Oyun Haberleri

Biomutant PS5’te sadece 1080p’de çalışıyor

Biomutant PS5’te yalnızca 1080p’de çalışıyor, Oyun severler için Biomutant PS5’te yalnızca 1080p’de çalışıyor başlığı altında siz kıymetli takipçilerimizi bilgi sahibi olmanızı istedik.. Makalemizin içinde Biomutant PS5’te yalnızca 1080p’de çalışıyor ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri bulacaksınız.

Biomutant PS5’te yalnızca 1080p’de çalışıyor

THQ Nordic “teknik nedenlerden dolayı” Biomutant PS5 sürümü için “Native 4K” özelliğinin devre dışı bırakıldığını dile getiriyor. Bunun yerine, oyun 1080p’den yükseltilmiş 4K çözünürlükte çalışıyor. Aynı zamanda Xbox Series X üzerinde ise Native 4K ve 60FPS kare hızında oynanabiliyor.

  • İlginizi çekebilir: Biomutant ön inceleme (Video)

Biomutant PS5’te hayal kırıklığı yaratabilir

Xbox Series X’te enerjik 4K çözünürlükle 60FPS kare hızında çalışan oyun, Series S konsollarında da 1440p / 30FPS’te çalışacak. Bu hafta yayına giren Biomutant PS5 oynanış videosu, oyundaki native 4K çözünürlük seçeneğinin “kararlılık ve performansla alakalı nedenlerden dolayı devre dışı bırakıldığını” belirtiyor.

Twitter’da yayına giren bir başka bilgilendirmede THQ Nordic şunları dile getirdi: “Teknik nedenlerden dolayı oyunun yayın sürümü için PS5’te yerel 4K’yı devre dışı bıraktık. Lakin PS4 / XBO sürümü daha kuvvetli donanım sebebiyle mevcut nesilde zaten daha iyi performans gösteriyor. Mevcut nesil için yerel sürüm geliyor fakat halen daha fazla ayrıntı paylaşamıyoruz.”

Biomutant PS5'te sadece 1080p'de çalışıyor

Biomutant, 25 Mayıs’ta PC, PlayStation 4, Xbox One için piyasaya sürülecek ve İsveçli geliştirici Experiment 101 aracılığıyla geliştiriliyor. Aksiyon rol yapma türündeki oyun dünyası ve mekanikleriyle bir çok oyun severin radarına girmiş durumda. Lakin görünen o ki Biomutant PS5 sürümü, Xbox Series X sürümüne kıyasla biraz daha geride kalacak.

Bunun nedeninin Sony’nin konsolunun geriye dönük uyumluluk güncellemelerini işleme şekiliyle alakalı kısıtlamalar olduğu düşünülüyor. Oyunda 120FPS gibi yeni nesil performans ayrıntı kısmının etkinleştirilmesi, bildirilene göre PS5’te geliştiricinin eforunu gerektirirken, Microsoft bu tür özelliklerin bir geriye dönük uyumluluk yamasıyla eklenmesine olanak sağlıyor.

Her iki yeni nesil konsol da piyasaya sürüldüğünden beri Cyberpunk 2077, Star Wars: Squadrons, Call of Duty: Warzone ve Rocket League gibi bir dizi oyun, Xbox Series X’te oynayanlar için performans güncellemeleri aldı. Bu güncellemeler, PS5 kullanıcıları için yayınlanmadı. Bir başka örnek ise Mass Effect: Legendary Edition’un Series X’te 120FPS’yi desteklerken, PS5’te desteklemiyor oluşu. Xbox Series X donanım ve geriye dönük uyumluluk alanında yapılan geliştirmeler aracılığıyla bazı oyunlarda PS5’ten daha iyi performans veriyor. Aşağıdaki iki videodan oyunun PS5 ve XSX sürümlerinin oynanış videolarını seyredebilirsiniz. Peki sizler neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar bölümünde belirtebilirsiniz.

PS5

Xbox Series X

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu