Sinema Haberleri

Beynelmilel konusu ve oyuncuları: Beynelmilel filmi konusu ne, oyuncuları ne?

Beynelmilel konusu ve oyuncuları: Beynelmilel filmi konusu ne, oyuncuları ne?, Dizi ve film severler için Beynelmilel konusu ve oyuncuları: Beynelmilel filmi konusu ne, oyuncuları ne? konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Beynelmilel konusu ve oyuncuları: Beynelmilel filmi konusu ne, oyuncuları ne? ile alakalı tüm detaylar yazımızın içinde..

Beynelmilel konusu ve oyuncuları: Beynelmilel filmi konusu ne, oyuncuları ne?

Bu akşam yayına girecek Beynelmilel konusu ve oyuncuları araştırılıyor. 2006 senesinde vizyona giren yapım komedi ve dram türündedir. Sırrı Süreyya Önder ve Muharrem Gülmez aracılığıyla yönetilen yapımın Tarsus’ta çekildiği bilinmekte. Peki Beynelmilel filmi konusu ne, oyuncuları ne?

BEYNELMİLEL FİLMİ KONUSU NE?

1982 senesinde Adıyaman’da bir grup yerel müzisyen, o senelerda uygulanmakta olan sokağa çıkma yasağından dolayı geçim sıkıntısına düşerler. Geçinebilmek için buldukları çözüm hepsinin tutuklanmasına yol açar. Yörenin sıkıyönetim komutanı, bu yerel müzisyenleri çağdaş bir orkestraya dönüştürmek isteyince olaylar gelişmeye başlar.

Yöresel orkestradan, kenti ziyaret edecek olan Konsey üyelerinin karşılama merasiminde çalmaları istenir. Lakin bu konseyi karşılamayı yalnızca müzisyenler değil, şehrin genç aktivistleri de büyük bir sabırsızlıkla beklemektedir.

Siyasal bilimler öğrencisi Haydar (Umut Kurt); “Biz çalgıcı adamız. Çalgıcıdan hiç devrimci olur mu, komünist olur mu?” diyen abisi Servet’e (Sırrı Süreyya Önder) kulak asmamakta, Konsey kullanıcılarını karşılamak için bir protesto eylemi hazırlamayı düşünmektedir. Ve bu eylemi gerçekleştirmek için de çağdaş orkestranın şefi Abuzer’in (Cezmi Baskın) kızı, aşklarını birbirlerinden bile gizli tuttukları, Gülendam’dan (Özgü Namal) yardım almaktadır.

Bir yandan sıkıyönetim birimleri ve yöresel orkestra, öte yandan da devrimci gençler aracılığıyla birbirinden habersiz olarak yürütülen bu karşılama çalışmalarının karışması neticesinde herkesi şaşırtacak olaylar gelişecektir.

BEYNELMİLEL OYUNCULARI KİMLER?

Abuzer Yayladalı – Cezmi Baskın

Gülendam Yayladalı – Özgü Namal

Haydar Arıkan – Umut Kurt

Tekin Yayladalı – Nazmi Kırık

Mahmut Yayladalı – Bahri Beyat

Aydeniz Derya – Meral Okay

Arzum Çilem – Dilber Ay

Binbaşı – Oktay Kaynarca

Yöresel sanatçı – Kahtalı Mıçı

Tekinin oğlu – Cansın Hallaç

Servet Arıkan – Sırrı Süreyya Önder

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu