Oyun Haberleri

Bir canavar tasarımı izin alınmadan Resident Evil Village’ta kullanılmış

Bir canavar tasarımı izin alınmadan Resident Evil Village’ta kullanılmış, Oyun severler için Bir canavar tasarımı izin alınmadan Resident Evil Village’ta kullanılmış başlığı altında siz kıymetli takipçilerimizi bilgi sahibi olmanızı istedik.. Makalemizin içinde Bir canavar tasarımı izin alınmadan Resident Evil Village’ta kullanılmış ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri bulacaksınız.

Bir canavar tasarımı izin alınmadan Resident Evil Village’ta kullanılmış

Resident Evil Village halen çıkış tarihi üzerinden bir hafta geçmeden izinsiz kullanılan bir canavar tasarımı ile gündeme geldi. Geçen Cuma günü çıkan oyun bazı ufak tefek eksiklerine rağmen büyük beğeni toplamış ve oyunculardan da olumlu geri dönüşler almıştı. Serinin en iyi çıkış yapan oyunlarından birisi olan Resident Evil Village satış başarısının bunun yanında canlı yayın platformlarının da gözdesi durumunda. Geçen saatlerde ise Capcom’dan açıklama gerektirecek bir iddia ortaya atıldı ve dile getirdiğimiz gibi oyunun izinsiz bir tasarım kullandığı altı çizildi.

Frankenstein’s Army tasarımı izin alınmadan Resident Evil Village’ta kullanılmış

Öncelikle haber ayrıntı kısmının hikaye adına olmasa da tasarım anlamında Resident Evil Village oynamayanlar için keyif kaçırıcı (Spoiler) olabileceğini söylemekte yarar var.

Richard Raaphorst, 2013 senesinde kendi tasarımlarına yer verdiği Frankenstein’s Army isimli bir filme imza atmıştı. 2.Dünya Savaşı zamanında geçen filmde Rus askerlerinin çılgın bir bilim adamının laboratuvarını keşfetmesi ve burada karşı karşıya geldikları canavarlar ile mücadelesi anlatılıyordu. Yaratık tasarımlarına incelediğimizde ise bireylerin robot bilimi ve metal parçaları ile birleştirildiği gözüküyordu. Resident Evil Village oynayanlar eminim yaratıklar hususundaki bu benzerliği şimdiden anlamışlardır.

Tabi işin benzerlik aşaması bununla da sınırlı değil. Filmin yönetmeni ve fikir babası olan Richard Raaphorst, kendi LinkedIn sayfası üzerinden bir açıklamaya imza attı ve oyundaki bir canavar tasarımının birebir kendi tasarımından alındığını kelimelerine ekledi. “2013 senesinde Frankenstein’s Army isimli bir film yönettim. Bu kendi canavar tasarımlarımı kullandığım çılgın bir canavar temalı filmdi. Bu tasarımlarım herhangi bir izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden Resident Evil Village oyununda kullanıldı” ifadelerini kullanan Richard Raaphorst özellikle bir canavar tasarımı ile iddialarında ne kadar haklı olabileceğini de gözler önüne sermiş. Yönetmenin paylaşımı yaptığı görseller şu biçimde;

Bir canavar tasarımı izin alınmadan Resident Evil Village'ta kullanılmış

Bir canavar tasarımı izin alınmadan Resident Evil Village'ta kullanılmış

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu