Dizi Haberleri

Batman ve Catwoman’ın Harley Quinn Dizisindeki Oral Seks Sahnesi DC’nin İsteği Üzerine Diziden Çıkarıldı

Batman ve Catwoman’ın Harley Quinn Dizisindeki Oral Seks Sahnesi DC’nin İsteği Üzerine Diziden Çıkarıldı, Sinema ve dizi takipçileri için Batman ve Catwoman’ın Harley Quinn Dizisindeki Oral Seks Sahnesi DC’nin İsteği Üzerine Diziden Çıkarıldı konusunu ele aldık.. Yazımızda Batman ve Catwoman’ın Harley Quinn Dizisindeki Oral Seks Sahnesi DC’nin İsteği Üzerine Diziden Çıkarıldı ile alakalı tüm ayrıntı kısmı siz değerli okurlarımıza anlatmaya çalıştık.

Batman ve Catwoman’ın Harley Quinn Dizisindeki Oral Seks Sahnesi DC’nin İsteği Üzerine Diziden Çıkarıldı

Harley Quinn dizisinin yaratıcılarından Justin Halpern, Batman ve Catwoman’ın oral seks sahnesini DC yönetiminin isteği üzerine diziden çıkarmak zorunda kaldıklarını açıkladı.

Özellikle son senelerda DC’nin en popüler karakterlerinden biri hâline gelen, Suicide Squad filminde Margot Robbie’nin yorumuyla yer almasıyla tanınırlığı iyiden iyiye git gide artan Harley Quinn, öte yandan yeni Suicide Squad filmiyle beyazperdedeki yolculuğunu sürdürmeye hazırlanırken, öte yandan da animasyon türündeki bir diziyle televizyon ekranlarında seyirci ile buluşuyor. Ekrandaki yolculuğuna DC Universe’te başladıktan sonra HBO Max’e geçen Harley Quinn dizisi, yalnızca ana kişiliğine değil, başta Gotham’ı mesken tutan Batman gibi karakterler olmak üzere tüm DC evrenine animasyonlardan alışık olmadığımız kadar karanlık ve yetişkin işi bir yorum getiriyor. Bunu yaparken de sınırları zorlamaktan çekinmiyor. Lakin dizinin yaratıcılarından Justin Halpern‘ın bir önceki günlerde yaptığı açıklamalar, sınırların zorlanmasına DC Comics yönetiminin bir noktaya kadar müsamaha gösterdiğini ortaya koydu.

Variety’ye konuşan Justin Halpern, hazırlık aşamasındaki 3. sezonda Batman’in Catwoman’a oral seks yaptığı bir sahne olduğunu, fakat bu sahnenin DC yönetiminin sansürüne takıldığını açıkladı. Halpern, sahnenin çıkarılmasıyla sonuçlanan süreci şöyle anlatıyor: “Batman’in Catwoman’a oral seks yaptığı bir sahne vardı. Ve DC ‘Bunu yapamazsınız. Bunu kesinlikle yapamazsınız’ dedi. ‘Kahramanlar bunu yapmaz.” gibi bir tepki verdiler. Biz de “Kahramanların yatakta bencil olduğunu mu dile getiriyorsunuz?” diye sorduk. Onlar da ‘Hayır, olay şu ki biz kahramanların oyuncaklarını satıyoruz. Batman birilerine oral seks yaparsa oyuncak satmak zor olur.’ dediler.”

Batman ve Catwoman’ın Harley Quinn Dizisindeki Oral Seks Sahnesi DC’nin İsteği Üzerine Diziden Çıkarıldı

Dizinin yaratıcıları Justin Halpern ve Patrick Schumacker bu sahneyi diziden çıkarmak zorunda kaldıkları için hayal kırıklığına uğramış olsa da DC’nin şimdiye kadar sınırları zorlamalarına izin verdiğini not düşmeyi ihmal etmiyor. Prodüksiyona yakın kaynaklar da ikilinin önceden de yaptıkları bazı şeylerde DC yönetimine takılacaklarını düşündüklerini ama onları da şaşırtan bir biçimde onay aldıklarını belirtiyor. Lakin görünen o ki söz konusu Batman’in oral seks yapması olunca değişik bir tablo ortaya çıkmakta.

Harley Quinn’in kamera arkasında yaşanan bu durum, The Boys ve Invincible gibi birkaç istisna dışında süper kahramanlarla ilişkili yapımların sınırlanmasına neden olan sansür/otosansür sistemini de bir kez daha gözler önüne çıkarıyor.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu