duty Mobile 3. Sezonu ve etkinlikleri hakkında bilgiler

Yeni Sezonla Birlikte Oyuna 2 Yeni Harita Eklendi

Son güncellemeyle birlikte oyuna Oasis ve Coastal isimli iki yeni çok oyunculu harita geliyor. Oyuncular biri büyük ve diğeri orta boyutta olan yeni haritalarda hünerlerini sergileyebilecekler. Oasis çölün ortasında orta doğu temasını ve zenginliği görülmektediran bir tatil köyü haritası. Coastal ise ufak çaplı fakat iç ve dış mekanların fazla olduğu bir sahil kasabası haritası.

Hidora Kai ile Birlikte Birçok Yeni İçerik Oyuncuların Beğenisine Sunuldu

Bu sezonun ana baş düşmanı Hidora Kai, yeni sezonluk savaş bileti ile oynanabilir karakter olarak geldi ve savaş biletiyle birlikte 2 yeni karakter daha oyuna dahil oldu. Ekipman tarafında ise silahlar ve karakterler japon üslubuyla kuşanırken bir çok silah tılsımı, özel görünüm, çıkartma, oyuncu kartı ve zafer efekti de oyuna eklendi. Ayrıca ki özel silah olan Yokai görünümlü PP19 Bizon ve Scorching Sun görünümlü QXR de oyuncuların beğenisine sunuldu.

Sezona Özel Temalı Etkinlik: Kılıçlar ve Taşlar

Bu sezonki özel temalı etkinlik, oyuncuların tamamen bilek ve kontrol kabiliyetlerini konuşturması için zorlu bir mücadele içeriyor. Kılıçlar ve Taşlar modunda oyuncular yalnızca yakın dövüş silahlarını ve el bombalarını tercih ederek savaşmak zorundalar. Oyuncular düşmanları yere serdikçe giderek git gide artan hareket hızı kazanacaklar ve maç içinde düşecek olan “Gölge Kılıcı” özel kabiliyetini alarak üstünlük sağlamaya çalışacaklar.

Gece Modu v2.0

Ana oyun serisinin hemen ardından Mobile versiyona da gelen fazla oyunculu Gece Modu, kısa süreliğine özel bir mücadele ile değişiyor. Oyuncular sınırlı pili olan gece görüş gözlükleri ile maç içinde olabilecek olduğu kadar düşmanı saf dışı bırakmaya çalışacaklar. Daha ardından gözlüklerin yeniden şarj olabilmesi için karanlıkta saklanacaklar ve düşmandan uzak olmaya çalışacaklar.

Call of Duty Mobile 3. Sezonu ve etkinlikleri hakkında bilgiler

Yeni Yetenekler ile Büyük ve Etkili Silahların Tadını Çıkarın

Yeni sezonla gelen içerikler yalnızca harita, karakter ve silahlar ile sınırlı değil. Yeni gelen operatör kabiliyeti “Overclock” ile operatörün sahip olduğu büyük silah özelliğinin yeniden dolum süresi çok kısaldı. Böylelikle oyuncular ağır topları savaş meydanında daha etkili biçimde kullanabilirken silahların da tadını çıkarabilecekler. Bunun bunun yanında “Renetti” isimli özel atış moduna sahip tabanca da bi hayli hızlı oyuncuların savaş alanında ufak fakat oldukça etkili bir yardımcısı olacak.

Yeni BR Sınıfı “Yer Bulucu” ile Takımına Tam Destek Sağlayın

Yeni sezonda Mayıs ayının başında açılacak yeni oyun içi etkinlikle birlikte BR moduna yeni bir sınıf ekleniyor. Yer Bulucu isimli yeni sınıf özellikle uçaksavar ekipman kabiliyetleri ile takımı havadan gelen saldırılara karşı koruyacak.

“Savaşçının Yolu” Etkinliği ile Bölge Hakimiyeti Kazanın ve Özel İçerikler Elde Edin

29 Nisan’da başlayan ve 15 gün sürecek özel etkinlikte takımlar, BR haritasında tespit edilen ve her 24 saatte bir değişen alan üzerinde hakimiyet kurmaya çalışacaklar. Her alan için ayrı görevlerin olduğu etkinlikte, alan hakimiyeti için en fazla görev yaparak puan toplayan takım bölgenin hakimiyetini kazanacak. Hakimiyeti ele geçiren takım bunun bunun yanında Man-O-War ve Coalition gibi özel silahların ender ve epik görünümlü versiyonlarına da sahip olacak.

Call of Duty Mobile 3. Sezonu ve etkinlikleri hakkında bilgiler

12 Sezonun Sultanı Geldi Çattı

Oyun, geçen sene olduğu gibi bu sene da Ramazan dönemini özel içerikler ve sürprizler ile kutluyor. Bu sene özel mor tonları ve altın renkleri ile süslenmiş “Kandil Feneri” paketi, oyun içi mağazadan satın alınabilir durumda. Paket, Phantom kişiliği için özel görünümle birlikte uçuş kıyafeti, sırt çantası, paraşüt ve özel profil kartını içeriyor. 

Ramazan Turnuvasına Hazır Mısınız?

CODM Ramazan dönemini yalnızca özel bir içerik paket ile değil, büyük bir özel etkinlik ile de kutluyor. Mayıs ayının ilk haftasında ekranlara gelecek özel topluluk turnuvaları, ünlü yayıncılar Mithrain ve Sizophren’i konuk ediyor. Oyuncular, 4 gün sürecek günlük turnuvaları geçerek hafta sonundaki büyük eleme turnuvasına girmeye hak kazanacaklar. Büyük finalde ise oyuncular Mithrain ve Sizophren ile takım olacak ve maç serilerinde en yüksek puanı alarak kazanmak için mücadele edecekler.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu